Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tomio Okamura je výtahem komunistů na cestě k moci

Rozumní už naštěstí pochopili (dokonce i někteří novináři!), že smyslem celého snažení pana Okamury není to, co prohlašuje, tedy spasení národa a této země, ale získání pozornosti publika a získání takového postavení, ve kterém nebude za nic odpovídat, ale pozornost publika bude snadno udržovat na patřičně vysoké úrovni. Když z toho všeho vypadne i nějaký ten nik láček, pak to bude jenom ku prospěchu  věci. Vždyť užívání si radostí života něco stojí.

To vše se zdá být naprosto v pořádku. Užívat si života, je naprosto regulérní touha. Mít na to peníze zrovna tak, zvlášť když nejsou nikomu ukradené a nejsou nikým darovány za podivné protislužby. Získat si pozornost a prodat svým fanouškům knihy s mou fotografií a s mým jménem, je také legální a naprosto v pořádku. Je přece jedno, že jsem ty knihy nenapsal, že je napsal nájemný psavec. To, že o nich mluvím jako o svých knihách, je sice ne úplně pravda, ale není zase úplná lež. Je to tak jako s tvrzením, že moje cestovka vozí do Čech nejvíce Japonců. Pravda, ta cestovka mi nepatří, ale jsem její jednatel, takže vlastně nelžu, i když neříkám úplně pravdu. Je nenápadná, ale o to horší manipulace s fakty, která slouží jedinému cíli – blbnout veřejnost, vytvořit o skutečnosti falešný obraz a zneužít toho ve svůj prospěch.

A to je právě to, proč je úspěch a sláva pana Okamury velkým nebezpečím pro tvorbu veřejného prostoru. Mnoho lidí k němu naivně vzhlíží jako k záchrannému kruhu v rozbouřeném moři nepřehledné současnosti, ke spasiteli, který přinese jednoduchá a rychlá řešení – vždyť přece vidí svět našima očima, mluví o našich problémech a rozumí našim steskům. Jeho hlas je omamný jako hlas vodní víly a tak, jak jsou přitažlivá její nahá ňadra, je pro fanoušky přitažlivá usměvavá nebo zasmušilá páně Okamury tvář.

Věřím, že dvorní psavec pan Večerníček již usilovně pracuje na knize „Jak jsem stal prezidentem“, popřípadě na její verzi „Jak jsem nestal prezidentem“.  Obsah bude téměř stejný, a o něj ani tak nejde (stejně jako tmu bylo u předchozích knih pana Večerníčka), důležité je, že marketing před vydáním jede naplno a pokud se knih prodá více než 50 000 kusů, bude to skvělý kasovní trhák.

To by všem byly všechno věci, nad kterými by se dalo mávnout rukou, protože to vše by škodilo maximálně těm, kdo si knihu koupí a nám ostatním by celá ta estráda kolem pana Okamury mohla být jedno. Ale tak jednoduché to není. Pan Okamura dělá všechno, aby se nedelegoval do ústavně právního výboru senátu, aby měl právo „modelovat“ návrhy zákonů podle svého. A to bylo veliké neštěstí. Zažil jsem snahy pana Okamury právně uchopit náš obor cestovního ruchu a dodnes mi běhá mráz po zádech z tzv. Okamurova desatera, které se snažil prosadit. Byla to šílená směs sociálního inženýrství a touhy „mít zásluhu“. Dá se předpokládat, že podobné to bude s modelováním zákonů v senátním výboru, pokud k tomu pan Okamura dostane příležitost.

Pan Okamura je lhář. Tvrdím s plným vědomím toho, že mi jeho psavec pan Večerníček nedávno vyhrožoval žalobou pro utrhání na cti. Předpokládám, že k takové žalobě nedojde, protože by nebylo tak složité prokázat, že pan Okamura lže. Stačilo by k tomu položit vedle sebe jeho prohlášení, že nechce být prezidentem, protože tu je mnoho (nejmenovaných) moudřejších a vhodnějších než je on. Zřejmě se všichni od té doby odstěhovali a tak musí kandidovat osobně.

Já osobně vnímám kandidaturu pana Okamury jako velké nebezpečí, především proto, že se jistě ve velmi blízké době dozvíme, že KSČM vyzývá své věrné, aby v přímé volbě volili právě pana Okamuru. Jsem si jistý, že jednání již proběhla a že pan Okamura slíbil, že pokud v příštích parlamentních volbách komunisté uspějí stejně jako v minulých krajských volbách, bude jmenovat komunistického premiéra. Zdá se to být směšně a nemožné? Vůbec ne! Tohle napsal pan Okamura v červenci letošního roku, tedy v období první vlny své snahy o prezidentování:

„Co to je hrozba návratu komunismu?“ táže se Okamura. „KSČM se veřejně mnohokrát omluvila za KSČ a zločiny, které její předchůdkyně páchala. Distancovala se od jakékoli formy diktatury a od znárodňování. Její program je silně solidární, klade důraz na silnou roli státu při zachování tržní ekonomiky - je to koneckonců celosvětový trend - posilovat pravidla pro hráče na trhu. Volný ring se prostě historicky neosvědčil,“ (Parlamentní listy, 23. 7. 2012)

Podobně jistě slibuje úlitby i KDU-ČSL a bude přibývat jeho slibů lidu, že je vyvede z rozbouřeného moře, že je tím správným kapitánem.

Doufám, že se najde dost lidí, kteří se nenechají vmanipulovat do zamlženého prostoru „je lepší Okamura, než ti ostatní“! To je přesně ten prostor, který panu Okamurovi vyhovuje.

V diskusi se jistě objeví mnoho příspěvků, které mne budou podezřívat z nevraživosti, závisti a čecháčkovství. To jsou vlastnosti, kterými opravdu netrpím. Závidět panu Okamurovi nemám co, žiji si v pohodě svůj vlastní život. Mám jen obavu v jaké společnosti budou vyrůstat moji malí synové a rozhodně nechci, aby to byl SVĚT PODLE OKAMURY.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Papež | úterý 30.10.2012 14:50 | karma článku: 27,08 | přečteno: 2444x
  • Další články autora

Jan Papež

Prezidentská kampaň začala, aneb jak zneužít 17. listopad

Sympatická demonstrace s červenými kartami, plánovaná na 17. listopadu se bohužel mění na předvolební shromáždění Šimona Pánka.

4.11.2015 v 12:00 | Karma: 19,09 | Přečteno: 917x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

2.11.2015 v 15:00 | Karma: 40,81 | Přečteno: 3561x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Čuňárna bankéřů z ČNB

Bankovní rada se rozhodla pro intervenci v neprospěch koruny. Šest pánů a jedna dáma se rozhodli zahýbat s ekonomikou celé země. Rozhodli se tak udělat v období praktického bezvládí, v době kdy se teprve bude formovat nová vláda, která má mít právo na svou ekonomickou strategii. Těchto šest pánů a jedna dáma brutálně zasáhlo do práva budoucí vlády a beze sporu ovlivnilo veškeré dění v zemi.

8.11.2013 v 8:20 | Karma: 37,58 | Přečteno: 3102x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Pokrytecký postoj EU a USA k Egyptu nikomu nepomůže

Postoj k situaci v Egyptě odhalil v plné nahotě pokrytectví EU a USA. Nikdo si jistě nepřeje mrtvé civilisty na ulicích egyptských měst, ale vytrhávat tyto nešťastné a tragické momenty z kontextu celkových událostí a snažit se získat vizáž spravedlivého, nezaujatého a lidumilného soudce je nejen pokrytecké, ale i velmi nebezpečné.

29.8.2013 v 7:30 | Karma: 18,48 | Přečteno: 353x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

V Egyptě se dějí pozitivní věci, jen my to nechceme vidět

Už je zase poprask kolem Egypta. Páni diplomaté vydali varování (zjevně inspirováni administrativou USA) a straší turisty. Straší je velmi demokraticky – bez rozdílu, všechny. Nehledí na to, zda se jedná o individuální cestující, nehledě na to, kam směřují a co tam chtějí dělat.

2.7.2013 v 14:50 | Karma: 15,15 | Přečteno: 921x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

V Gaze se 70 procent pomoci z moře ukradlo. Hamásu se „odklánění“ hodí

29. května 2024

Premium Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu...

Poslední šance dostat dítě na tábor. Co se letos mění a kde ještě hledat místo

29. května 2024

Premium Čarodějnickými hábity, klobouky a nezbytnými hůlkami se děti z Teplic na rozdíl od filmového...

Rusko je agresor, připustil lídr SPD Mach. Chce zrušit Green Deal

29. května 2024

Stanovuje si troufalý cíl zrušit Green Deal, zpochybňuje závazek přijmout euro a připouští, že...

Fackují ho, kopou, ničí mu foťáky. Ale stařičký král paparazzi stále fotí

29. května 2024

Seriál Jedenáctkrát mu zlomili žebra, jednou ho pobodali, sto osmdesátkrát byl v nemocnici. Naposledy...

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2848x
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)