Kroťme svého ducha přátelé

Jak učil Jan Amos Komenský, to je vrozená síla, která působí, že jsme lidmi. Mysl, úsudek, hybnost a řeč. Je čas na konec svárů, dnes je 28. říjen 2016, Výročí vzniku naší Československé republiky.

Jsme vzdělaným národem,

který si v naprosté většině uvědomuje, že nikoliv Bůh, ale mocná příroda řídí osud každého z nás. Ona umožňuje naše zrození, poskytuje nám dary života a určuje i naši smrt. Jsme národním státem, tedy společnou rodinou Moravanů a Čechů. Spojila nás příslušnost k národu, historie i společný jazyk.

Jsme malá země a malý národ uprostřed Evropy,

ale máme krásnou zem, obklopenou horami a lesy, která nám poskytuje své plody. Naše historie nepíše jen krásné časy, ale taky čas okupací, útisku a podřízenosti od jiných silných národů i čas našich vlastních chyb. Nesmíme zapomínat na naše předky a buditele, jako byli Dobrovský, Šafařík, Havlíček, Kollár, Palacký a další, kteří navazovali na odkaz mistra Jana Husa a Husitství, ve jménu Bratrství.

Nepomohly ani vojenské bunkry

budované na našich hranicích, ani úspěšná mobilizace. Po zradě Anglie a Francie, i přes nabídku Ruska, byl president Beneš nucen ustoupit požadavkům Hitlerova Německa, pokud nechtěl náš národ s ohledem na vojenskou převahu Německa, vystavit značným lidským ztrátám. Následovala cca šestiletá okupace, která si vyžádala značné oběti, zejména v naší inteligenci a odboji.

Nenávist k Německým okupantům,

vyvrcholila po skončení války, kdy docházelo k vyhánění a pomstě za naše popravené na Němcích, kteří měli být odsunuti na základě dohody vítězných mocností. Vyhánění zarazil prezident Beneš, který svým dekretem zajistil přijatelnou formu odsunu Němců a Maďarů z našeho území s tím, že odsunu nepodléhali ti Němci a Maďaři, kteří nespolupracovali s okupanty.

Politická situace v Československu po válce,

nastavila nová pravidla dle Košického vládního programu, který zajistil i potrestání našich kolaborantů a zrádců. Většina lidí už nechtěla předválečný kapitalistický systém s ohledem na předválečnou krizi. Došlo k znárodnění bank a velkého průmyslu. KSČ získala v květnu 1946 40% všech hlasů, převzala většinu v parlamentu a Gottwald se stal předsedou vlády. 25. Února 1948 podepsal a jmenoval president Beneš komunistickou vládu Gottwalda, která následně převzala plnou moc ve státě a 9. května 1948 byla schválena nová ústava Národním shromážděním.

Počáteční problémy komunistů

byly doprovázeny pronásledováním odpůrců a spoluprací s ruskými poradci. Justice zcela sloužila režimu a realizovala politické procesy s politickými oponenty, včetně jejich poprav. Poprava Dr. Milady Horákové přes mezinárodní odpor, byla vrcholnou ostudou naší justice. Docházelo k dalšímu znárodňování a vytváření zemědělských družstev. Během dalších desetiletí došlo k výraznému zlepšení hospodářské situace. Jaro roku 1968 pod vedením Alexandra Dubčeka přineslo demokratizaci a absolutní odbourání cenzury. Mezinárodně unikátní myšlenku na spojení socialismu s demokracií (socialismus s lidskou tváří) zarazily tanky Rudé armády. Následovala oběť studenta Jana Palacha a normalizace. Sovětský svaz se obával demokratizace socialismu i protržení Železné opony. Myšlenka demokratického socialismu se nelíbila ani na západě a USA nic nenamítaly proti zásahu v Československu.

Převrat v roce 1989 po rozpadu Sovětského svazu,

odstranil nerovnost mezi komunisty a ostatními lidmi, ale za presidenta Havla došlo formou privatizace, restitucí a tunelování, téměř k úplnému rozkradení státního majetku a tím plné likvidaci socialistického systému a společného majetku občanů. Havlovy sliby lidem skončily na Letné. Republika se rozpadla na Česko a Slovensko. Čest našim lidem, kteří se snažili rychle přizpůsobit kapitalistickému systému a zajistit si novou existenci.

Vstup do EU nepřinesl

německý blahobyt a rozdíl mezi bohatým západem a chudým východem přetrvává, zejména v životní úrovni. Náš průmysl přešel do cizích rukou, nebo byl postupně zlikvidován. Zisky mizí v zahraničí, zůstávají nám pouze daně. Vítáme každou zahraniční investici jen proto, abychom měli méně nezaměstnaných a více daní. EU v zájmu svých firem a zisků blokuje státní investice do průmyslu. Postupně si zvykáme, že po odchodu Velké Britanie bude v EU vládnout Německo. Možná bude zase povinná Němčina na školách, jako za mocnářství. Můžeme očekávat zásahy Německé policie na našem území a zaměstnávání imigrantů v německých firmách na našem území, včetně jejich ubytování v Česku.  Jsme plně vystaveni civilizačnímu a mravnímu úpadku, globálnímu tlaku i nařízením Evropské komise.

Vstup do NATO,

nás oddělil od závislosti na Rusku, ale zároveň nás zatáhl do mezinárodních konfliktů, daleko od našich hranic. Naše armáda stále není schopna ochránit ani naše území v případě rozpadu, nebo sporů v NATO.  Je dobré, že nás chrání článek 5, ale pokud státy nedodržují Chartu OSN přijatou po Druhé světové válce, kde se zavazují státy řešit všechny problémy mírovým způsobem, tak jsme opět před další válečnou hrozbou a katastrofou, jakou si dnešní lidé neumějí ani domyslet. Případný konflikt s Ruskem odnesou především státy na východě Evropy. Našim cílem musí být mír a pokojné urovnání sporů, nikoliv válka a to bychom měli být schopni prosazovat i v NATO. Pokud nechceme být cílem ruských raket v případě konfliktu s Ruskem, musíme odmítnout umístění raket a vojenských objektů NATO na našem území.

Zamysleme se

nad další existencí našeho národa. Stanovme si cíle, které potřebujeme k zajištění rozvoje i k trvalé existenci našeho národa. Chraňme si naši krásnou zem i naše hranice. Je potřebné přijmout důležité zákony, ve kterých budou o zásadních věcech muset rozhodovat všichni občané. Přestaňme se konečně hádat a provokovat. President ČR Miloš Zeman byl zvolen z vůle našich občanů, respektujme to.  Nevyvyšujme se nad druhými, akceptujte výsledky voleb občanů a uvědomme si, že politici musí sloužit,

nikoliv vládnout občanům.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 28.10.2016 8:31 | karma článku: 19,62 | přečteno: 273x