Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VF

Tak pak Horner už z Vás udělal "ultrasionistu".

3 0
možnosti
JZ

Zasloužená karma

3 0
možnosti
JZ

Pardon za opakování, omlouvám se.

1 0
možnosti
Foto

Prohlédl jsem uvedený seznam signatářů. A jestli jsem se nepřehlédl, tak tam není jediný z nějakého technického oboru (stavbař, strojař, elektrotechnik, chemik), tedy nikdo z těch, kteří pracují se hmotou a jsou pro společnost přínosem. Ani fungujícího lékaře jsem nenašel.

Obávám se, že bez oněch humanistických signatářů bych se v životě obešel. Oni nic nevytvářejí, ale žijí z našich daní.

Ještě by stálo za zjištění, kdy tito lidé studovali a jak se na FF dostali. Ono to před r.89 potřebovalo dobrý kádrový původ, zejména u rodičů.

9 0
možnosti
MM

Nesouhlas.

To bylo za bolševika, že humanitní vzdělání je neužitečná nadstavba..

4 1
možnosti
MK

Klasika. Všechno FF a neZiskovky k ničemu.

Zajímavé, že tam není prakticky nikdo, kdo se živí užitečnou prací.

5 0
možnosti
Foto

„Nadáváme Izraeli, ale nejsme antiizraelští.“

Jo, to je logické, Uďo.

6 0
možnosti
Foto

Čítala som, že ľudia zo strednej a vyššej vrstvy (vrátane intelektuálov) v Nemecku štatisticky viac podporovali Hitlera ako tí z nižších vrstiev, takže ma to neprekvapuje.

0 0
možnosti
Foto

Ono tam asi platilo něco podobného, jak píšu výše. Což potvrzuje vyprávění staršího kolegy z práce, který byl totálně nasazen v Reichu.

0 0
možnosti
Foto

Děkuji za rozbor.

Mne zaujali především ti, které považuji za intelektuály v každém ohledu (Halík, Malý, Topol). U nich jsem opravdu předpokládal jistý komplexnější pohled na celou tragédii a nikoli jen akcent na jeden - byť smutný a tragický - faktor.

Jan Fingerland ve svém článku napsal, že nejspíše by dnes svůj podpis někteří z nich odvolali......myslím si totéž.

8 0
možnosti
JZ

Zasloužená karma

8 0
možnosti
VE

Já stojím za Izraelem, proti všem jeho kritikům. Ale v tomto článku nesouhlasím že kritika Izraele je automaticky antisemitismus. To je nepravdivá nálepka, která obhajobu Izraele poškozuje

3 0
možnosti
TT

A šlo by to nějak vysvětlit, čím jiným než antisemitismem by měl být motivován odpor proti obraně Izraele proti teroristům?

4 0
možnosti
MS

Jako reakce vznikla Valentýnská deklarace podporující Izrael, zaštítěná Dominikem Dukou, podepsala ji řada osobností. Zajímavý a slušný byl rozhovor Václava Malého a Marka Orko Váchy v ČT, komentuje ho Tomáš Vodvářka

https://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813211

Minimálně u Václava Malého nebyl motivací k podpisu antisemitizmus, ale jiné nastavení priorit hodnot.

Všiml jsem si podpisu Lukáše de la Vega Noska u první petice, který se zúčastnil jedné debaty o Izraeli koncem loňského roku. Dvakrát se v ní dopustit generalizujícího antisemitského výroku, které bezprostředně důrazně vyvrátila Irena Kalhousová. Nosek situaci nezvládl a z debaty utekl.

https://www.youtube.com/watch?v=LocTQdMN11U&t=3s

1 0
možnosti
  • Počet článků 274
  • Celková karma 26,40
  • Průměrná čtenost 2410x
Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Nejnověji jsem napsal knihu 1.11.1781. Zrušení nevolnictví (2022). Moje pojetí dějin je vyjádřeno v knize "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni.