Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pane Sobotko pošlete pana Mládka do života !

O tom, jak moc šílené bylo prohlášení pan Mládka na sjezdu ČSSD bylo už napsáno hodně a netřeba se k tomu již vyjadřovat. S jeho prohlášením jsou ale spojeny některé další věci, které za zastavení určitě stojí.

Je téměř jisté, že pan Mládek nemluvil o něčem, co by nebylo ve vedení ČSSD projednáváno, prodiskutováno a potvrzeno jako součást budoucího projektu vlády ČSSD. Pan Mládek to jen při své naivitě „prokecnul“ dříve, než bylo v plánu. Pánové z vedení ČSSD tak nechtěně poodhalili, co si ve skutečnosti myslí o nás, kteří vytváříme mnoho pracovních míst, kteří nedostáváme žádnou pomoc, kteří jsou nejčastějším terčem kontrol od všech možných kontrolních orgánů, kteří každý den jdeme do souboje o bytí nejen svoje, ale i svých zaměstnanců.

Buď účastníci sjezdu ČSSD neposlouchali projevy svých činovníků, nebo je tento nápad pana Mládka názorem celého pléna sjezdu. Nikdo totiž nevstal a nepřihlásil se do diskuse a neodsoudil téze pana Mládka a nepožádal ho, aby odstoupil ze všech funkcí v ČSSD a odešel v tichosti z politiky a začal se živit sám jako živnostník, aby poznal, co to znamená. Přitom tohle prohlášení staví na hlavu veškerá prohlášení ČSSD, že jí jde o silnou střední vrstvu obyvatelstva, která zajišťuje většinu kupní síly a většinu tvořivé aktivity ekonomiky. Byli účastníci sjezdu nepozorní, byli zbabělí, nebo se na nás se škodolibou radostí chystají? Instinkt mi napovídá, že to poslední bude správně.

Pan předseda Sobotka se sice za slova pana Mládka omluvil a veřejně se od nich distancoval, ale dá se mu věřit?  Pokud takové prohlášení není spojeno s jasnou a transparentní snahou pana Mládka odstavit z vedení ČSSD a prokázat tak, že ČSSD s jeho postojem nesouhlasí, musím slova pan předsedy Sobotky brát jen jako diplomacii, která má uklidnit emoce. Pan předseda Sobotka má nyní v ČSSD tak absolutní moc, že se nemusí obávat projevit přímo a věrohodně, co si myslí a má takovou moc, aby dosáhl odchod pana Mládka do politického důchodu. Bohužel této moci tímto směrem neužívá, a proto se mu nedá věřit.

Kde jsou všechny ty osobnosti z širšího vedení ČSSD, které se nás snaží dlouhodobě přesvědčit, že jsou lidmi středu, že jejich strana je strana středu, že vedou a chtějí vézt politiku pro poctivé, pracovité a k této zemi loajální občany? Neslyším je vystupovat s halasnými prohlášeními, která tak často vysílají vůči konkurenčním politickým subjektům. Nevidím je, jak se hlava nehlava hrnou před kamery televizních štábu, aby pana Mládka odsoudili, ačkoliv jindy využijí jakékoliv příležitosti se ukázat.

Třeba jsou z toho, co se stalo tak v šoku, jako většina z nás a až se otřepou a proberou, začnou jednat. Ale budeme jim to moci věřit? Obávám se, že ne. Jen abychom to ve volbách nezapomněli.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Papež | pondělí 18.3.2013 20:30 | karma článku: 34,44 | přečteno: 1557x
  • Další články autora

Jan Papež

Prezidentská kampaň začala, aneb jak zneužít 17. listopad

Sympatická demonstrace s červenými kartami, plánovaná na 17. listopadu se bohužel mění na předvolební shromáždění Šimona Pánka.

4.11.2015 v 12:00 | Karma: 19,09 | Přečteno: 917x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

2.11.2015 v 15:00 | Karma: 40,81 | Přečteno: 3561x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Čuňárna bankéřů z ČNB

Bankovní rada se rozhodla pro intervenci v neprospěch koruny. Šest pánů a jedna dáma se rozhodli zahýbat s ekonomikou celé země. Rozhodli se tak udělat v období praktického bezvládí, v době kdy se teprve bude formovat nová vláda, která má mít právo na svou ekonomickou strategii. Těchto šest pánů a jedna dáma brutálně zasáhlo do práva budoucí vlády a beze sporu ovlivnilo veškeré dění v zemi.

8.11.2013 v 8:20 | Karma: 37,58 | Přečteno: 3102x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

Pokrytecký postoj EU a USA k Egyptu nikomu nepomůže

Postoj k situaci v Egyptě odhalil v plné nahotě pokrytectví EU a USA. Nikdo si jistě nepřeje mrtvé civilisty na ulicích egyptských měst, ale vytrhávat tyto nešťastné a tragické momenty z kontextu celkových událostí a snažit se získat vizáž spravedlivého, nezaujatého a lidumilného soudce je nejen pokrytecké, ale i velmi nebezpečné.

29.8.2013 v 7:30 | Karma: 18,48 | Přečteno: 353x | Diskuse| Ostatní

Jan Papež

V Egyptě se dějí pozitivní věci, jen my to nechceme vidět

Už je zase poprask kolem Egypta. Páni diplomaté vydali varování (zjevně inspirováni administrativou USA) a straší turisty. Straší je velmi demokraticky – bez rozdílu, všechny. Nehledí na to, zda se jedná o individuální cestující, nehledě na to, kam směřují a co tam chtějí dělat.

2.7.2013 v 14:50 | Karma: 15,15 | Přečteno: 921x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

V Gaze se 70 procent pomoci z moře ukradlo. Hamásu se „odklánění“ hodí

29. května 2024

Premium Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu...

Poslední šance dostat dítě na tábor. Co se letos mění a kde ještě hledat místo

29. května 2024

Premium Čarodějnickými hábity, klobouky a nezbytnými hůlkami se děti z Teplic na rozdíl od filmového...

Rusko je agresor, připustil lídr SPD Mach. Chce zrušit Green Deal

29. května 2024

Stanovuje si troufalý cíl zrušit Green Deal, zpochybňuje závazek přijmout euro a připouští, že...

Fackují ho, kopou, ničí mu foťáky. Ale stařičký král paparazzi stále fotí

29. května 2024

Seriál Jedenáctkrát mu zlomili žebra, jednou ho pobodali, sto osmdesátkrát byl v nemocnici. Naposledy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 47
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2848x
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)