Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Luxus a život hejtmana Palase na cizí účet

Grosse položilo nedoložených 800 000. Kauzu Čunek vyvolalo 400 000. Palas nemůže vysvětlit sto milionů a s nikým to nehne. Hejtman Palas v předvolební brožurce píše, že myslivec musí dodržovat tradice, být řádně ustrojen a dodržovat zákony. A tradice Jarda pokaždé ctil. Když tradice velela, stal se komunistou. Když po revoluci tradice velela obrodit se, Jarda se obrozoval. Všeho s mírou, a pravdou je, že kdyby Jardu komunisté pro intriky nevyhodili, byl by jím dodnes.

O tom, že Jarda chodí řádně ustrojen, není pochyb. K zelenému klobouku umí vybrat luxusní vůz Maybach v dobrém střihu za pár milionů a do lesa má v šatníku flinty kus bratru za dvě stě tisíc. A pro ten šatník horskou chatu za víc než 35 milionů korun. Jarda hlásá, že je levičák a chudí levicoví lidé ho stále volí. To je pozoruhodný výkon u člověka, který má krevní skupinu exhejtmana Bendla či Miroslava Macka a dalších milovníků luxusu z ODS. Desítky milionů bezesporu Jarda nevydělal prací.

Pokud jde o zákony, pak Jarda z lesa ví, že vrána k vráně sedá a s vlky se musí výt. Byznys proto vždy uměl dělat s každým, kdo ctil rodinný zákon „já na bráchu, brácha na mě“. Ostatně Jarda o tom sám ve své brožuře píše, že když přijde jelen, „vy jako myslivec uznáte, že si jelen zaslouží být uloven, protože se třeba dostal do věku, kdy by nepřežil další zimu. A tak mu uštědříte milosrdenství, tím mu vzdáte čest.“

I v těchto volbách Jarda usoudil, že jelen si zaslouží být uloven a hodlá voličům a daňovým poplatníkům „uštědřit milosrdenství“.

Bylo by škoda zapomenout na jeho skvělé skutky Jardy "myslivce", který po léta voličům a téhle zemi uštědřoval milosrdenství. Už jen proto, že mnoho z nás, namísto ulovení, touží zimu přežít.

 

Luxus a život na cizí účet. Nejlépe veřejný

Pro Palase jsou důležité dvě věci – luxus a život na cizí úkor. Palas o sobě tvrdí, že je levicový. Přesnější je, že celý život žil jako parazit na úkor svých spolužáků, komunistů, sociálních demokratů – a hlavně občanů téhle země. Ale balil to do bajky, že je komunista nebo později sociální demokrat. Faktem je že, tuhle zemi okrádal spíš jako první polistopadová garnitura ODS infikovaná agenty StB.

Pokud dnes má Palas majetek v řádu stamilionů – pak věřte, že poctivou prací si ho nevydělal. Palas není ve skutečnosti ani komunista ani sociální demokrat. Je to pijavice přisátá na peněženky občanů téhle země. Je to typ člověka, který vleze do kterékoli partaje, jen když z ní něco kápne.

 

Mládí: „Pablb a protekční dítě“

Na budoucí světonázor Jardy Palase měly vliv dvě věci – jednak poznání hranic vlastních schopností a rodinné prostředí. Jako protekční synek komunistického poslance mu duševní slabost nemohla uškodit. Jedno od malička věděl, vyhrává ten, kdo má moc a peníze.

Své o tom ví Jaromír Klenor, Palasův učitel, vyhozený z práce za to, že Jardu nechal propadnout. Jak napsalo aktualne.centrum.cz: „V roce 2002, kdy Palas nastoupil na ministerstvo zemědělství, napsal bývalý Palasův učitel varovný dopis tehdejšímu premiérovi Stanislavu Grossovi.“

„Velmi jsem tehdy zuřil,“ říká pan Klenor. „Měl jsem řadu skvělých žáků. Ti nyní kydají někde hnůj a Palas, takový pablb a protekční dítě, se stal ministrem. Bylo mi z toho smutno, tak jsem napsal pre- miérovi, aby věděl, jakého člověka si bere do vlády.“

Pan Klenor byl jedním ze dvou učitelů, kteří se odvážili dát Palasovi na vysvědčení z maturitních předmětů pětku a současný hejtman musel opakovat třetí ročník. „Byl to protekční lajdák. Jeho otec byl poslanec KSČ a platil úzus, že nikdo z kádrů nesmí propadnout,“ vzpomíná na sedmdesátá léta pan Klenor. „Jenže on u zkoušek neřekl ani větu. Nemohli jsme ze sebe dělat hlupáky, po ostatních studentech chtít znalosti a u Palase dělat výjimky.“ Za Palase tehdy přišel orodovat jeho bratr, který v Bulharsku učil děti diplomatů. „Přišel se mě zeptat, jestli by nešlo, aby Palas prošel,“ vzpomíná bývalý učitel. Pan Klenor a jeho kolega však na svém rozhodnutí trvali a za to pak museli nést následky. Oba byli ze školy vyhozeni a přeřazeni do škol v jiných městech.

 

Zrání v Bulharsku

Vzhledem k Palasovým studijním schopnostem bylo zřejmé, že takto talentovaný syn poslance ani v komunistické ČSSR nemá naději studovat vysokou školu. Jak je popsáno výše, Palasův bratr, profesí pedagog, žil a učil v tehdejším Bulharsku. Takže bylo rozhodnuto – vysokou školu zemědělskou „vystudoval“ mladý Palas v bulharském Plovdivu.

Ani po tak náročném studiu vědychtivý Jarda nezahálel a po večerech vystudoval Večerní univerzitu marxismu-leninismu. Po pravdě, byla to nejlepší, co mohl udělat. Zatímco většina jeho schopnějších spolužáků skutečně kydala hnůj nebo dělala manuální práci, Palas to před revolucí dotáhl na náměstka velkého státního statku v Albrechticích.

 

Agent KGB?

Počátkem února 2004 Špidlova vláda dostala dokumenty obsahu- jící závazek, že Palas bude spolupracovat s KGB, i poděkování sovětů Palasovi za pozvání na hon. V 80. letech pracoval Palas na státním statku na Bruntálsku. Lidé, kteří v té době působili na Bruntálsku v zemědělství, popisují, že kontakty sovětských posádek s vedením státních statků a státních lesů byly velmi čilé. „Obecně můžu říct, že sovětské posádky byly velmi silné, a tak i kontakty byly intenzivní. Většinou na ředitele lesních závodů a státních statků,“ řekl MF Dnes jeden z tamních obyvatel, Jiří Dřevojánek. Špičky sovětské armády a českých stát- ních podniků se scházely i na lovech. Navíc při takzvané Střední skupině vojsk, kam patřil i Bruntál, působila KGB.

Otázka je, zda je onen vázací dokument pravý. Do dnešního dne se už další informace na veřejnost nedostala. Tím není zpochybněna Palasova spolupráce s KGB. Daleko pravděpodobnější se ale jeví varianta, že Palas byl naverbován už na studiích v Plovdivu. Sověti a dnes Rusové verbují agenty právě na mezinárodních školách v cizích zemích.

Po medializaci stavby sídla v Luvikově si Palas chtěl naklonit krajské policejní ředitelství darem luxusní audi - z majetku kraje

 

Levý Jarda

Jaroslav Palas vítězí na Bruntálskou s jednoduchou politikou. K lidem se chová neformálně a v levicovém kraji nezapomíná připomínat, že je levicový. Když vám poklepe na rameno exmi- nistr, hejtman, jste pravda naměkko a ujde vám pár detailů. Že ten levičák našel jak v komuismu tak později v demokratické levici výhodné korýtko a životní úroveň chtěl vždy kapitalistickou. Palas jako člověk patří spíš do sorty zbohatlických bossů pravice, jako jsou Bendl a Řebíček z ODS, nebo exministr Němec z Unie svobody. Luxusní zboží, záliba v ještě luxusnějších autech a rychlá bezohledná jízda v nich. Hodinky nebo puška za 300 000, auto za 4 miliony, domy za desetimiliony. To je lékařsky stanovitelná diagnóza. Psycholog by v tom viděl nedozrálé jedince toužící po uznání. Jedince neschopné rozpoznávat společenskou nebezpečnost svého jednání, jedince neschopné vzít odpovědnost sama za sebe, natož za ostatní.

Voliči v takových deprivantech donedávna viděli politiky schopné vést tuhle zemi.

Chápu bohatého majitele firmy (třeba Silnice Morava), který volí Palase a ne ODS. Vždy je lepší, když krade kamarád, než cizí – a o veřejné peníze se podělí. Proč Palase zbohatlého kšefty za veřejné peníze volí člověk, který v pět ráno vstává do fabriky, do supermarketu nebo do lesa, nepochopím.

 

Mocným mužem

Technologii moci se Jaroslav Palas učil na „nejlepší univerzitě“ – v KSČ, kam vstoupil v roce 1981. Komunistické straně zůstal Palas věrný i po roce 1989. V roce 1992 se stal komunistickým poslancem, ale krátce nato ho komunisté vyloučili – důvodem bylo jeho angažmá v seskupení Levý blok. Opuštěný Jarda zamířil do sílící Zemanovy Sociální demokracie. Roku 2002 se stal ministrem zemědělství.

 

Jarda Šloufovým ministrem

První věc, kterou Palas po svém příchodu do čela resortu zeměděl- ství zorganizoval, byl nástup lidí z okolí Miroslava Šloufa. Palasovým spolupracovníkem se stal agent StB Vojtěch Slówik. Ze Šloufova okolí k Palasovi zamířila Magdalena Hrabánková. Matka Šloufova přítele Martina Ulčáka se stala šéfkou ministrových poradců. Jako vedoucí protokolu si Palas vybral Editu Drápalovou, Šloufovu sekretářku. Šlouf byl v té době v kontaktu se šéfem podsvětí Miroslavem Mrázkem podezřelým z několika vražd a tunelování bank. Mrázek těžil ze svých vazeb se Šloufem nebo jeho lidmi tím, že přes ně chtěl ovlivňovat vyšetřování svých tunelářských kauz nebo dělat lukrativní státní byznys.

Šlouf - kumpán a partner zbohatlíků z ODS jako je Řebíček nebo Dalík, zřejmě řídil kšefty mezi Mrázkem a Palasem.

Podle televize Nova se Šlouf, Palas a kmotr Mrázek prokazatelně sešli nejméně jednou na veřejnosti a to na přelomu roku 2003 a 2004, na pitce v budově Policejní akademie v pražských Hrdlo- řezích.

 

Setuza – kšeft století

Případ Setuza vystihuje, co všechno bylo na ministerstvu zeměděl- ství za Palase možné. Palas schválil tajnou dohodu s firmou Český olej, za kterou přes řetěz dalších lidí stál nedávno zatčený pod- vodník Pitr se zavražděným „kmotrem“ podsvětí Mrázkem. Svůj téměř čtyřicetiprocentní podíl v Setuze stát s vědomím svého vládního reprezentanta Palase Českému oleji prodal za zhruba sto milionů korun (Český olej tak ve firmě získal téměř 90% majoritu). Podle tržního kurzu akcií Setuzy v čase prodeje mohl přitom stát získat víc než dvojnásobek. Jinými slovy – stát o víc než sto mili- onů přišel a naopak Mrázkova parta na jeho úkor vydělala.

Byl to kšeft století. Setuza je hlavním tuzemským výrobcem metylesteru. Tuto látku musí míchat do nafty každý producent pohonných hmot, půl deci do každého litru. Ovládnutím Setuzy se tak gangu Pitra s Mrázkem otevřely dveře k miliardovým obchodům.

Podvodník Pitr s Palasem a Mrázkem obrali stát řádově o stamiliony.

V dalších obchodech tak stát na zisku z výroby metylesteru tratil řádově stamiliony, miliardy korun. Zatímco občané přišli o peníze, mafiánský spolek kolem Pitra a spol. vydělával stamiliony ročně.

 

SAP – dobře spočítaná provize

Policie a tajná služba v roce 2004 měly vyšetřovat podezření, že ministr zemědělství Jaroslav Palas vzal od německé počítačové firmy SAP úplatek sedm milionů dolarů za to, že jí přihrál státní zakázku.

