Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Chci prezidenta Okamuru

Ať hledám sebevíc, ze současných možných kandidátů na prezidenta s reálnou šancí na zvolení je nejlepší varianta Tomio Okamura. Jako jediný přináší naději na radikální změnu. Ať přemýšlím sebevíc, nenacházím jiného kandidáta s takovým potenciálem. Tomio není moudřejší, vzdělanější, erudovanější než ostatní kandidáti. Ale nestojí za ním žádná mocenskopolitická lobby. Neřídí ho nikdo - pouze jeho touha být hlasem normálních lidí.

 Chci prezidenta, který bude čestný, poctivý. Prezidenta, který není spojený se zločiny minulých vlád ani se stranickými klikami. Chci prezidenta, který nebude loutkou kmotrů ani stranických aparátčíků.

Chci, aby můj preziden byl prezidentem mým, naším. Občanů mojí země, nikoli stranických klik nebo uhlobaronů nebo finančních magnátů. Chci, aby můj prezident měl nejen čistou minulost, ale taky dostatek síly, elánu a nadšení bojovat za lepší budoucnost. Nestačí mi, aby byl jen slušný - tedy člověk, který slušně mlčel a mlčí za každého režimu a mlčí ke zlodějnám a zločinům dneška.

Můj prezident musí být osobnost, která tyto zločiny bude nejen pojmenovávat, ale bude usilovat o jejich nápravu a potrestání.

Můj prezident musí být osobnost, která svoje vize bude naplňovat silou své osobnosti, bez ohledu na formální pravomoci. 

Kamarádka poslankyně odmítá Tomia s tím, že prezident má prý zklidňovat situaci. Být takovým pojítkem nade všemi. Ukliňovat občany, tišit bouře. To zní fajn - jako v minulosti tak ani si však takového Tatíčka Dobráka dovolit nemůžeme. Souhlasím s Tomiem, že současná krize není principiálně ekonomická - je morální, hodnotová, je to krize západní civilizace. Banky a fondy krachovaly ne z ekonomických důvodů, ale proto, že bankéři kradli a podváděli ve spolupráci s vládami a politiky svých zemí. To, že dnes nemáme na důchody, to není vliv nějaké cyklické, ekonomické krize - je to vliv dlouhých prstů gaunerů ze všech možných politických stran, které v minulosti přičichly k moci.

Politologové tento jev už pojmenovali a říkají, že "volby se sice pravidelně konají, mají však velmi malý, nebo dokonce žádný vliv na výkon veřejné moci. Hlavní politické strany se samy zmocnily právní a ekonomické moci státu".

Jedinou cestou k nápravě je posilování demokracie a zvyšování odpovědnosti politiků. Aktivní prezident volený přímo občany je jedním z velmi dobrých nástrojů demokracie.

 Prezident v českých zemích byl vždy vůdce a tahounem celého národa - ať už v dobrém, či zlém. Jeho vliv byl vždy silný na dění v celé společnosti i v parlamentu i ve vládě. Platí také to, že strany v minulosti jako i dnes obvykle touží po prezidentovi slabém, který by nepřekážel jejich mocenskému boji o vliv ve státě.

Já naopak chci, aby se prezident stal jedním ze základních pilířů naší demokracie, aby byl silným oponentem stranám a výkonné moci. Ukazuje se totiž, že obojí - jak moc parlamentní tak i výkonná, ztratily odpopvědnost vůči obyčejným občanům a rozhodují až příliš často svévolně proti jejich vůli.

Ukažte mi kandidáta, který jde do funkce s myšlenkou být skutečně ombudsmanem svých voličů. Projděte jejich práci, jejich názory, myšlenky, aktivity v posledních letech a posuďte sami nakolik a koho budou hájit.

 Mnozí z nich za ta léta nevyplodili veřejně jedinou myšlenku, nebo myšlenku zaznamenáníhodnou. Většinu spojuje touha po dobré trafice na sklonku kariéry. To je fajn - zřiďme pro ně nějaké bezpečné odkladiště - ale proboha, proč by to měl být zrovna Pražský hrad?

Tam musí být člověk, který bude důstojným a aktivní hlasem svých občanů a své země. Člověk, který je schopný, energický a bude mít sílu šest let prát se o to nejlepší pro nás, člověk, který má čest a smysl pro povinnost. Člověk, který nikdy nezradil a který dává naději, že svou zemi a národ taky ani v budoucnu nezradí. Člověk, který není ničí loutka, osobnost odpovědná jen nám, voličům.

 A hlavně člověk, který chce a má skutečně touhu své zemi a jejím lidem pomáhat.

 Není to veselý pohled. Jediný, kdo naplňuje výše uvedená kritéria ze stávajících případných uchazečů o prezidentskou kandidaturu, je Tomio Okamura. Nechci prezidenta Uklidňovače či prezidenta Loutku, chci Tomia Okamuru.

Skutečnou šanci na zvolení mají jen tři kandidáti - Miloš Zeman za pár dnů favorit prvního kola - Fischer - favorit médií a Tomio Okamura.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Novák | úterý 11.9.2012 10:04 | karma článku: 36,32 | přečteno: 2873x
  • Další články autora

Jaroslav Novák

Nejčastější lži o výhodnosti EU a o čem se nemluví

Víte, že členství v EU je podle mnohých ekonomů ze všech zemí nejméně výhodné pro ČR a že cílem projektu podle představitelů Bruselu je oficiálně likvidace národních států?

23.5.2019 v 14:49 | Karma: 31,41 | Přečteno: 1571x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Je problém zhanobený sněmovní pult nebo banda zlodějů v Parlamentu?

Smrt Vondráčovi. Kdyby se svlékl a pořvával v pravoslavném kostele, dostal by medaily Václava Havla jako Pussy Riot. Kdyby zhanobil prezidenstskou standardu, byl by hvězda ČT. Ale zhanobit pultík ve sněmovním sále? To je prasárna.

7.3.2019 v 17:20 | Karma: 42,75 | Přečteno: 2493x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

ČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezele překonalo Majdan

Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

5.3.2019 v 15:11 | Karma: 43,52 | Přečteno: 3730x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Krutý vtip Miloše Zemana: Volím ČSSD

Mnoho politiků přemýšlí jak sebrat konkurenční partaji hlasy. Miloš Zeman s genialitou sobě vlastní na to přišel. ČSSD zbývá nějakých 5 procent voličů, kterým nevadí promigrantská politika ČSSD ani podpora banderovců.

1.3.2019 v 15:01 | Karma: 32,05 | Přečteno: 1252x | Diskuse| Politika

Jaroslav Novák

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

24.1.2019 v 8:30 | Karma: 46,25 | Přečteno: 24311x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Letouny F-16 budou v létě, doufá Šmyhal. Fiala jedná s lídry o pomoci Ukrajině

28. května 2024  8:40,  aktualizováno  19:32

První desítky tisíc kusů munice ráže 155 mm dorazí na Ukrajinu v červnu, řekl před jednáním lídrů...

Vrátíme věk odchodu do důchodu, přes 65 let nejede vlak, řekl Babiš

28. května 2024  5:59,  aktualizováno  19:30

Přímý přenos Důchodovou reformu podle představ současné vlády Petra Fialy začali na mimořádné schůzi schvalovat...

Silné bouřky udeřily hlavně na východě, řidiče v autě uvěznil strom

28. května 2024  15:59,  aktualizováno  19:20

V úterý odpoledne se od Svitavska po Náchodsko vytvořil pás velmi silných bouřek, ty se ještě...

Papež se omluvil za urážku homosexuálů. Máme místo pro každého, vzkázal

28. května 2024  18:54

Papež František se v úterý omluvil za hanlivý výraz, kterým před týdnem označil homosexuály. Úřad...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4121x
Politicky aktivní spisovatel, poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury