Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

„Tati, to bude Babiš bojovat sám se sebou?“

Jak děti reagovaly na Babišův předvolební billboard. Jeho mediální obraz přeci nedává smysl! Prý tu vlastně nevládl on, ale nějací "mocní"? 

Na cestě k domovu musíme projet kolem Babišova volebního billboardu. Je na něm ustaraný obraz moudrého vizionáře a nápis: "Nebojí se mocných. "Bohužel pro Babiše, děti berou všechno, co my dospělí řekneme, naprosto doslova. Takže, když jsem jednou tamtudy vezl našeho Pepu, ptá se mě: „A tati, to bude Babiš bojovat sám se sebou?“

 

On si chtěl totiž přečíst, co tam je napsáno, ale bylo těžké mu to vysvětlit, když to nedává smysl. „No, on se prostě nebojí mocných, bude s nima bojovat.“

Babiš se nebojí sám sebe.

„Ale tati, dyť Babiš je ten mocný,“ říká Pepa., protože si moc dobře pamatuje, kdo mu během covidu zavřel školu. Včera v debatě jsme se dověděli, že v tom Babiš dosáhl evropského rekordu - země s nejdéle zavřenými školami!

 

Vždyť tu vládl Babiš!

 

Demonstranti na Václaváku i hnutí Chcíplpes mají asi horší paměť než osmiletý kluk, takže vycházejí z fikce, že už během covidu vládl Petr Fiala, takže po něm kategoricky chtěli, aby už s těma lockdownama přestal! Ústav pro současnost, jenž působí jako pracovní skupina nejasného názvu v útrobách Ústavu pro soudobé dějiny AVČR, asi taky nedosahuje inteligence osmiletého kluka, protože asi taky nepoznal, že Babišův předvolební tým provádí brutálnímu překrucování naší nejnedávnější historie. (Peníze od státu ale berou, to jo.) Veřejnoprávní televize se taky nenamáhá připomenout nejnedávnější minulost, i když během migrační krize pořád lidi poučovala o vyvracení dezinformací. Léta 2013 až 2021 byla Babišova éra.

 

Posluhuje mocným ze zahraničí

 

V debatě na TV Nova, jež byla zcela profesionálně vedena, jsme se od Babiše dověděli, že to předvolební heslo je prý zaměřeno do zahraničí. Jako že Babiš nás brání před mocnými klimatickými a migračními demagogy na Západě? Na to si snad budu muset vzít přestávku na smích! Vždyť ANO je poslušným členem Macronovy strany v europarlamentu. A to Macron chce právě posílení pravomocí EU, Babiš mu v tom neoponuje, je poslušným členem frakce. V boji o Zelenou dohodu v EUhlasovali všichni poslanci ANO poslušně PRO. Přitom se mohli zdržet hlasování, nebo hlasovat PROTI. To by ale bylo příliš odvážné, na to Babiš nemá. Proti hlasovala z našich poslanců jen ODS v čele s europoslancem Alexandrem Vondrou.Babiš dosáhl významného úspěchu tím, že vzdor prominentní možnosti studovat za komunistů někde v Ženevě přesto nemluví francouzsky. Nevím, jestli by mohl v komunikaci se světovými lídry používat svou oblíbenou praslovanštinu.

 

Mistr chaosu, který kašlal na občany

 

Ještě mohl na billboard napsat: „Nebojím se vás.“ Nebo lépe řečeno „Nebojím se občanů ČR!“ Protože jediný, s kým Babiš opravdu bojuje, je ta část občanů, která se nechce bez boje nechat redukovat do role jakési polomrtvé larvy, z níž se bude průběžně dokrmovat pavoukovec Babiš. To by ale na billboardu nevypadalo dobře.

 

 Za covidu, i za migrační krize se to prokázalo. Babiš opravdu ani v jednom případě nedělal nic. To, že se nechá vyfotit na hranici pro média, neznamená, že opravdu něco dělá.

 

 Za covidu Babiš skutečně reagoval pozdě. Zatímco Trump zakázal lety z Číny už v polovině ledna 2020, Babiš zavedl první opatření až skoro v polovině března. A bylo to hned brutální zavření všeho dne 10. 3. 2020. (Zde mojezápiskyz té doby.) I v době, kdy už zde byly případy covidu, stihl odeslat velkou zásobu roušek do Číny, aby vzápětí roušky kupoval od Číňanů zpět. Všichni prý tehdy chtěli roušky, proto to byly tak drahé, říkal tenkrát. Ale jinde neměli v čele státu někoho tak hloupého, někoho, kdo by tak okázale kašlal na vlastní občany. Babiš tehdy „vyřešil“ situaci tím, že 24. 3. 2020 vytvořil projev k národu, v němž ze všeho obvinil opoziční demokratické strany. Sám prý vše skvěle zvládal. Pokusil jsem se taky uplatnit jako speechwriter a zkusil jsem pro pana Babiše napsat jinou verzi projevu (jezde). Bylo tam pár začátečnických chyb, tak jsem to přestwitterposlal panu ing. Blaníkovi, jehož si nesmírně vážím, aby se mi k tomu odborně vyjádřil. Bohužel posudek nepřišel, a tak jsem ve své kariéře raději nepokračoval. Bylo mi to líto, protože tehdy to vypadalo, marketing a rozvážení zboží z internetových obchodů budou asi jediné dvě profese, které se do budoucna udrží.

