Copak je se sto miliony pro Penam, vládo?
Babiš, Babiš a zase Babiš. A ještě jedna věc, my jsme připravení a máme plán. Co z toho zůstalo? Ano, Ukrajinu nečekali. Ale státní a nestátní aparát je v republice tak rozsáhlý, že to celkem v klidu ustál. Zjevné je, že nikdy žádný skutečný plán neměli a vše se šije horkou jehlou na poslední chvíli. A ještě zcela nedostatečně ve stylu ať se vlk nažere a koza zůstane celá. Žádoucí tržní, zdravotní a sociální reformy nepřichází. Vláda není ani ryba ani rak. Zato Nutelle se udělala skvělá reklama. Ať text není jen negativní. Alespoň trochu se snaží šetřit, i když ani to jim moc nejde. Ovšem proti opozici, která by rozhazovala na dluh jako vzteklá, je to ještě pořád ze zlata. Je třeba si uvědomit, že, zjednodušeně řečeno, aktuálně jde každý nemandatorní výdaj do mínusu. Docela hustý.
Ale tohle nechme být. Antibabiš. Zločinec, zloděj, uzurpátor, škodič sající nezákonně dotace, zaklekávač nepohodlných firem, predátor, který dominuje zemědělskému sektoru a výrobě potravin v této zemi. Hoši z Pětikoalice toho před volbami napovídali mnoho. Čapí hnízdo nějak nedopadlo a asi ani nedopadne. Aktuálně kolem Andreje nepadne ani špendlík. Nic se neděje. To tolikrát avizované zlo asi tak velkým zlem zjevně není, protože tu není vůbec žádná vůle, anebo spíš podněty k úkonům trestního řízení, nedej bože soudního.
Jen ten Penam. Pořád ho byly plné noviny. Úžasná inovativní linka za sto mega. Asi moc inovativní nebyla. A na rozdíl od Pětikoalice, EU s ní ještě neskončila. Tohle byl s největší pravděpodobností opravdu celkem jednoduše prokazatelný podvod. A vládní správňáci do něj v opozici bušili jako vzteklí. Po volbách? Zavřely se vody nad "Čapákem" a nad linkou se skoro ani neotevřely. A nikdo ani necekne. To, že EU ty peníze ani dotačně neproplatila je věcí mlčení. Zaplatili jsme to my, daňoví poplatníci. A naši hrdinové už ani nemuknou. Probíhá správní řízení, kdy se Síkela prsil tím, že Penam peníze vrátí, jenže možná zůstane jen u těch ramen, protože to jde asi celé pomalu k ledu. Celý Antibabiš byl jen další podvod na voliče. Bohužel.
Jaroslav Červenka
Proč selhává prezident a Milion chvilek také
Ústavní soud rozhodl, že prezident Petr Pavel pojede do Ankary a nastala bouře. Plní se sny i Milionu chvilek.
Jaroslav Červenka
Míří méněcenný Rakušan do Strakovy akademie?
Ministr zahraničí Petr Macinka ví o diplomacii velmi mnoho, je to muž na svém místě. Rakušan udělá vše, aby tam nebyl.
Jaroslav Červenka
Případ Moravec je jen jeden z mnoha symptomů
Tlak na na ČT vzrůstá, reakce jejího vedení a některých správně ukotvených zaměstnanců jen svědčí tom, jak se klima ve společnosti mění.
Jaroslav Červenka
Ještě k Turkovi, Fialovi nebo třeba Konečné
Kde je nějaké vědomí, co je ještě přijatelné a co ne. Kde jsou hranice akceptace, kde sprostoty a neurvalosti.
Jaroslav Červenka
Tak tu máme další fenomenální tenisový talent
Tereza Valentová postoupila do čtvrtfinále turnaje turnaje WTA v japonské Ósace. A zase se pějí ódy.
| Další články autora |
Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?
Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...
Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí
Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem
Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....
Nový přístav na Baťově kanálu v Hodoníně narazil. Kraj zrušil rozhodnutí
Plán na výstavbu přístavu až pro 80 rekreačních lodí v Hodoníně se zkomplikoval. Jihomoravský...
Nejvyšší soud se zastal muže, jenž po výbuchu a operaci přišel o nohu
Nejvyšší soud se zastal pacienta, jenž po těžkém úrazu a následné operaci přišel o nohu. Zažaloval...
Punisher přišel o svou ikonickou lebku. Fanoušci spekulují o zhoubném vlivu Číny
Punisher se v novém Spider-Manovi dočkal výrazné změny svého ikonického kostýmu. Lebka na jeho...
Nevšiml jsem si, tvrdil řidič. Na jednom z kol měl pneumatiku v zarážejícím stavu
Strážníci zastavili v Plzni šoféra, který se s vozidlem neudržel rovně na silnici. Kromě toho, že...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 299
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2219x



















