Na parkovišti NEPLATÍ přednost zprava!
článek jakéhosi odborníka na dopravu pana X začíná větou, díky které jsem článek prostě musel dočíst až do konce. na serveru Autorevue.cz se lze dočíst opravdu cokoliv, pořád si stojím za tím, že článek pana X je snůškou blábolů.
uživatel Radek007 mne ale přesvědčil o tom, že přednost zprava na parkovišti platí, když našel toto:
Podle § 2 písm. w) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů je křižovatkou místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují. Za křižovatku se přitom nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci. Nejasným je v této definici pojem „na jinou pozemní komunikaci“.
Vyústěním na jinou pozemní komunikaci je třeba rozumět vyústění na jinou než účelovou pozemní komunikaci. Takovou pozemní komunikací je každá pozemní komunikace „vyšší“ kategorie ve smyslu § 2 odst. 2 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, tedy dálnice, silnice a místní komunikace. Oproti znění § 2 písm. w) před 1.7.2006 se tedy jedná pouze o formální změnu a vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou účelovou pozemní komunikaci je třeba nadále považovat za křižovatku, se všemi důsledky, které z toho vyplývají, včetně pravidel o jízdě křižovatkou podle § 22 zákona č. 361/2000 Sb. V opačném případě by se totiž na chování účastníků provozu v místě kde se sbíhají nebo protínají dvě účelové pozemní komunikace, na kterém by nebyla provedena místní úprava provozu na pozemních komunikacích dopravními značkami, nevztahovala žádná pravidla upravující přednost v jízdě, což by s sebou neslo závažné problémy zejména při posuzování zavinění dopravních nehod.
Místa vyústění účelových pozemních komunikací na pozemní komunikace vyšší kategorie, které se ve smyslu výše uvedeného nepovažují za křižovatky, však mohou být, vzhledem ke kvalitě řady účelových pozemních komunikací, obtížně rozpoznatelná. Vůbec totiž nemusí být patrné o jaký druh pozemních komunikací se jedná. K označení takových míst by proto mělo být mnohem hojněji než dosud využíváno směrových sloupků č. Z 11c a č. Z 11d, jak je upravuje § 26 odst. 1 písm. m) vyhlášky č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích.
jakub dvořák
Křesťanství v ČR nechceme
Protože když nechceme islám, neměli bychom zapomínat na vlastní minulost. Žejo, komunisti a inkvizitoři?
jakub dvořák
Zvýšení DPH Čechy na nákupy do ciziny nevyhnalo, tvrdí Kalousek
Kdo touží po hluboké ekonomické úvaze, tak to ani neotvírejte. Pouze mne zaujal jeden příspěvek...
jakub dvořák
Necháme se terorizovat??
Nesmyslné ekologické daně, ekoterorismus a papalášství nenažraných, sobeckých primitivů mě už dlouho štve, ale tohle je už na pováženou.
jakub dvořák
Jedinej, kdo šlápnul pořádně vedle, je idnes.cz
Jak si vůbec můžete dovolit házet vinu na někoho jinýho? Laskavě si přečtěte, co jste poslední dny psali, a uvědomte si, na základě čeho jste sesmolili takový kraviny.
jakub dvořák
6A6 6666
Exkluzivní registrační značka, nebo jenom rudá závist, bledá tváři? Byl snad někdo znevýhodněn, když tuhle značku dostal synáček úřednice? O co byl připraven? Jakou přidanou hodnotu má "pěkná" kombinace čísel?
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Aplikace v mobilu je dostal z gauče. Češi vyrážejí do ulic za příběhy a zážitky
Zábava se vrací ven. Češi stále častěji objevují města jako herní prostor a místo klasických...
Vlaky by bez nich nejezdily. Miliony šroubů z jihu Moravy jistí koleje nejen v Česku
Se specifickými součástkami z Hodonínska se mnozí lidé setkávají každý den, respektive po nich...
Součástí františkánské výstavy pod brněnskou katedrálou je plášť Jana Kapistrána
Nová výstava v kryptě brněnské katedrály připomene 800. výročí úmrtí svatého Františka z Assisi a...
Ústecký soud by mohl rozhodnout v případu odloženého novorozence do kontejneru
Krajský soud v Ústí nad Labem by dnes odpoledne mohl vynést rozsudek nad mladou ženou, která v...

První kočárek navržený pro maximální blízkost: Vyzkoušely jsme Thule Charm 2 in 1
Hledáte kočárek, který vaše miminko dokonale ochrání, poskytne mu prémiové pohodlí a vám umožní mít ho neustále na očích a na dosah? V redakci jsme...
- Počet článků 67
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3128x



