 

Další vedení boje s covidem za Babiše se vyznačovalo odbornou taktikou začínat vždy od začátku, pořád se tvářit, jako by covid teprve začal. Babiš tuto taktiku ještě vylepšil tím, že po oddalování jakýchkoliv, i mírných opatření, přicházel nečekaně bez ohlášení s nepřiměřeně tvrdými lockdowny. Když včera tvrdil, že prý za vše mohou odborníci, které prý on poslouchal, vzpomněl jsem si, jak v srpnu 2020 zrušil z pozice premiéra odborně nařízená mírná opatření ministra Vojtěcha, aby pak v září brutálně zavřel školy. I pak nás v dubnu 2021 poslal znovu úplně na začátek, když odvolal ministra zdravotnictví Blatného a s tím zrušil vše, co připravoval! (Tehdy jsem sedl a sepsal sihistorii jeho odborného vedení boje s covidem.) Hned na začátku covidu nechala jeho vláda školy připravit program rotační výuky, aby hned po víkendu oznámila, že vše bylo zbytečné a zavírá školy úplně!

 

 Aspoň, že Babiš sám vytvořil jiný billboard, kde vyzývá občany, aby „nedělali pokusy“ a zvolili jistotu, muže, který to tu do nedávna ovládal.

 

 Snad budou mít voliči alespoň tolik inteligence, co osmileté dítě, a nevrátí nás do područí tohoto kouzelníka. 

 

PS Teď jsem četl na blogu IDnes příspěvek rozhořčeného občana, že generálu Pavlovi určitě nedá hlas, protože prakticky byl komunistickým kariéristou. Prý kohokoliv jiného. „Kohokoli jiného“ znamená Babiš. Ale vždyť kandidát Babiš taky patřil ke komunistickým elitám. Na rozdíl od čekatele Pavla, Babiš své pozice v zahraničním obchodu stihl obsadit a využívat už před rokem 1989. Takže tento prezident by rozhořčenému občanovi milejší? To nechápu.

Autor: Ivo Cerman | pátek 13.1.2023 11:07 | karma článku: 25,25 | přečteno: 719x
  • Další články autora

Ivo Cerman

Pozitiva islamizace, aneb perličky z revize RVP dějepisu

Nemá-li krajní levice dost stoupenců na to, aby vyhrávala volby, musí jim je státní školství vychovat.

17.6.2024 v 9:00 | Karma: 26,40 | Přečteno: 675x | Diskuse| Společnost

Ivo Cerman

V čem se antiizraelská petice z 6. 2. mýlí

Podívejme se, jak se to má s mezinárodním právem, a posuďme, zda se Izrael ve válce dopouští genocidy.

15.3.2024 v 11:59 | Karma: 28,05 | Přečteno: 857x | Diskuse| Politika

Ivo Cerman

Rozbor signatářů antiizraelské výzvy z 6. února (doplněno o reakci)

Zkusme si za jména doplnit instituce, kde signatáři působí. Zjistíme organizační zázemí levicového "antiizraelského hnutí".

5.3.2024 v 10:10 | Karma: 36,02 | Přečteno: 1844x | Diskuse| Politika

Ivo Cerman

Když Erasmus Rotterdamský bránil svobodu proti luteránům

Podle školního dějepisu byla reformace krokem k moderně, ve skutečnosti bránil lidskou svobodu spíš katolický kněz Erasmus Rotterdamský.

27.1.2024 v 14:10 | Karma: 17,68 | Přečteno: 375x | Diskuse| Společnost

Ivo Cerman

Překvapivá obvinění Izraele v pořadu Máte slovo!

Výsledkem pořadu Máte slovo bylo další obvinění Izraele z vraždění dětí a pohádka o dobrotivé vládě Hamásu v pásmu Gazy.

23.10.2023 v 7:04 | Karma: 45,95 | Přečteno: 9347x | Diskuse| Média
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55

Po střelbě na policejní post v Machačkale v ruském Dagestánu pokračuje v jedné ulici střet s...

Za reportáž povolávací rozkaz. Ukrajinští novináři se obávají o svobodu tisku

23. června 2024  17:57

Ukrajinští novináři se v poslední době setkávají s případy pokusů ovlivnit jejich zpravodajství ze...

Útok na Krymu zranil na 120 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  17:23

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

VIDEA TÝDNE: Rozmary počasí, hádka ve studiu a vyšetřování střelby

23. června 2024  17:17

Česko v pátek zasáhly bouřky se silným větrem a obřími kroupami, které způsobily rozsáhlé škody....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 274
  • Celková karma 26,40
  • Průměrná čtenost 2410x
Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Nejnověji jsem napsal knihu 1.11.1781. Zrušení nevolnictví (2022). Moje pojetí dějin je vyjádřeno v knize "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni.