Nevolte strany ale slušné lidi
Nic není černobílé - ODS bezesporu ve své historii hlasovala s komunisty proti ostatním "demokratickým" stranám a také kdy to šlo, využívala podporu KSČM.
Zároveň si nenechala nikdy ujít příležitost mlátit protivníky antikomunistickou rétorikou.
Socialisté se zase nevyhnuli stejným koruočním skandálům a podezřením jako ODS.
Přesto všechno je v obou stranách dost velmi slušných lidí na to, aby měli mít šanci být zvoleni.
To samé platí o KDU-ČSL. Tahle strana má své mouchy - ale snad ji pomůže to, že jeden z nejzprofanovanějších křesťanských politiků Kalousek odchází. Jeho aféry byly vpravdě nekřesťanské - byť média se mu nikdy nevěnovala s takovou péčí jako otloukánku Čunkovi. (Můj bývalý kolega Jarda Kmenta dokonce evidentně pro Kalouska pracoval, když se pokoušel v MF Dnes zahladit jeho aféru s bytem)
Pokud jde o další parlamentní strany, tak komunisty ani zelené nepovažuju za strany demokratické. Byť komunistům víceméně tahle nálepka patří jen za odpornou minulost KSČ. Strana Zelených odpornou minulostí ještě žije. Od nástupu Bursíka to je strana jednoho muže. Na tom se zrodila, zvítězila a na tohle Kainovo prokletí také doufejme zajde.
Od nástupu k moci u zelených Bursík organizoval čistky. Pomáhaly mu v tom mnohé jeho pozdější oběti. Strana Zelených se odklonila od levicového intelektuálního proudu v Evropě a stala se pseudozelenou odnoží ODS. Strana Zelených přestala být zelenou stranou a stala nástrojem moci podnikatele se zelenými komoditami Bursíka.
V tomto směru najdeme jedinou paralelu - Sládkovi republikáni, kteří se na konec stali také osobním podnikem Sládka.
To, že Bursík vystupuje kultivovaněji neznamená že by byl kulturnější než Sládek - jeho legendární mail ukázal jak uhlazený vůdce myslí a formuluje doopravdy - "musíme je převálcovat" čímž myslel mj. i "krávu" Zubovou.
Ve všech stranách jsou frakce a tahanice o moc - v žádné z nich ovšem nepanuje diktátor jako ve Straně zelených. V žádné straně se nikdy tak hromadně nevylučovalo. Vylučování kritiků a to dokonce na příkaz zhora - to je možné jen v Bursíkově Straně zelených. Troufnu si odhadnout, že vzhledem k počtu členů, Bursík nechal vyloučit minimálně dobrých deset procent původních Zelených. Další desítky procent postupně znechuceně odcházeli a odcházejí.
Je spousta lidí, co tvrdí, že Paroubek je hovado a diktátor. Popravdě - Paroubek si nikdy v životě nedovolil tak manipulovat se svou stranou jako Bursík.
Pokud budeme uvažovat "zeleně" pak je tu naštěstí alternativa - Demokratická Strana Zelených. Tu v tuhle chvíli pro veřejnost představuje pouze Olga Zubová. Olgu Zubovou mám rád, bylo by nefér to nepřiznat. Je to inteligentní, slušná a velmi kultivovaná dáma. To není málo. Vím, že se párkrát spletla - například když věřila Bursíkovi. Naštěstí mněla jako jedna z prvních odvahu si tuhle chybu přiznat. Prosazovat program Strany Zelených se pokoušela navzdory pragramatické a bezskrupulózní politice Bursíka. To byl důvod, proč bylo třeba ji a další "převálcovat.
Hlasovat proti vládě založené na politické korupci a vydírání bylo jediné správné - ale chtělo to odvahu. Málokdo v tu chvíli uměl ocenit, že to bylo nejlepší řešení - hrozící hospodářská krize si vyžaduje stabilní vládu - a řekněme popravdě dnešní vláda má tisícinásobně silnější mandát než vláda Topolánka. A ať už podzimní volby vyhraje kdokoli - věřím, že i další vláda bude mít silnější a pevnější podporu parlamentu i veřejnosti.
Bezpochyby by ideální byly i nové tváře v politice. Takové, které nemají za sebou podvody a aféry jako Bursík, Kalousek, Topolánek, Váňa, a spol.
Aby ty volby prostě nebyly stále jen výběrem nejmenšího zla. Neřkuli výběrem mocichtivých kariéristů zneužívajících strany jen pro osobní ambice. Výběrem pokryteckých Bursíků.
Jaroslav Novák
ČT naplno dezinformuje - tají naše odposlechy pro USA

Rozběhla se mediální válka s čínskou Huawei, protože její technologie pomáhají čínské špionáži. S nadějí jsem čekal, že třaskavé téma média zanalyzují a zveřejní informace o tom kým a jak jsme sledovaní a to ze všech stran.
Jaroslav Novák
Co spojuje vraždu Sauda a Čecha? Stát, kterému nesmrdí peníze od vrahů je špatný

Řeč je o českém státu. Další český voják byl zavražděn. Současně se lámou ledy a svět přiznává že Saudská Arábie podporuje terorismus, včetně Tálibánu. Největší odběratel zbraní z ČR byla roku 2014 Saudská Arábie.
Jaroslav Novák
Se Staníkem byla také k smrti odsouzená svoboda slova a názoru

Bývalý vedoucí brněnské kriminálky a extajemník SPD byl odsouzen pro podezření, že v parlamentní hospodě na otázku jaké menšiny mu vadí, prý odpověděl: “cikání, buzeranti a židi do plynu".
Jaroslav Novák
Díky Ameriko, za kolony a manifestaci tvé síly a moci.

Americký konvoj se dva dny okázale ploužil po českých dálnicích a silnicích. Mnozí lidé průjezd ocenili: "Konečně spojenec, který nenapadá své spojence, jak to má Rus ve zvyku”. To je hezký.... Mýtus.
Jaroslav Novák
Je Okamura větší hrozba než viditelný nástup totality?

Okamura je hrozba. Takové titulky nad zprávou ČTK obletěly republiku. Odborníci v návrhu výroční zprávy ministerstva vnitra o extremismu napsal,i že SPD jsou radikálnější než radikálové.
Další články autora |
Obří výpadek elektřiny ochromil velkou část Česka. Energetici řekli příčinu
Sledujeme online Velkou část Česka včetně Prahy a dalších velkých měst postihl masivní výpadek proudu. Bez elektřiny...
A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko
Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...
Plovoucí bary a „nepřevratitelný“ raft. Na Vltavě kvete zvláštní vodácký byznys
Je deset hodin ráno a na jezu v Herbertově, dva kilometry po Vltavě od Vyššího Brodu na jihu Čech a...
Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů
Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...
OBRAZEM: Stano odhalil Bartoškův poslední portrét. Dakota si napravila reputaci
Jak naposledy zvěčnil renomovaný fotograf Tono Stano Jiřího Bartošku, se můžete jít podívat do...
Jak vypadá stará kabelka za 200 milionů? Luxus podle Jane Birkinové dražili v Paříži
První kabelka Birkin od luxusní značky Hermes se ve čtvrtek vydražila v Paříži za 8,582 milionu eur...
Rusko chystalo teroristický útok v Česku, policie zatkla muže z bývalého SSSR
Ruské tajné služby podle informací webu Odkryto.cz měly plánovat teroristický útok v České...
Mytická jeskyně a visící dinosaurus. Stanice metra D Libuš zná svou podobu
Budoucí stanice pražského metra D Libuš dostala návrh výtvarné podoby. V soutěži vypsané dopravním...
Vizovice v zajetí decibelů. Masters of Rock bereme jako tradici, zní z města
Návštěvníci festivalu Masters of Rock plní v červenci Vizovice, malé město na Valašsku. Jak se s...

Prodej bytu 2+1 v Bližné, Černá v Pošumaví, Lipno
Černá v Pošumaví - Bližná, okres Český Krumlov
2 230 000 Kč
- Počet článků 130
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4123x