Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kecali o hodnotách a kašlali na lidi. Co se dělo na demonstraci?

Organizátoři kecali o hodnotách a požadovali pád vlády, která chrání tuto zem a zdejší lidi. Budoucí oběť jim nadšeně tleskala!

Že jsou protestující proti vládě poněkud dezorientovaní, jsem pochopil, když začátkem roku probíhaly agresivní protesty hnutí Chcíplpes, jež vzniklo během covidu z reakce na kruté lockdowny. Ačkoliv na začátku roku 2022 konečně začala vláda strany, která je programově proti novým lockdownům, hnutí Chcípl pes zaútočilo právě na ní. Ta vzpomínka má souvislost s velkou demonstrací, která proběhal v sobotu 3. 9. 2022 na Václaváku, protože i ji svolal aktivista – či spíše politický model - , který se předtím na těchto protestech podílel. Všichni víte, že demonstrace byla významná – na Václavák se svezlo asi 70 tis lidí, což teď SPD-ANO označuje za argument pro pád vlády, protože lid ji prý už nechce.

Demonstrace měla název „Česko na prvním místě“ a teoreticky byli jejími svolavateli esoterický náboženský myslitel Jiří Havel a zkrachovalý majitel jedné českobudějovické pizzerie Láďa Vrábel. Název prozrazoval, že jde o nepůvodní marketing, který vznikl otrockým překladem Trumpova hesla „America first“. Účast Ládi Vrábela zase prozrazovala návaznost na esoterické hnutí Karla Janečka z dob protivládních protestů let 2010-13. V době, kdy Janeček spustil své mravní esoterické tažení Pozitivní vlny evoluce, stal se pizzerista Vrábel jeho fanatickým stoupencem. Byl tenkrát jmenován jakýmsi vyslancem dobré vůle pro České Budějovice nebo jak se tomu tenkrát říkalo, zkrátka stal se hrdým nositelem onoho titulu, jaký tehdy Janeček uděloval bojovníkům proti „zlounům“. Pamatuji se, že jeho pizzerie U žáby nabízela hostům sérii propagačních pohlednic, kterou pro Janečka vymyslela nějaká marketingová agentura. Byly na nich v řadě za sebou slogany jako „Čí život jsi dnes obohatil?“ „Chovej se líp budeš šťastnější.“ „Stačí trocha od každého.“ „Buď.“ „Netolerovat zlo.“ A v neposlední řadě: „Koho dnes posloucháme?“

Dnes je jasné, že Vrábel poslouchal Janečka, jelikož deník aktualne.cz přinesl zajímavou zprávu, že Vrábel Janečkovi dluží značnou sumu peněz. Prostě mu půjčil peníze, no a co? Dodejme, že i Jiří Havel mluví stejně jako tehdejší esoterická hnutí.

Každopádně trumpovské heslo i účast obou esoteriků svědčí o dvou výrazných rysech sobotní demonstrace: Zaprvé byla mimo, jelikož Fialově pravicové české vládě vyčítala věci, které ve skutečnosti páchali levičáci v USA popř. levičáci v čele EU. Zadruhé byla mimo, protože místo reálných potíží, kvůli kterým se tam lidé sešli, řešila esoterické bláboly o změně lidské mysli. Protestující si měli nejprve ujasnit, které hrozby současnosti je tíží, a pak si zjistit, kdo tyto hrozby prosazoval či umožňoval. To neudělali.

Křičeli na špatném místě

Když jsem mezi demonstrujícími viděl anglický transparent „Trump won“, připomnělo mi to ony dezorientované antiklimatické protestující, kteří také kopírují cizí anglická marketingová hesla, aniž by se zamysleli nad tím, co vlastně znamenají. Připomnělo mi to, jak jsem kdysi narazil na Staromáku v Praze na Američany, kteří demonstrovali proti Policii ČR kvůli tomu, že americká policie zabila v USA George Floyda. Teď je to podobné – nyní to jsou ovšem Češi, kteří vyčítají českému premiérovi klimatickou politiku, kterou ovšem nastartovali američtí levičáci.

I pohled na weby osobností podporující demonstraci mě utvrdil v tom, že jde o podobně líné bojovníky, kteří jen bezmyšlenkovitě kopírují klipy a hesla z USA a předstírají, že Babiš je Trump a Fiala je Biden. Třeba propagátor zdravého životního stylu David Formánek provozuje web otevrisvoumysl, kde šíří klipy konzervativního komika JP Searse nebo „Corbettův report“, Jordana Petersona atd. Komika JP taky sleduju, ale on přeci mluví o Americe! Ne o Fialovi. K tomu si přidejte bývalého komunistu Josefa Skálu, jenž byl na demonstraci představen jako vlastenecký kandidát na prezidenta ČR, a zmatenost demonstrantů vynikne dokonale. Tento údajný vlastenec, který tam hlásal, že „musíme získat svou zemi zpět“, kdysi hrdě podporoval sovětskou invazi v roce 1968.