Akci měl dohodnout Miroslav Toman starší (předlistopadový ko- munistický ministr zemědělství, dnes velkopodnikatel ve skupině Agrotrade) s někdejším důstojníkem StB Kafkou z firmy Siemens. Mladší Toman, který je Palasovou pravou rukou na úřadě coby státní tajemník, to pak s agentem StB Vojtěchem Slówikem proklestili do zdárného konce. Firma zakázku dostala bez veřejné soutěže a smlouvy byly utajeny před veřejností.

Policie také měla informace, že si Palas založil bankovní účet v peruánském hlavním městě Lima na jméno bulharského občana Petrova. Na stejné jméno si prý nechal vystavit v sousedním Německu falešný pas. Další účet, který měl mít Palas k dispozici, byl na ostrově Nauru, proslulém sítí bank, přes které probíhá praní špinavých peněz z trestné činnosti. Právě na tento účet měla být poukázána provize od firmy SAP ve výši několika miliónů USD. Palasova účast v několika kauzách okradení státu byla příčinou jeho vyřazení z šestého místa kandidátky ČSSD v moravsko- slezském kraji ve volbách do sněmovny v roce 2006 poté, co na výzvu ČSSD odmítl sám odstoupit. Do vlády Jiřího Paroubka se kvůli těmto kauzám už Palas nedostal.

 

A co policie? Nic nešetřila...

Obě kauzy policie šetřila několik měsíců. Od začátku vyšetřování na ně bylo uvaleno informační embargo a mluvčí protikorupční policie vzkazovala, že o nich bude informovat až po jejich uzavření. Kauzy nakonec policie odložila. V obou případech s tím, že Palas ani nikdo jiný zákon neporušili. O jaké důkazy policie svůj závěr opřela? Jaké znalecké posudky jsou k dispozici, jací svědkové byli vyslechnuti, jaké smlouvy prověřeny? Jak Palas strážcům zákona vysvětlil své rozhodnutí ohledně zakázky pro Agrární platební agenturu? A jak vysvětlil prodej Setuzy? Ptali se detektivové na Palasovy vazby na Mrázka, Pitra nebo Šloufa? „Nebyl spáchán trestný čin, podrobněji se k věci vyjadřovat nebudeme,“ píše ve stručné e-mailové odpovědi Respektu šéfka protikorupční policie Renata Strnadová. „Už si na to nepamatuji,“ odpovídá na stejný dotaz tehdejší náměstek Jaroslav Macháně, který na případy dohlížel. Po pár telefonátech je ovšem důvod policejní neochoty poskytovat k případům více informací jasný. „V souvislosti se Se- tuzou nám není známo, že by si policie z ministerstva zemědělství vyžádala nějaké dokumenty či někoho vyslýchala,“ řekl tehdejší mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček. A stejně tomu prý bylo i v případě Agrární platební agentury.

Těžko mohli kriminalisté něco skutečně vyšetřit, když nevyslechli klíčové hráče a nevyžádali si k prostudování smlouvy a dokumenty. Na dotaz, proč si policie v obou případech nevyžádala od ministerstva zemědělství ani ty nejzákladnější dokumenty, mluvčí protikorupční policie Dumková odpovídá, že „už se nebude vyjadřovat“. Otázkou zůstává, proč kriminalisté exministrův podíl na kauzách řadně nešetřili. Jisté je, že právě tahle složka policie šla mocným z ČSSD vždy na ruku. Poté, co

někdejší premiér Zeman sesadil jejího nepohodlného šéfa Evžena Šírka kvůli tomu, že jeho lidé začali nekompromisně vyšetřovat právě kauzy kolem ČSSD ( jak dnes víme z odposlechů, k Šírkovu odvolání přesvědčoval své po- litické kamarády František Mrázek), už protikorupční policie nevyšetřila ani jeden případ spojený s ČSSD. Palasovo „očištění“ prostřednictvím policie proto stojí na vodě.

