Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč Nečas drží basu s podvodníky...

Hloupost i drzost s jakou do po posledního momentu Nečas hájí ministra Drobila je neuvěřitelná. Překrucuje a vynechává fakta a navíc i díky němu není možné podle zákona odhalené podvodníky stíhat.

Nahrávky by stačily k trestnímu stíhání, kdyby...

Trestných činů už dnes prokazatelných, kterých se Nečasova parta dopustila je víc než dost:

Drobil se dopustil trestného činu "útisku" tím, že Michálkovi vyhrožoval okamžitým vyhazovem pokud nebude konat v souladu s jeho kumpány Knetikem a Fibingrem

Dále tr. činu "podplácení", když za zničení důkazů o trestné činnosti kumpánů nabízel místo svého náměstka a v těchto souvislostech se také dopustil "zneužití pravomoci úřední osoby". Pokud by se prokázala organizovaná součinost zúčastněných - což bezesporu logicky byla, pak tu je tr. čin "účast na organizované zločinecké skupině".

Ministrovi kumpáni pak mají na krku trestné činy "Sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě" a "Pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži".

 

Nečas pomohl viníkům vyhnout se trestu

Pokud se ale případ vůbec dostane k soudu, tak není velká naděje na spravedlivý trest. Nahrávku pořízené Michálkem jsou z pohledu zákona nelegální a u soudu nemohou být použité jako důkaz.

Tady se dostáváme k Nečasovi - kdyby on vyhověl naléhání Michálka a na vyšetření kauzy zaúkoloval BIS, pak by BIS zajistila legální soudem povolený odposlech. Mohla také vysledovat celý řetězec osob podílejících se na plánování podvodů.

BIS má sledování organizované kriminality přímo v popisu práce, stejně tak shromažďovat informace týkající se možného ohrožení politické stability a demokracie. Případ plánování gigantických podvodů - možná až na ministerské úrovni k nim bezesporu patří. Tím nejvyšším, kdo v podstatě úkoluje a "velí" BIS je samozřejmě premiér.

 

Je v tom Nečas namočený?

Takové nekritické jednání znamená jediné  - sám premiér je v případu nějakým způsobem namočený, nebo je na Drobilovi tak závislý, že si nemůže dovolit nechat drobila padnout. Kupodivu obě varianty spolu korespondují a zřejmě platí.

 

Pojítkem v celé kauze může být Ivan Langer  - je to asi týden, co jak premiér, tak exministr vnitra Langer přiznali, že se potkávají a konzultují spolu některé premiérovy kroky. Najednou do mozaiky zapadne věta Drobilova přítele a poradce Knetiga: "Na rovinu. Jsme domluveni s Ivanem Langerem, který má momentálně na starosti pokladnu ODS,"

 

V případě provize až 500 milionů za pražskou čističku, jde o tolik peněz, že si nejde představit, že by si je rozdělili jen nějaký poradce s náměstkem. Sám Drobil zcela jasně také říká, že jeho emisaři mají jak jeho, tak i vyšší politické krytí. Krytí těch, kteří i jeho ministra dostali do funkce. Peníze ukradené státu měly bezesporu jít na financování kariéry lidí pokrytých i pokrývačů.

 

Bál se Michálek "Langerovy policie"?

Najednou je možná jasnější, kdo stojí za průtahy s odvoláním "Langerova" policejního prezidenta Martinů.

Také je zřejmé, proč hlavní aktér kauzy, ředitel SFŽP Michálek, neinformoval policii. Těžko mohl věřit, že lidé nad kterými drží ochranou ruku Langer, budou objektivně šetřit kauzu v níž je namočený.

Drtivou většinu policistů vůbec nepodezírám ani ze sympatií k Langerovi - natož z nějaké spolupráce s ním. Problém je v současném velení policie.

Proto je zřejmá Michálkova snaha oslovit BIS. Byť je záhadou, proč důvěřoval premiérovi. Snad ho zmátla mistrně namalovaná image protikorupční vlády a premiéra. Kloubouk dolů před Nečasovou PR agenturou. (Na kampani se podílel i Ivan Langer - takže gratulace - je vidět, že dobrá práce přinesla užitek.)

 

Trestní odpovědnost premiéra je samozřejmě závislá na ochotě státního zástupce a soudu. To, že nekonal ač konat měl je doložené - argument "já pána poslal na policii a tím jsem z obliga" je legrační.

Za ním jako za premiérem přišel vysoký státní úředník a žádal o jeho pomoc  - konkrétně písemně žádal, aby korupci začala šetřit BIS.

Premiér namísto toho oznamovatele práskl jeho nadřízenému - tomu, v jehož jméně jeho kámoši, nutili Michálka, aby podváděl při výběrových řízeních.

To je sprosté chování gaunera, který drží basu s podvodníky. Teď je už jen otázka nakolik se s takovým jednáním ztotožní zbylá ODS. V každé stádě se najde nemocná ovce - otázka je, co stádo udělá, aby prašivinu nedostali všichni.

Kupodivu - těch zdravých slušných lidí je v ODS stále dost. Jen by neměli nechat za sebe nechat jednat "lidi" jako Drobil, Nečas nebo Langer.

 

Autor: Jaroslav Novák | pátek 17.12.2010 14:20 | karma článku: 32,62 | přečteno: 2346x
  • Další články autora

Jaroslav Novák

Nejčastější lži o výhodnosti EU a o čem se nemluví

Víte, že členství v EU je podle mnohých ekonomů ze všech zemí nejméně výhodné pro ČR a že cílem projektu podle představitelů Bruselu je oficiálně likvidace národních států?

23.5.2019 v 14:49 | Karma: 31,41 | Přečteno: 1572x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Je problém zhanobený sněmovní pult nebo banda zlodějů v Parlamentu?

Smrt Vondráčovi. Kdyby se svlékl a pořvával v pravoslavném kostele, dostal by medaily Václava Havla jako Pussy Riot. Kdyby zhanobil prezidenstskou standardu, byl by hvězda ČT. Ale zhanobit pultík ve sněmovním sále? To je prasárna.

7.3.2019 v 17:20 | Karma: 42,75 | Přečteno: 2493x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

ČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezele překonalo Majdan

Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

5.3.2019 v 15:11 | Karma: 43,52 | Přečteno: 3730x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Krutý vtip Miloše Zemana: Volím ČSSD

Mnoho politiků přemýšlí jak sebrat konkurenční partaji hlasy. Miloš Zeman s genialitou sobě vlastní na to přišel. ČSSD zbývá nějakých 5 procent voličů, kterým nevadí promigrantská politika ČSSD ani podpora banderovců.

1.3.2019 v 15:01 | Karma: 32,05 | Přečteno: 1252x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

24.1.2019 v 8:30 | Karma: 46,25 | Přečteno: 24313x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Na východě Bratislavy hořela skládka, zasahovaly desítky hasičů

25. června 2024  7:57,  aktualizováno  9:45

Slovenští hasiči dostali pod kontrolu požár skládky v okrajové části Bratislavy, který vypukl v...

Zátopek s rudými rty i očními stíny. Sochu atleta v Kopřivnici počmáral vandal

25. června 2024  9:44

Policie se zabývá případem pomalování sochy Emila Zátopka v Kopřivnici. Neznámý vandal mu rudou...

Muž spadl z třešně na tyč, propíchla mu hruď a těsně minula srdce

25. června 2024  9:32

Jen díky velkému štěstí unikl smrti Radovan Kučera z Bochoře na Přerovsku, když při česání třešní...

Při nabíjení jednokolky začal hořet byt, hasiči zachraňovali člověka z balkonu

25. června 2024  9:13

Byt v panelovém domě v Plzni zachvátil v noci na úterý požár. Plameny zcela zničily kuchyni a...

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4121x
Politicky aktivní spisovatel, poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury