Vyvolají politikové ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN „Pražský Majdan?“

Zdeněk Ondráček se se po nevybíravém a nedemokratickém nátlaku na jeho odstoupení od politiků výše uvedených politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě.“

„Občas je třeba se nekompromisně postavit zlu, bojovat společně za demokratické hodnoty. A to jsme udělali a dotlačili komunistu Ondráčka k odstoupení,“ uvedla první dáma ODS Alexandra Udženija: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/528492/mlaticka-ondracek-konci-bal-se-pry-o-deti-pravici-nadaval-do-zumpy.html

Jenže u tohoto výroku hned nastává problém, pokud se paní Udženija ohání demokratickými hodnotami.

Demokratickou hodnotou je přece rozhodnutí svobodně a demokraticky zvoleného Parlamentu. A Zdeněk Ondráček přece byl demokraticky zvolený většinou poslanců, kteří v Parlamentu hlasovali.

A byl náš Parlament svobodně a demokraticky zvolený?

Pokud ano, potom platí jeho rozhodnutí. Takže:

  1. Buď je náš Parlament nelegitimní, nebo
  2. Paní Udženija lže
  3. Třetí možnost není

A co jsou to ty demokratické hodnoty, o kterých mluví paní Udženija?

Zpochybňování rozhodnutí legitimního a demokraticky zvoleného Parlamentu a protlačení zájmů menšiny působením na nízké pudy některých našich občanů?

Jeden z diskutujících v diskusi napsal, že právo shromažďovací patří k základním lidským právům. Pokud bychom jej vzali za slovo, tak by toto právo patřilo i pochodu milicionářů v únoru 1948.

Tehdy také menšina pomohla prosadit nátlakem svoje zájmy.

A co se týká nátlakových demonstrací proti Ondráčkovi, moc by mne zajímal počet podpisů za jeho odstoupení, protože mám obavy, že jich bude podstatně méně, než byla podpora komunistů v únoru 1948. Navíc za situace, když byl Ondráček zvolen Parlamentem, jehož součástí jsou politické strany ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN...

Cituji slova generála Hynka Blaška: „Nyní nejnověji Ondráček-‚mlátička‘: Vyhnat, zavřít, dehonestovat do desátého kolena. Kde byli všichni ti, kterým leží na srdci ohrožení demokracie při hlasování? Nebylo to náhodou záměrně s cílem využít volbu k bezprecedentní destabilizaci státu?“

Má tedy zdeněk Ondráček pravdu, když se o politicích z již jmenovaných politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě?“ A má pravdu Zbyněk Stanjura, když v diskusi odmítl slova komunisty Skály, co napáchala současná demokracie v Srbsku, Iráku a Libyi, že se to netýká naší země?

Naší země se to sice přímo netýká, ale demokracie, kterou se Stanjura a spol. ohánějí se to bohužel přímo týká.

Možná nemáme tak daleko ke Kyjevskému Majdanu, který se uvedení politikové snaží vyvolat i u nás. Jejich hlavním cílem totiž není komunista Ondráček ale náš prezident Miloš Zeman a Andrej Babiš.

Dav na Václaváku, se kterým podle Stanjury údajně politikové neměli nic společného přece nejvíce řval po odstoupení Miloše Zemana a Andreje Babiše.

A někteří zastánci „demokracie“ se dokonce otevřeně vyjadřují, že si přejí smrt prezidenta Zemana. Možná se mýlím, ale jak jinak si mám přebrat tento příspěvek – cituji:

„Michal Kanda: Nikomu jsem nikdy nepřál nic zlého. Dnes však doufám, že celých pět let tady Zeman strašit nebude.“ https://blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180306_652599_blogidnes

V Kyjevě byl násilím svržený demokraticky zvolený prezident a jak Ukrajina dopadla?

Následoval zákaz opozičních politických stran, pronásledování a vraždy názorových odpůrců, cenzura v médiích, o propadu ekonomiky ani nemluvě.

Všechno zlé sice západní „demokracie“ svedla na Putina, ale nikdo zatím nedoložil fakt, že by za Majdanem a násilném svržením prezidenta Janukovyče stál skutečně Putin, když se v Kyjevě jako na běžícím páse střídali západní politikové...

Nevím, ale fakta dokazují, že právě ti, kteří se demokracií nejvíce zaklínají a mají jí lidově řečeno „plnou hubu,“ tak právě ti se nejvíce nedemokraticky chovají.

A pokud porovnáme jejich rétoriku, tak normalizační komunisté v sedmdesátých letech proti nim byli učinění beránkové. Agresivní projevy těchto současných „demokratů“ silně připomínají projevy radikálních bolševiků z padesátých let.

Na závěr:

Budeme následovat osudu Ukrajiny, když se politickým stranám, které ve svobodných volbách utrpěly porážku (ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN) podaří vyvolat „Pražský Majdan,“ nebo u nás zvítězí skutečná demokracie a zdravý rozum?

 

Autor: Jaromír Petřík | středa 7.3.2018 13:53 | karma článku: 41,84 | přečteno: 2036x

Další články autora

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma: 45,56 | Přečteno: 2592x | Politika

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma: 41,54 | Přečteno: 2431x | Politika

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma: 39,75 | Přečteno: 1759x | Politika

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma: 38,89 | Přečteno: 1448x | Politika

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma: 37,67 | Přečteno: 1713x | Politika

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

OBRAZEM: „Pokorný muž a morální hlas.“ V katedrále sv. Víta se rozloučili s papežem

25. dubna 2025  21:57

S papežem Františkem se v pátek mohli rozloučit i lidé na Pražském hradě v katedrále sv. Víta...

Britové zřejmě opustí koalici ochotných. Chtějí vyhovět Moskvě, aby uzavřela mír

25. dubna 2025  21:27

Velká Británie pravděpodobně upustí od záměru vyslat na Ukrajinu tisíce vojáků. Dříve avizovala, že...

Jsem nevinen, tvrdí vrah šéfa zdravotní pojišťovny. Hrozí mu trest smrti

25. dubna 2025  21:08

Luigi Mangione, který je podezřelý z vraždy šéfa jedné z největších amerických zdravotních...

Šéfka krajské hygieny ujela od nehody, tvrdí sražený motorkář. Selhání, míní Válek

25. dubna 2025  18:32,  aktualizováno  20:09

Ředitelka krajské hygieny ve Zlíně Eva Sedláčková má závažné problémy. Čelí nařčení, že v březnu...

  • Počet článků 362
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2606x
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.