Podpořili posluhovače Bruselu a zaútočili na opozici proti Bruselu

A skutečně tragické důsledky má domnělá kritika posluhovačů bruselské eurobyrokracie. Podle demonstrantů je posluhovačem Fialova ODS, na transparentech pak v souladu s Babišovým marketingem útočili na Pekarovou Adamovou. Organizátor demonstrace Jiří Havel dokonce na začátku tvrdil, že tato vláda všechny problémy zavinila! Totéž tvrdí na webu demonstrace. Fialova ODS přitom hlasovala proti Green Dealu, zatímco Babišovo ANO hlasovalo pro. Věra Jourová z ANO je eurokomisařkou pověřenou připravit omezení svobody projevu, zatímco europoslanec Vondra z ODS je naopak nejhlasitějším kritikem euronesmyslů v europarlamentu. ANO je poslušným členem frakce Macronovy Renew Europe a Napoleon Macron přitom chce centralizaci EU, která jednotlivé státy zcela zadupe. Fialova ODS je v Europarlamentu v konzervativní opozici, která jediná všem těmto plánům důsledně oponuje! Omyl demonstrujících je vskutku tragický.

Inflační spirálu roztočil Babiš, on také s pomocí prezidenta Zemana zdržoval nástup Fialovy vlády až do 17. 12. 2021, i když volby byly už 8.-9. 10. 2021. Ten promrhaný čas mohla Fialova vláda využít k antiinflačním opatřením, jako to udělalo třeba Polsko, které připravovalo snížení cen benzínu, jež se projevilo na nový rok 2022. ANO neudělalo nic, jen se pak chválilo. Dle fantazie hnutí D.O.S.T. a (Chcípl)Pes však Fialova vláda vládla už od začátku října a nese tak zodpovědnost za Babišovu nečinnost a dokonce i za lockdowny z let 2020-21, které přeci vyhlašovala Babišova vláda. „Za Babiše bylo dobře.“

Opakovaně zaznívalo, že Fialova vláda nás zatáhla do války na Ukrajině, nebo ji snad dokonce „přiostřuje“. V době, kdy Ukrajina chce do EU, žádají tito demonstranti, aby Česká republika vystoupila z NATO a z EU a ohrozila tak svou bezpečnost. V našem zájmu je, aby NATO začalo být akceschopnější a abychom se my naučili kritizovat EU zevnitř. Jako nečlen EU budeme na EU také závislí, ale ke své obraně budeme mít ještě horší možnosti, než jako aktivní člen. I zde jde tedy o omyl, který by měl tragické důsledky.

Válku na Ukrajině už začal Putin a demonstrace se konala v nešťastný okamžik, kdy Putinova agrese vstoupila do nové fáze, zaměřené proti státům EU. Proti EU nejspíš nepoužije zbraně, nepůjde o přímý útok, půjde o vydírání. A pohrůžka o zastavení dodávek plynu byla prvním krokem v této nové fázi. I když se demonstranti cítili uraženi, když je Fiala označil za proruské síly, přesto jejich demonstrace byla proruskou akcí. Jestli to někteří z účastníků tak nechtěli, měli by se ozvat proti manipulativním organizátorům.

Kdo kecal o hodnotách a kašlal na lidi?

S ohledem na Babišovu kampaň je humorný i styl demonstrujících. Z tribuny zaznívaly totiž prázdné morální řeči, jež nelze označit jinak než jako „kecání o hodnotách“. Esoterik Jiří Havel zahájil akci slovy: „..Ale pozor, uvedli jsme se do něj také my naším vlastním chováním, životem v konzumu jsme zapomněli na důležitější hodnoty. Doba , ve které žijeme, je sice plná zla a pletich, ale také dobra a lásky…„správně se rozhodneme jenom tehdy, když poslechneme své srdce, svůj instinkt.“

Je to opakování esoterických protivládních hnutí z let 2010-2013, kdy Milan Popelka přes internet prodával přístroj proti paranormálnímu psychosomatickému záření a esoterik Antonín Mareš žádal, aby se místo voleb prováděly testy emoční inteligence. „Národní rada“ Slávka Popelky žádala zavedení vlády odborníků, u nichž by se speciálními testy měřila vrozená „odolnost proti korupci“. Nyní dokonce znovu vylezla i pomatená docentka ekonomie Ilona Švihlíková z VŠE, která dostala docenturu za scestné bláboly o tom, že dějiny řídí zákonitá posloupnost Kondratěvových vln. Demonstrantům asi nebylo divné, že na podporu jejich Babiše, jenž má bojovat proti politickým neziskovkám, vystoupila česká pobočka politické neziskovky Transparency international, která nyní rovněž požaduje demisi demokraticky zvolené vlády. Z této organizace přeci pocházela Krnáčová, z níž si Babiš udělal primátorku Prahy a pak vstoupila do ANO. Babiš nestojí na vaší straně.

Co místo demokracie? Cui bono?

Demonstrovalo se za opětné zavržení krásného demokratického státu ve prospěch nevolené theokracie. Reálným hybatelem byl někdo jiný, než Havel a Láďa Vrábel. Nešlo o autentický projev lidu, ale o další fázi marketingové kampaně. Ačkoliv demonstranti měli asi pocit, že jsou aktivními účastníky, jelikož jim bylo dovoleno stát a křičet a mávat nápisy, nevšimli si, že esoterik Jiří Havel jim hned na začátku oznámil, že „naše společné závěry“, už mají připravené, a oznámí jim je na konci schůze, totiž vlastně demonstrace.

Zdroje:

https://www.naprvnimmiste.cz/

celkový záznam z 3.9.2022 https://www.youtube.com/watch?v=rnaZ9byXeOQ

 https://www.svedomi-naroda.cz/archiv/

https://hnutipes.cz/

http://www.akce-dost.cz/

Autor: Ivo Cerman | pátek 9.9.2022 10:09 | karma článku: 36,14 | přečteno: 1332x
  • Další články autora

Ivo Cerman

Pozitiva islamizace, aneb perličky z revize RVP dějepisu

Nemá-li krajní levice dost stoupenců na to, aby vyhrávala volby, musí jim je státní školství vychovat.

17.6.2024 v 9:00 | Karma: 26,40 | Přečteno: 676x | Diskuse| Společnost

Ivo Cerman

V čem se antiizraelská petice z 6. 2. mýlí

Podívejme se, jak se to má s mezinárodním právem, a posuďme, zda se Izrael ve válce dopouští genocidy.

15.3.2024 v 11:59 | Karma: 28,05 | Přečteno: 857x | Diskuse| Politika

Ivo Cerman

Rozbor signatářů antiizraelské výzvy z 6. února (doplněno o reakci)

Zkusme si za jména doplnit instituce, kde signatáři působí. Zjistíme organizační zázemí levicového "antiizraelského hnutí".

5.3.2024 v 10:10 | Karma: 36,02 | Přečteno: 1844x | Diskuse| Politika

Ivo Cerman

Když Erasmus Rotterdamský bránil svobodu proti luteránům

Podle školního dějepisu byla reformace krokem k moderně, ve skutečnosti bránil lidskou svobodu spíš katolický kněz Erasmus Rotterdamský.

27.1.2024 v 14:10 | Karma: 17,68 | Přečteno: 375x | Diskuse| Společnost

Ivo Cerman

Překvapivá obvinění Izraele v pořadu Máte slovo!

Výsledkem pořadu Máte slovo bylo další obvinění Izraele z vraždění dětí a pohádka o dobrotivé vládě Hamásu v pásmu Gazy.

23.10.2023 v 7:04 | Karma: 45,95 | Přečteno: 9347x | Diskuse| Média
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55,  aktualizováno  20:03

Po střelbě na policejní post v Machačkale v ruském Dagestánu pokračuje v jedné ulici střet s...

Ukrajinci poslali do Česka 115 miliard. Banky zjišťují, zda nejsou z korupce

23. června 2024

Premium Od začátku ruské invaze na Ukrajinu se mluví hlavně o tom, kolik peněz evropské státy posílají do...

Za reportáž povolávací rozkaz. Ukrajinští novináři se obávají o svobodu tisku

23. června 2024  17:57

Ukrajinští novináři se v poslední době setkávají s případy pokusů ovlivnit jejich zpravodajství ze...

Útok na Krymu zranil na 120 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  17:23

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 274
  • Celková karma 26,40
  • Průměrná čtenost 2410x
Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Nejnověji jsem napsal knihu 1.11.1781. Zrušení nevolnictví (2022). Moje pojetí dějin je vyjádřeno v knize "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni.