Teror v Londýně: Padlo další tabu

Lidem v nouzi se musí pomáhat. To je imperativ multikulturního vidění světa. Na příkladu teroru v Londýně se ukázalo, že do hlav uprchlíků skutečně nikdo nevidí a že pomoc těmto lidem bude „po zásluze“ potrestána.

Další případ bombového útoku v londýnském metru byl naštěstí amatérsky zpackaný.  Londýnská policie v této souvislosti zatkla nejprve 18 - ti letého mladíka a později 21 - ti letého muže. Oba pocházejí z Blízkého východu.

Britská policie zveřejnila jméno a fotografii jednoho ze zadržených v souvislosti s pátečním bombovým útokem v londýnském metru. Jde o 21letého Yahyaha Farroukha. Policie ho dopadla v sobotu večer v rychlém občerstvení Aladin´s v Hounslow. Ve vazbě skončil také další osmnáctiletý muž. Jeho totožnost dosud vyšetřovatelé nezveřejnili.

Společně s ním skončil v rukách policie také osmnáctiletý muž, který údajně nálož nastražil do jednoho z vagonů metra na lince District Line. Policie ho dopadla v přístavu Dover. Mladík byl zadržen ráno v části přístavu, ze které se odplouvá. Do Velké Británie zadržený osmnáctiletý muž přicestoval před třemi lety z Iráku. Žil v pěstounské péči Penelope a Rolanda Jonesových. Na tuto rodinu měl podle serveru Sky News vazby také Farroukh.

Rodina v minulosti pomohla nejméně třem stovkám dětí z Británie i ciziny. Osm z nich pocházelo z řad uprchlíků. Za svou pomoc si rodina vysloužila i státní vyznamenání. Po zadržení obou podezřelých dům Jonesových prohledala policie.

Uvědomme si časovou souvislost celého případu. Pokud atentátníci z londýnského metra připluli do Velké Británie před třemi roky, bylo mladšímu z nich patnáct a staršímu osmnáct.  Manželé Jonesovi se jich ujali tak, jako dalších a pomáhali jim začlenit se do společnosti. Nikdo by si tehdy ani nedovolil označit je za budoucí teroristy. Byli to prostě vlastně ještě kluci v nouzi.

Po teroristickém útoku v metru je náhle všechno jinak. Je naprosto evidentní, že oba mladíci se museli přípravám na útok věnovat řadu měsíců. Měli naprosto „ideální“ krytí a zneužili důvěry manželů Jonesových. Je to zřejmě další zdokumentovaný případ, kdy teroristický útok provedli „čerství“ přistěhovalci a ne lidé z druhé nebo třetí generace přistěhovalců.

Náhle je každému jasné, že otevřená náruč Evropy k lidem v nouzi může být a v tomto případě také byla těžce potrestána.  Nejde totiž o chudáky živořící někde v ghettu, ale o mladíky žijící ve spořádané rodině, která dokonce za svou pomoc mladým lidem v nouzi dostala vyznamenání od královny.

„Tvrdá realita“ této bezesporu záslužné činnosti je však taková, že na imigranty z Blízkého východu nezabírá. Přicházejí s indoktrinací islámu a s cílem páchat teror. Po tomto útoku je zřejmé, že je nutné všechny imigranty považovat za potenciálně nebezpečné bez ohledu na to, kde žijí a co dělají. V Británii za poslední rok vzrostl počet lidí zatčených v souvislosti terorismem. Podle policejních statistik z Británie bylo od loňského do letošního června zatčeno 379 osob, což je o 153 více než v předchozích dvanácti měsících. Statistiku zveřejnilo britské ministerstvo vnitra, podle něhož 123 zatčených bylo obviněno, z toho 105 v souvislosti s terorismem. Dalších 189 už bylo propuštěno bez obvinění. Britská policie tedy zatýká „preventivně“ a zhruba 50% zatčených propouští bez obvinění.  Nicméně, více jak stovka osob z terorismu obviněná je hrozné číslo.  Jaké to může mít řešení?

Autor: Jan Bartoň | úterý 19.9.2017 8:04 | karma článku: 38,77 | přečteno: 1681x
  • Další články autora

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 32,50

Jan Bartoň

Koalice SPOLU má „problém“

15.4.2024 v 9:00 | Karma: 33,12