 

Tichá dohoda a Jarda je nevinen

Když severomoravské krajské vedení sociální demokracie požá- dalo buňky ČSSD o jejich návrhy na hejtmana, v Krnově měli od začátku jasno. Návrh krnovských členů následně přijala i krajská organizace ČSSD, která pak začátkem listopadu oficiálně zvolila Palase jedničkou krajské volební kandidátky. Jednotu vysvětluje kuloárová dohoda mezi Palasem a místopředsedou Poslanecké sněmovny za ČSSD Lubomírem Zaorálkem. Oba na severní Moravě ovládají dvě početné partajní skupiny a zdá se, že společně uzavřeli pakt o vzájemné podpoře. Palas tak s pomocí hlasů od Zaorálkových lidí získal post hejtmana a Zaorálek oplátkou usedl do křesla šéfa severomoravské ČSSD. O Palasových kauzách se na krajské konferenci ČSSD podobně jako v Krnově téměř nemluvilo. „Vystoupil před námi pan Palas a řekl, že neudělal nic nečestného a že stát nikdy nepoškodil. Pak vystoupil pan Zaorálek a řekl, že o Palasovi nemá pochyby, že mu Jarda předložil důkazy o své nevi- ně a že mu můžeme věřit,“ popsala rozpravu o Palasových aférách delegátka krajské konference Dana Váhalová. „Když se za něj Zaorálek a jeho bruntálští kolegové zaručili, vzala jsem to na vědomí a sama se dál neptala.“

 

A co Bohuš? Je to mesaliance!

Tehdejší místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka z Palase nadšený nebyl: „Ano, bavili jsme se o tom s panem Zaorálkem. Sdělil jsem mu své výhrady,“ říká Sobotka. „Zopakoval mi, že má ambici stát se krajským předsedou. Úplně té mesalianci nerozumím.“

Dnes, v souboji o předsednické křeslo, ovšem Sobotka mlčí, přestože Palase znova šetří policie a jeho kauza ČSSD škodí. Sobotka potřebuje Palasovu podporu proti Haškovi na sněmu, kde se bude volit nový předseda ČSSD. Špatný "předseda", když si neu- vědomuje, že dnešní mlčení k Palasově špinavé minulost a luxusní přítomnosti poškodí nutně celou ČSSD. Paroubek by s Palasem dávno vyrazil dveře, tak jako to už v minulosti párkrát udělal.

 

Rychlé gumy se šíleným Jardou

Aroganci a papalášství „údajně levicového Palase“ ukázala mj. kauza z května 2004, kdy jeho ministerské auto uhánělo dálnicí rychlostí minimálně 230 km/h. Nebezpečnou jízdou přitom zběsilý Palas ohrožoval desítky nevinných neprivilegovaných šoférů v obyčejných autech. Na dotaz novinářů, kamže tak spěchal, z ministerstva vylezlo, že jeho excelence ministr spěchal na seminář o vinohradnictví v Hustopečích.

 

Majetný muž – desetimiliony z manželčiny výplaty

Palasovi podle veřejně dostupných informací patří dům v Krnově a další megadům v Ludvíkově pod Pradědem. Plus nějaké pozemky a údajně další dům v Ostravě. Krom toho má Palas slabost pro luxusní automobily v řádu milionů a zbraně v řádu statisíců. Podle svědků například na stavbě poslední vily platil Palas vždy v hotovosti.

 

Kde na to Palas vzal?

Prý měl nadstandardní příjmy a manželka zubařka si prý taky hodně vydělá. Byť má skutečně paní Palasová podle svědků zlaté ruce, tak na stovky milionů to být nikdy nemůže. Nebo snad jsou na Bruntálsku lidé, co platí za plombu sto tisíc a za můstek milion? Platí jediná varianta, že Palas měl opravdu nadstandardní příjmy. Odkud a za co, to už musí dohledat policie. V roce 2002 Palas tvrdil, že na kontě má 200 tisíc korun. Za 8 let sebou musel tedy řádně mrsknout.

 

Jardovi je v patách policie

To, že tu kumpán gangsterů a podvodníků, jako byl Pitr nebo Mrázek, může beztrestně rozhazovat miliony, je nebetyčná ostuda policie a justice. Zatímco běžný občan musí platit třicetikorunový poplatek, aby nezkrachovalo zdravotnictví, není na platy policistů ani zdravotníků, tak podvodníci a gauneři jezdí v mercedesech a staví luxusní penziony za desítky milionů.

Bruntálsko je kraj chudý. Tím spíš tu do očí bije zbohatlík Palas. Dal jsem si tu práci a pro policii připravil detaily několika Jardových kauz. Policie je v tuhle chvíli šetří, stejně jako Palasův obrovský a legálně nedoložený majetek.

 

Některé zločiny jde doložit

Prodej Setuzy či kauza SAP jsou samozřejmě komplikované kauzy. Mrtvý kmotr Mrázek už o Palasovi svědčit nemůže. Minimálně v jednom případě ale existuje svědectví bývalého ředitele Lesů ČR Jiřího Olivy, který potvrdil, že Palas po nástupu do funkce chtěl, aby zmanipuloval nejméně 15 výběrových řízení ve prospěch Palasem vybraných firem. Ředitel odmítl.

Dopadlo to stejně, jako když kdysi Palasovi učitelé odmítli nedat pětku. Také ing. Jiří Oliva z funkce letěl. Palasem vybrané firmy pak zakázky dostávaly bez problémů. Doufejme, že alespoň jeden případ policie dotáhne do zdárného konce a zloděje státních peněz obviní, padni komu padni.

 

Palasův nejnovější palác je v ceně okolo 40 milionů. Další luxusní dům má Palas v Krnově, další zřejmě v Ostravě. Spekuluje se, že za další miliony vlastní pozemky na Moravě.

Místní spekulují, že i projekt lázní v Karlově Studánce rozjíždí legendární agent StB Zifčák s Palasem v pozadí. Celkem se jen jeho nemovitý majetek odhaduje na téměř 100 milionů korun.

Stačí maličko - jen aby finanční úřad udělal prověrku zdaněných příjmů.

To je ovšem bláhové - na krnovsku evidentně ruka ruku myje. Ani policie ani jiné orgány povinné se tím zabývat, se do Jardy nepustí. Je tam prostě "palasovo".

 

O tom všem píšu z jediného důvodu - Palasova kandidatura do Senátu je facka nejen voličům, ale také slušným lidem v sociální demokracii.

 

 

 

Autor: Jaroslav Novák | středa 13.10.2010 11:42 | karma článku: 46,72 | přečteno: 27459x
  • Další články autora

Jaroslav Novák

Nejčastější lži o výhodnosti EU a o čem se nemluví

Víte, že členství v EU je podle mnohých ekonomů ze všech zemí nejméně výhodné pro ČR a že cílem projektu podle představitelů Bruselu je oficiálně likvidace národních států?

23.5.2019 v 14:49 | Karma: 31,41 | Přečteno: 1572x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Je problém zhanobený sněmovní pult nebo banda zlodějů v Parlamentu?

Smrt Vondráčovi. Kdyby se svlékl a pořvával v pravoslavném kostele, dostal by medaily Václava Havla jako Pussy Riot. Kdyby zhanobil prezidenstskou standardu, byl by hvězda ČT. Ale zhanobit pultík ve sněmovním sále? To je prasárna.

7.3.2019 v 17:20 | Karma: 42,75 | Přečteno: 2493x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

ČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezele překonalo Majdan

Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

5.3.2019 v 15:11 | Karma: 43,52 | Přečteno: 3730x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Krutý vtip Miloše Zemana: Volím ČSSD

Mnoho politiků přemýšlí jak sebrat konkurenční partaji hlasy. Miloš Zeman s genialitou sobě vlastní na to přišel. ČSSD zbývá nějakých 5 procent voličů, kterým nevadí promigrantská politika ČSSD ani podpora banderovců.

1.3.2019 v 15:01 | Karma: 32,05 | Přečteno: 1252x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

24.1.2019 v 8:30 | Karma: 46,25 | Přečteno: 24313x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

NKÚ si posvítí na Úřad práce. Prověří dotace z EU, ale i nemovitosti

22. června 2024  7:03

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) začne letos prověřovat, jak Úřad práce hospodaří s majetkem a penězi...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4121x
Politicky aktivní spisovatel, poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury