Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Na politky kalašnikov? A proč ne?

Premiér Sobotka a jeho proamerická parta kalašnikovy k odstraňování legitimních politiků nedemokratickou cestou po léta podporují a financují. Proč tedy tolik povyku kolem prezidenta a jeho slov?

Prezident Zeman nevyzval nikoho, aby na politiky vzali kalašnikov, ale jen zmínka o ozbrojeném odporu vůči těm, co zrazují a podvádí své občany, trefila do černého. Potrefené husy se rozkejhaly na plný plyn.
A o to jde, ti, kdo po celá léta podporovali ozbrojené puče proti demokraticky zvoleným politkům - naposledy to byla vláda a prezident Ukrajiny nebo vláda v Sýrii -  jsou najednou poděšení představou, že by se jim dostalo vlastní medicíny. 
Pan Sobotka dostal rovnou hysterický záchvat a vykřikl do médii, že „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele.”
Prezident Zeman, kterého premiér už ani nenazval prezidentem, nemluvil o Sobotkovi, ani k ničemu nikoho nevyzýval. Jeho výrok nebyl bonmot, bylo to politologické konstatování, že máme dvě cesty k odstavení politiků - demokratickou volbami a ta druhá je nedemokratická - ozbrojená. 

No, já bych to doplnil - Sobotka našel další zkratku  - nejen do nejrůznějších bruselských zádí, ale i jak odstavit politika - z prezidenta Zemana udělal Zemana a rozpoutáním hysterie (po několikáté) z něj dělá Zemana nenáviděného.

Nejen to, ne sobotkovci, ale Zeman je ten, kdo dělí společnost a budí odpor. Ano, odporné a geniální. Je to demokratické? V každém případě to jde i bez samopalu. 

Kalašnikv v režii USA
Nevětšími vyznavači "cesty podle Kalašnikova" jsou bezkonkurenčně USA. Ozbrojená povstání zaplatily a zorganizovaly snad v každé zemi Latinské Ameriky a postupně násilně likvidují nepohodlné politiky po celé planetě. V tomhle koníčku USA podporují i naše "elity" jako pan Sobotka, Dienstbier, jejich zlodějský kamarád Bakala, Schwarzenberg a další lidé napojení na Washington.

637 atentátů na Fidela
Na Fidela Castra zorganizovala americká CIA spolu s kubánskými emigranty 637 doložených pokusů o jeho vraždu - k těm nejbizarnějším bylo nasypat Castrovi do bot prášek, po němž by mu vypadaly vousy, v dalších figurovaly otrávené pilulky, cigarety, ale dokonce i jedem napuštěný potápěčský oblek.
Sami Kubánci to vzali trochu s humorem a nepodařeným atentátům CIA zřídili v Havaně dokonce muzeum.
Asi nejhrůznější byl plán Američanů sestřelit americké "civilní" letadlo nad Kubou a udělat pár teroristických útoků v USA, zavraždit pár set amerických civilů s cílem vyvolat válku, aby americká armáda mohla Kubu napadnout a zlikvidovat komunistickou vládu (viz info Operace Northwood pod blogem).

Jak vypadá americký kalašnikov
Jak víme, současná migrační krize má kořeny v takzvaném Arabském jaru, kdy USA spolu s Evropskou unií vyprovokovaly a zaplatily ozbrojená povstání proti místním vládám. 
Funguje to tak, že americké nadace zaplatí PR agentury a proškolí místní opozici a vyprovokují ozbrojené střety s vládními silami tak, aby se situace vyhrotila do občanské války.  To je vyzkoušené už z Latinské Ameriky, kde ovšem CIA navíc ještě občas zorganizovala nějakou vraždu nebo únos a hodila to na nepohodlnou vládu. 
Doporučuju přečíst Zadní dvorek Ameriky od reportérky BBC  Grace Livingstoneové. Je to pár set stran hodně nechutného čtení o brutalitě, vraždách, mučení ve jménu USA v Latinské Americe pod taktovkou CIA. 
Masové hroby tíců nevinných obětí amerických exportérů demokracie jsem viděl v Guatemale. A pokaždé, když vidím americké vůdce provokovat další občanskou válku, mám před očima metodu kalašnikov.
Během války v Guatemale bylo zničeno 626 mayských vesnic, povražděno a „zmizeno“ přes 200.000 lidí, 150.000 lidí uprchlo do Mexika a další milion osob byl vykořeněn a vyhnán na útěk ve své zemi. Z toho celá polovina byla  zavražděných jen v letech 1978 až 85, kdy Reaganova administrativa finanční pomoc hrdlořezům podstatně navýšila. 93% všech obětí bylo zabito guatemalskou armádou a eskadrami smrti, trénovanými, vyzbrojovanými a podporovanými Washingtonem.

Ukázková Ukrajina
Obamova administrativa spolu s EU, rockefelerovskými a sorosovskými fondy na ni uvolnila  rok před majdanem 5 miliard dolarů, které za asistence CIA byly postupně převáděny na konta tzv. nevládních organizací.
V příhodném momentě byla naverbovaná převážně v západní části země armáda pokojných demonstrantů. Kromě fotbalových chuligánů byly do Kyjeva zvláštními autobusy sváženi převážně nezaměstnaní z Podkarpatské Rusi a samozřejmě i fašistické bojůvky. Po krátkém týdenním výcviku vyfasovali výstroj a policejní štíty, které agentury skupovaly z policejních skladů.
Na náměstí byly tyto bojové jednotky nasazovány a střídány v pravidelných turnusech. „Demonstranti“ dostali ubytování v přilehlých domech, které k tomu účelu poskytly zkorumpované státní instituce. Pro nezaměstnané z chudých regionů Ukrajiny byl Majdan královský mejdan. Za den činila jejich výplata „bojovníka“ v průměru 60 až100 Euro. V horké fázi boje v závěrečném týdnu  bylo na „frontu“ nasazováno až 10 000 bojovníků, kteří už neměli jen ocelové trubky a zápalné láhve, ale vybraní jedinci i střelné zbraně a ostrou munici.
Kromě toho byli mezi „dobrovolníky“ i profesionálové.  Na místě působili i špičkoví zpravodajci ze CIA a Mossadu, kteří ve spojení s elitními ostřelovači měli za úkol paralyzovat především velitele policejních zásahů.

Kalašnikov  může být  legitimní
Pokud vláda jakéhokoli národa, státu, přestane plnit vůli svých občanů a změní se v tyranii nebo jinou formu totality a občan nemá jinou volbu, pak má právo politika sundat z funkce i násilím.
K tomu, aby se tak u nás jednou přeci jen nestalo, by stačilo málo - zavést demokracii. To jest stav, kdy občan v obecném hlasování může špatného nebo zločinného politka odvolat. A za zločin považuju i podporu gangsterů, kteří vyvolávají války po celém světě.
Tomu se ovšem politcká mafie, co zprivatizovala náš stát, musí přestat bránit.  
A lid má právo si vládu pro sebe ve své zemi vynutit jakkoli - i tím kalašnikovem. To nám ten Sobotka nikdy neupře, navzdory tomu, že nikdo z nás by té naší americké holce neublížil. 

 

pro náročné - operace Northwoods na wiki - stručnější výtah

NORTHWOOD

Operácia Northwood alebo Northwoods bola v roku 1962 plán Amerického Ministerstva Obrany zahrať a simulovať terorizmus v Spojených Štátoch, následne zhodiť celú vinu na Kubu, s cieľom ovplyvniť verejnú mienku. Vďaka podpore verejnosti by mohla americká armáda začať vojnu proti vláde Fidela Castra. Ako súčasť vládnej operácie proti Fidelovi Castrovi „Mongoose“, plán nebol zrealizovaný. Jeho súčasť boli operácie pod cudzou vlajkou vrátane simulovaného alebo skutočného štátom podporovaného terorizmu na Spojených Štátoch s cieľom pošpiniť Kubu. Plán bol navrhnutý vodcami vtedajšieho Amerického Ministerstva Obrany, vrátane Predsedu Zboru náčelníkov štábov Lymana Louisa Lemnitzera.

Počiatky a verejné spustenie

Hlavný návrh bol uvedený v dokumente "Justification for US Military Intervention in Cuba (TS)" (TS-TOP SECRET teda prísne tajné) napísaný Ministerstvom Obrany v spolupráci s vrchným veliteľstvom. Projekt Northwoods bol prezentovaný Vrchným veliteľstvom Americkému Ministerstvu Obrany 13. Marca s jedným schváleným bodom, ako predbežný návrh pre plánované ciele. Toho času tajný dokument zverejnila 18. Novembra 1997 komisia zaoberajúca sa vraždou J.F.K. (John F. Kennedy Assassination Records Review Board) Všetkých 1521 strán z bývalých tajných armádnych záznamov uložených v roku 1962 až 1964 bolo súčasne odtajených revíznou komisiou. Dokument bol prvýkrát publikovaný on-line Národným bezpečnostným archívom 6. Novembra 1998 v spolupráci zo CNN ako súčasť dokumentu Studená Vojna v 10tej epizóde ktorá bola odvysielaná 29. Novembra 1998. Dokument Northwood bol zverejnený on-line vo viacerých formách napr. vrátane krycích poznámok Národným bezpečnostným archívom 30. Apríla 2001.

Operácie[upraviť | upraviť zdroj]

Ako odpoveď na dopyt po zámienkach pre ozbrojený zásah bol zoznam metód (v niektorých prípadoch predbežné plány) Veliteľstva operácií projektu Kuba, brigádneho Generála Edwarda Landsdaleho. Autori verili že budú zhromažďovať verejnú aj zahraničnú podporu pre útok na Kubu. Hrané útoky mali byť Kubánskeho pôvodu s reálnymi obeťami. 

Návrhy zahŕňali

 • Rozšíriť zvesti o tom, že Kuba používa konšpiračné rádio.
 • Zinscenovať útok vnútri základne za pomoci spriatelených Kubáncov.
 • Vyvolanie nepokojov pri hlavnej bráne.
 • Vyhodiť do vzduchu muníciu a založiť ohne.
 • Previesť sabotáže na lietadlách a lodiach.
 • Zaútočiť na základňu pomocou mínometov.
 • Potopiť loď a spraviť pohreb údajných obetí.
 • Pripraviť teroristické útoky v Miami, Floride a Washingtonu D.C..
 • A konečne, zničenie diaľkovo riadeného lietadla nad Kubánskymi vodami.
   
 • Cestujúci budú federálni agenti preoblečení za vysokoškolákov na dovolenke.
 • Na leteckej základni v Egline bude vyhotovený duplikát lietadla, vrátane farby a registrácie, v skutočnosti patriaci CIA. Duplikát bude nahradený pôvodným lietadlom a obsadený cestujúcimi. Pôvodné lietadlo sa zmení na diaľkovo ovládané.
 • Oba sa stretnú na juh od Floridy. Lietadlo s pasažiermi pristane v Eglinu, kde je vyloží a vráti sa mu pôvodní status.
 • Diaľkovo ovládané lietadlo prevezme pôvodný letový plán a nad kubánskymi vodami vyšle signál „MAYDAY“, ešte predtým, než ho na diaľku odpáli.

Súvisiace operácie[upraviť | upraviť zdroj]

Okrem projektu Northwood zastrešenom pod Operáciou Mongoose malo Ministerstvo Obrany veľa iných návrhov a možností ako podnikať kroky proti Kube. Dvanásť z takýchto návrhov pochádza z 2. februára 1962 ako memorandum nazvané“ Possible Actions to Provoke, Harass or Disrupt Cuba“ (Možné akcie provokujúce, znepokojujúce alebo narušujúce Kubu) ktoré napísal Gen. William H. Craig a schválil Gen. Edward Lansdale veliteľ operácie Mongoose. Ďalšia z dvanástky, operácia Bingo by podľa ich slov vytvorila incident so zdanlivým útokom na americké vybavenie [GMO] na Kube a tak vytvorenie podmienok pre použitie americkej armády na zvrhnutie režimu. Tiež obsahuje „Operation Dirty Trick,“ operácia Špinavý Trik s cieľom obviniť Kubu z pádu vesmírneho letu Merkury s ľudskou posádkou. Mali byť vyrobené rôzne dôkazy, ktoré by potvrdili elektronickú interferenciu zo strany Kuby. Aj potom ako Gen. Lyman Lemnitzer prišiel o prácu, Americké Ministerstvo Obrany naďalej vytváralo plány pre falošné útoky pod cudzou vlajkou. V roku 1963 Kuba zaútočila na člena OAS (Organizácia Amerických Štátov) Spojené Štáty by sa teraz mohli „brániť“. Dokument Pentagónu hovorí o jednom z možných scenárov : Chcený kubánsky útok na člena OAS by mohol byť zámienkou pre sebaobranu s pomocou OAS. Spojené Štáty by mohli získať potrebné dve tretiny hlasov spomedzi členov OAS pre kolektívnu akciu proti Kube. Ciele útokov pod falošnou vlajkou mali byť aj Jamajka a Trinidad- Tobago, tieto boli členmi British Commonwealth a dúfali že po tajných útokoch budú môcť velitelia operácie zhodiť vinu na Kubu. Spojené Štáty by mohli podnecovať vládu Spojeného kráľovstva do podpornej vojny proti Kube. Správa Pentagónu : Hociktorá z vyššie popísaných situácií je neodmysliteľná, extrémne nebezpečná v našom demokratickom systéme. Ak by niektorá z podobných situácií mala byť zrealizovaná, účasť na nej by musela byť oznámená len najvyššiemu utajenému personálu. Toto naznačuje nezrealizovateľnosť použitia armádnych jednotiek pre hocijaké aspekty tejto situácie. Pentagón dokonca navrhol spôsob platenia osôb, ktoré budú vo vláde Fileda Castra útočiť na Spojené Štáty. Posledná vec nad ktorou by bolo potrebné sa zamyslieť je podplatenie jedného z Castrových vedľajších veliteľov pre vyvolanie útoku na Guantanamo.

Reakcie[upraviť | upraviť zdroj]

Bolo oznámené že John F. Kennedy osobne odmietol návrh Northwoods ale žiadny úradný záznam o tom neexistuje. Návrh bol poslaný ministrovi obrany Robertovi McNamarovi, ale nebol zrealizovaný. Prezident Kennedy prepustil Generála Lymana Lemnitzera krátko potom, ako sa stal najvyšším veliteľom NATO v januári 1963. Pri pokračujúcom tlaku zo strany americkej armády a agentúr na Kubu vo forme poškodenia Bay of Pigs a the Cuban project sa John F. Kennedy snaží udržať na uzde rastúci antikomunistický postoj. Po neúspechu v Zátoke svíň John F. Kennedy prepustil vtedajšieho riaditeľa CIA Allen W. Dullesa. Zástupca riaditeľa Karol P. Cabell ako aj ďalší zástupca riaditeľa Richard Bissell smerovali Kennedyho pozornosť na Vietnam. 3. Augusta roku 2001 National Assembly of People's Power of Cuba – hlavný zákonodarný orgán Kuby vydal vyhlásenie odkazujúce sa na operáciu Northwood a Mongoose kde sú odsúdené plány Americkej Vlády. Členovia 9/11 Truth Movement často používajú operáciu Northwood ako príklad americkej vládnej ochoty režírovať teroristické útoky pod cudzou vlajkou k dosiahnutiu vlastných záujmov. Operácia je spomenutá vo filme Loose a Change.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

 

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Novák | středa 3.2.2016 9:00 | karma článku: 37,21 | přečteno: 1875x
 • Další články autora

Jaroslav Novák

Nejčastější lži o výhodnosti EU a o čem se nemluví

Víte, že členství v EU je podle mnohých ekonomů ze všech zemí nejméně výhodné pro ČR a že cílem projektu podle představitelů Bruselu je oficiálně likvidace národních států?

23.5.2019 v 14:49 | Karma: 31,41 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Je problém zhanobený sněmovní pult nebo banda zlodějů v Parlamentu?

Smrt Vondráčovi. Kdyby se svlékl a pořvával v pravoslavném kostele, dostal by medaily Václava Havla jako Pussy Riot. Kdyby zhanobil prezidenstskou standardu, byl by hvězda ČT. Ale zhanobit pultík ve sněmovním sále? To je prasárna.

7.3.2019 v 17:20 | Karma: 42,75 | Přečteno: 2493x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

ČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezele překonalo Majdan

Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

5.3.2019 v 15:11 | Karma: 43,52 | Přečteno: 3730x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Krutý vtip Miloše Zemana: Volím ČSSD

Mnoho politiků přemýšlí jak sebrat konkurenční partaji hlasy. Miloš Zeman s genialitou sobě vlastní na to přišel. ČSSD zbývá nějakých 5 procent voličů, kterým nevadí promigrantská politika ČSSD ani podpora banderovců.

1.3.2019 v 15:01 | Karma: 32,05 | Přečteno: 1252x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

24.1.2019 v 8:30 | Karma: 46,25 | Přečteno: 24311x | Diskuse| Politika
 • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Soudcovská unie vítá rozhodnutí o platech, koalice chce jejich výši řešit

28. května 2024  13:15,  aktualizováno  14:51

Premiér Petr Fiala (ODS) rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) k platům soudců respektuje. Je na samotném...

Opilý koloběžkář si jel koupit další alkohol, po vjezdu do řeky havaroval

28. května 2024  14:45

Policisté o víkendu ve Vizovicích na Zlínsku pronásledovali dva řidiče. Oba předtím ve „městě...

Váš plán na zvyšování věku odchodu do důchodu je mimo realitu, řekl Babiš

28. května 2024  5:59,  aktualizováno  14:45

Přímý přenos Důchodovou reformu podle představ současné vlády Petra Fialy začali na mimořádné schůzi schvalovat...

Španělsko, Norsko a Irsko schválily Palestinu. Podpora genocidy, zuří Izrael

28. května 2024  13:11,  aktualizováno  14:40

Španělská vláda schválila uznání palestinského státu, označila to za historický krok. Má to jediný...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...

 • Počet článků 130
 • Celková karma 0
 • Průměrná čtenost 4121x
Politicky aktivní spisovatel, poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury