PB

.... otazník v titulku není na místě - konstatoval bych to jako fakt!,- když z teho tečou zlaťáky, pak je to v rámci "lobbingu" (korupce) dokonce jejich povinnost,- ..... viz. války, nelegál migrace, covid, green deal, LGBT, MeToo, liberál progrese, etc.etc.,- politický strašení kam sa jen podíváš

JB

J91i10r27i 80B42o64r

11. 4. 2024 9:44

Jak jste přišel na to že válkou straší "populisté"? Když na ni upozorní ministrině Černochová nebo náčelník štábu, či předseda vlády, tak je opozice, včetně vás, celá bez sebe. Mícháte to jak se to hodí.

JK

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rumunsko-analytik-rozhovor/r~12a65e96e06811ee801c0cc47ab5f122/

Rusko přešlo na válečnou ekonomiku, intenzivně zbrojí, vše podřizuje válce. Je velmi dobře, že se připomíná hrozba války s rusáky a že se na tuto hrozbu reaguje. Naopak ignorace a "nestrašení", které podporujete vy, by nás přišla draho.

MK

Upozornit na možné riziko, připravit nějaká bezpečnostní opatření je v pořádku.

Pernamentní strašení, kdy má člověk dojem, že rus stojí už v Karpatech, je k níčemu a v podstatě směšné.

MK

Někteří mají už dnes Rusáky pod postelí a v komoře.

VB

Jste další "chytrák", co nevidí B). Jakékoliv výzvy a apely vůči Ukrajině, aby jednala o míru s Ruskem, jsou pobídkami k její kapitulaci a vypustit něco takového z úst může jenom člověk nízké inteligence nebo ruský kolaborant. Představují vstupenku do pekla, kde platí právo silnějšího a státní hranice se mění válečnou agresí.

Pokud budeme považovat takové mezinárodní vztahy za normální, tak „sorry jako“. Proč potom k Česku nepřipojit silou Slovensko či Rakousko nebo co by bylo špatné na tom, kdyby Německo, jako v roce 1939, obsadilo Česko?

Přes všechno, co jsem napsal o ruských "mírových" návrzích, tak jako kdyby někteří neuměli číst nebo měli nějaký blok, pořád píší v diskusi o jednání o míru. Na to se dá říci jediné. Nahlaste adresu, bude vám obsazena kuchyň a koupelna. S okupanty se zajisté mírově dohodnete.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/vilembarak/vyzvy-aby-ukrajina-jednala-o-miru-jsou-pobidkami-ke-kapitulaci.Bg24040173

JK

Ustupovat Rusku by byl nebezpečný precedens. Bylo by tím defakto řečeno, že silnější země může obsadit tu slabší. Ať už kvůli surovinám, nebo ideologii.

JU

Nemyslím si, že napadení člena NATO musí znamenat jadernou válku. Pokud Russko nepoužilo zbraně na Ukrajině, je o to méně pravděpodobné, že by je použilo proti NATO, mutually assured destruction. Na druhou stranu pokud ukrajina padne, pak, jak se říká, s jídlem roste chuť, a další na řadě mohou být i členské země NATO. Právě s myšlenkou, že jaderné zbraně si nedovolí použít ani jedna ze stran...

Mimochodem, už ten článek 5 byl někdy aktivován? Anglická wiki tvrdí, že ano, já si nějak nemohu vybavit, kdy. Navíc, co si tak matně vzpomínám, když jsem se o znění toho článku pokoušel zajímat, nebylo v něm nic o tom, že napadené zemi přispěchají všichni na pomoc s maximální údernou silou, s jakou jsou schopni, a v nejkratší možné době. Je dle mého soudu formulován hodně (ale opravdu hodně) měkce a mlhavě. Funkčnost toho článku by proto dost možná mohlo chtít Russko prověřit. Tím spíše pak, když jej zpochybňují leckteří vrcholní politici, Burešem počínaje (faux pas, z něhož se následně snažil vylhat) a Trumpem ("nepřijdeme vám na pomoc") konče. Plus samozřejmě k tomu otevřeně proruští trollové typu Maďarsko, Slovensko, Srbsko...

  • Počet článků 2662
  • Celková karma 31,43
  • Průměrná čtenost 2021x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články