Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Šmírák Morava mimoděk očistil Dalíka a Zubovou

Odhalení pokusu poslance Moravy kompromitovat Tlustého a šmírovat dceru Olgy Zubové přineslo několik nepovšimnutých informací. Tím nemám na mysli, že poslanec Morava je první český politik, který se tak, jako kdysi Mečiar, před novináři nad svým politickým osudem rozplakal.

V prvé řadě se zdá, že Dalík není všeho schopnou stvůrou, jak jej vidí média a opozice. Kompromitující fotografie Tlustého odmítl.

Olga Zubová je definitivně očištěná z podezření, že její hospitalizace v nemocnici na závěr prezidenské volby byla na objednávku ODS. Je naopak zřejmé, že pro ODS je právě Zubová stále neovladatelnou. 

Sám fakt, že Morava kariéru buduje patolízalstvím až za hranicí vkusu, ještě neznamená, že za hranicí vkusu je celá ODS. Jeho akce byla zřejmě sólový pokus zavděčit se stranickým šéfům. Ovšem nejhorší blbec je aktivní blbec.

Mimo realitu je Topolánek, který si neposypal hlavu popelem za podlého nohsleda Moravu, ale obvinil z podlosti novináře. Na tom, že novinář vyzkouší morálku našich politiků ovšem stěží najdeme cokoli závadného. Celkem pochopitelná je snaha Vlastimila Tlustého poznat, kam až jeho kolegové jsou schopni klesnout. Z tohoto pohledu je Topolánkova kritika Tlustého naprosto nesmyslná - copak on může za to, jaká hovádka zasedají v poslaneckých lavicích? První na vině je strana, která na kandidátku umisťuje všehoschopné patolízaly a svůj díl neseme i my voliči. Nemám přitom na mysli jen voliče ODS. I jiné strany mají své Moravy.

Mimochodem, podlého na Moravovi, pro mne není to, že sbírá kompromitující informace na své protivníky. Pro veřejnost je to dokonce záslužná práce. Novináři a také policie, by bez takových sběratelů nemohli žít a spoutu grázlů odhalovat. Znamená to, že žádný lump si nemůže být příliš jistý, že na něj nedojde řada. Nám nestraníkům jistě ani nevadí, že kompromitovaní  "protivníci" jsou často  z vlastní strany. Říká se, že "na každé prase se vaří voda" - ve sněmovně bychom to mohli zjemnit - "Na každého poslance se sbírá kompro". Třeba to skončí tím, že do parlamentu budou kandidovat jen ti, na které nepůjde nic najít. 

Co by nemělo zapadnout je zásadní fakt, který Morava přiznal - materiály potřebuje na ovládnutí poslanců, kteří jsou neposlušní. K vydírání. 

A tady už žádný veřejný zájem není. Příznačné je, že Morava ke svému boji neváhal použít jen materiály o podezření z hospodářské kriminality, ale do vyděračského plánu zahrnul osobní život Tlustého a rodinu Olgy Zubové. Tohle už je nejen na odevzdání mandátu ale i na pár pořádných facek.

O špionážních akcích Moravy věděli prokazatelně Dalík a předseda poslaneckého klubu Petr Tluchoř - ty podle svých slov Morava o kompru informoval a v tomhle Moravovi věřme. Minimálně Tluchoř by proto měl svou roli v kauze osvětlit. Pochybujme, že by se aktivní "hujer" Morava šéfům svou půlroční špionážní aktivitou na likvidaci Tlustého a prací na ovládnutí Zubové nepochlubil. To, že dnes Tluchoř lže a tvrdí, že se o Moravových kšeftech dozvěděl před pár dny, je také svědectví. Tentokrát o Petru Tluchořovi.

Kdo zná podhoubí české politiky ví, že tohle vše je jen špička ledovce. V téhle souvislosti je Morava jen nejapný nýmand - Olovo (kompro Šloufa proti Buzkové), kauza Čunek i Kubiceho zpráva byly od počátku vylhané, profesionálně koncipované a v jednom případě dotažené do vítězného konce.

Budu aktuálnější. Právě jsem přijel z Pardubic - kandiduje tu na hejtmana Radko Martínek a oponenti na něj nemůžou nic najít. Člověk z týmu protikandidáta (ne za ODS) mi zcela vážně řekl, že pokud je Martínek opravdu poctivý a nic se na něj nenajde, budou si něco muset vymyslet. Hodlají na to najmout specialisty. Kohopak asi? Morava to jistě nebude.

Od svých vzorů, Šloufa či Dalíka se musí milý Morava ještě hodně učit. Podlost a servilita sama osobě ještě není zárukou úspěchu. Ani pláč. Ani v ODS. 

Tedy... alespoň v to doufejme.

Autor: Jaroslav Novák | neděle 7.9.2008 10:43 | karma článku: 21,39 | přečteno: 1500x
  • Další články autora

Jaroslav Novák

Nejčastější lži o výhodnosti EU a o čem se nemluví

Víte, že členství v EU je podle mnohých ekonomů ze všech zemí nejméně výhodné pro ČR a že cílem projektu podle představitelů Bruselu je oficiálně likvidace národních států?

23.5.2019 v 14:49 | Karma: 31,41 | Přečteno: 1572x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Je problém zhanobený sněmovní pult nebo banda zlodějů v Parlamentu?

Smrt Vondráčovi. Kdyby se svlékl a pořvával v pravoslavném kostele, dostal by medaily Václava Havla jako Pussy Riot. Kdyby zhanobil prezidenstskou standardu, byl by hvězda ČT. Ale zhanobit pultík ve sněmovním sále? To je prasárna.

7.3.2019 v 17:20 | Karma: 42,75 | Přečteno: 2493x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

ČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezele překonalo Majdan

Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

5.3.2019 v 15:11 | Karma: 43,52 | Přečteno: 3730x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Krutý vtip Miloše Zemana: Volím ČSSD

Mnoho politiků přemýšlí jak sebrat konkurenční partaji hlasy. Miloš Zeman s genialitou sobě vlastní na to přišel. ČSSD zbývá nějakých 5 procent voličů, kterým nevadí promigrantská politika ČSSD ani podpora banderovců.

1.3.2019 v 15:01 | Karma: 32,05 | Přečteno: 1252x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

24.1.2019 v 8:30 | Karma: 46,25 | Přečteno: 24313x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Po nehodě na Islandu zůstává šest Čechů v nemocnici, dva jsou v umělém spánku

18. června 2024  14:59

Po páteční nehodě autobusu s českými turisty na Islandu zůstává šest klientů pojišťovny Uniqa v...

Policie řešila podezřelé kufry u stanice Můstek, centrem nejezdily dvě linky metra

18. června 2024  13:53,  aktualizováno  14:57

V úterý odpoledne policie uzavřela část Václavského náměstí kvůli nálezu podezřelých zavazadel....

Když jsem ho pouštěl, chrápal, hájí se koloběžkář souzený za zardoušení motorkáře

18. června 2024  14:57

U plzeňského krajského soudu dnes pokračovalo hlavní líčení s Janem Navrátilem, který se vloni na...

Farageovi kandidáti chválí Hitlera. Může za to prověřovací firma, čílí se lídr

18. června 2024  14:33

Kandidáti britské nacionalistické strany Reform UK vedené Nigelem Faragem čelí kontroverzím. Jeden...

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4121x
Politicky aktivní spisovatel, poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury