Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chauvina neobvinili z vraždy

Zpravodaj ČT šíří dezinformaci, že zabití George Floyda bylo v soudním procesu uznáno a odsouzeno jako úmyslná vražda. Slouží tím americké krajní levici, ne občanům ČR.

Po úterní reportáži Davida Miřejovského v pořadu Události ČT mi bylo jasné, že tohle mě zase zaměstná. Ach jo, proč , proč nám tohle veřejnoprávní televize dělá? V úterý 20. 4. 2021 si pan stálý zpravodaj ČT znovu extrémně usnadnil práci a v reportáži o procesu s Derekem Chauvinem nám jednoduše převyprávěl jednostrannou propagandu demokratické strany a extrémní levice. To je jednoduchá práce. Jednoduše vezme jejich prefabrikované schéma a bez ověřování, bez vlastní práce, jej v češtině převypráví.

Miřejovský opakovaně tvrdil, že Chauvin byl obviněn z „vraždy“ bez bližší specifikace, tím nahrál argumentu krajně levicových protestujících, kteří už dlouho šíří hrozbu, že neuznání úmyslné vraždy bude důvodem k nepokojům. Ještě tomu nasadil korunu, když bez slova kritického komentáře odvysílal projev šílené kongresmanky Maxine Waters z protestního shromáždění v Brooklyn Center v Minneapolis, kde veřejně tvrdila, že Chauvin spáchal vraždu, vraždu prvního stupně, ne zabití.

Mimochodem Maxine Waters, jež podporovala už protiasijské násilnické bouře v Los Angeles v roce 1992, a během Trumpova prezidentství vyzývala k násilí proti členům jeho vlády, vyzývala i teď k veřejnému násilí. Žádné obvinění z „insurrection“, ani ztrátu mandátu, ani jiný trest, si tím nevysloužila.

I když základní kontext pan Miřejovský neuvedl, nezapomněl sdělit veřejnosti, že Chauvin prý během procesu neprojevil na své tváři vůbec žádnou lítost a přidal kontextovou informaci, že prezident Trump prý vloni protestující nechal rozehnat policií, zatímco prezident Biden ne.

Včera 21. 4. přinesla ČT zprávu o Chauvinově odsouzení a znovu zopakovala – tentokrát ústy moderátorky - , že byl odsouzen za vraždu.

Chauvin nebyl obviněn z vraždy, a ani odsouzen

Opravdu mám na práci jiné věci, takže stručně: Chauvin byl třikrát obviněn ze zabití. I když se v právní formulaci dvou z těchto tří obvinění používá slovo „murder“, ani jedno nevyžaduje prokázání úmyslu, a tudíž neoznačují vraždu. Chauvin nebyl obviněn z vraždy. Když přeložíme americké termíny, pak byl obviněn ze „zvlášť krutého neúmyslného zabití“ (2nd degree unintentional murder), „veřejně nebezpečného a bezcitného zabití“ (3rd degree murder) a „zabití“ (2nd degree manslaughter).  

Požadavek šílené kongresmanky Maxine Waters, aby byl obviněn z „1st degree murder“ je nesmysl, protože tento termín označuje připravovanou vraždu, tj. Chauvin by byl obviněn z toho, že zabití člověka, kterého poznal, až v důsledku náhodného přivolání k případu, předem připravoval.

Zde dokument s obviněním na webu místních novin Star Tribune

Floydova smrt se udála jinak, než se soudilo…

Konečně taky nezaznělo, že se během přelíčení ukázalo, že Floydova smrt se sehrála značně jinak, než se zdálo dle původních informací. Obhajoba prokázala dalšími záběry, že Chauvin neklečel 7 minut Floydovi na krku, ale na rameni. Tedy, část doby klečel na rameni, část doby na krku.

K tomu si přidejme, že se už dřív zjistilo, že zpráva z pitvy, přístupná veřejně už od 4. 6. 2020, nezmiňuje jako příčinu smrti uškrcení. A uvádí, že „neměl život ohrožující zranění“. Zjistilo se, že měl v krvi fentanyl a metamphetamin a konopí, takže konzervativní média tvrdí, že zemřel na předávkování. Řada „fact-checkerů“ to zase rozporuje, prý těch omamných látek nebylo tolik, aby ho to zabilo… Ano, předávkování je sporné, ale to, že ho zabil zásah policisty už je sporné také. Reportér měl aspoň jednou větičkou upozornit, že „o smrti George Floyda je již známo mnohem víc a zpochybnily se mnohé původní informace.“ Místo toho Miřejovský i teď tvrdil, že policista klečel na krku 7 minut a dál případ líčil jako zřejmý úmyslný čin.

Mezitím také již dávno víme, že Floyd policistům tvrdil, že nemůže nastoupit do policejního auta, protože prý v takových prostorech trpí klaustrofobií. Přitom na místo činu přijel vlastním autem. Zásah začal tím, že on seděl ve svém autě a chystal se odjet, oni ho vytáhli ven a pak jim tvrdil, že nemůže nastoupit do jejich vozu, jelikož v autech trpí úzkostí.. to muselo otřást důvěryhodností pana Floyda, i když pak začal tvrdit, že nemůže dýchat („I cant breath“). Přinejmenším to ukazuje, že ne vše, co policista udělal, muselo vyvěrat z rasismu a z předem daného úmyslu…

Proč nám stálý zpravodaj ČT pořád servíruje místo zpravodajství propagandu Demokratické strany, jež je navíc určena americkým voličům? My tady ani nemáme americké občanství, volit tam nemůžeme, my potřebujeme jiný druh informací. Už pokolikáté si říkám, že bych na způsob práce pana Miřejovského rád poslal stížnost Radě pro ČT, ale nejspíš na to zase nabudu mít energii. Vážně je to nad moje časové možnosti a není to moje práce… Ale taky si to můžou přečíst na tomto blogu… je přeci veřejný.

PS všímáte si vážení radové ČT a ředitelé ČT, že zde soukromý bloger používá primárních dokumentů, jež se dají dohledat, zatímco stálý zpravodaj štědře placené ČT si takové dokumenty vůbec nehledá?

Autor: Ivo Cerman | čtvrtek 22.4.2021 14:20 | karma článku: 48,28 | přečteno: 12728x
  • Další články autora

Ivo Cerman

Pozitiva islamizace, aneb perličky z revize RVP dějepisu

Nemá-li krajní levice dost stoupenců na to, aby vyhrávala volby, musí jim je státní školství vychovat.

17.6.2024 v 9:00 | Karma: 26,77 | Přečteno: 715x | Diskuse | Společnost

Ivo Cerman

V čem se antiizraelská petice z 6. 2. mýlí

Podívejme se, jak se to má s mezinárodním právem, a posuďme, zda se Izrael ve válce dopouští genocidy.

15.3.2024 v 11:59 | Karma: 28,05 | Přečteno: 857x | Diskuse | Politika

Ivo Cerman

Rozbor signatářů antiizraelské výzvy z 6. února (doplněno o reakci)

Zkusme si za jména doplnit instituce, kde signatáři působí. Zjistíme organizační zázemí levicového "antiizraelského hnutí".

5.3.2024 v 10:10 | Karma: 36,02 | Přečteno: 1850x | Diskuse | Politika

Ivo Cerman

Když Erasmus Rotterdamský bránil svobodu proti luteránům

Podle školního dějepisu byla reformace krokem k moderně, ve skutečnosti bránil lidskou svobodu spíš katolický kněz Erasmus Rotterdamský.

27.1.2024 v 14:10 | Karma: 17,68 | Přečteno: 375x | Diskuse | Společnost

Ivo Cerman

Překvapivá obvinění Izraele v pořadu Máte slovo!

Výsledkem pořadu Máte slovo bylo další obvinění Izraele z vraždění dětí a pohádka o dobrotivé vládě Hamásu v pásmu Gazy.

23.10.2023 v 7:04 | Karma: 45,95 | Přečteno: 9348x | Diskuse | Média
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Celý týden budou teploty okolo 30 stupňů, varují meteorologové. Hrozí i bouřky

15. července 2024,  aktualizováno  19:09

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Španělsko, nebo Anglie? Velvyslanci sledovali fotbalové finále pospolu

15. července 2024  18:50

Ke sledování nedělního finále fotbalového mistrovství Evropy, kde se utkala Anglie se Španělskem,...

Vhodnější plodiny mohly následky povodní zmírnit, řekl Výborný. Farmáři nesouhlasí

15. července 2024  18:37

Velký vliv na ničivých následcích opakovaný bleskových povodní na Přerovsku mají podle ministra...

Rozervaná supervelmoc. Trumpovo krvavé ucho podtrhlo křeč Ameriky

15. července 2024  18:33

Podcast Tak nám postřelili Donalda Trumpa a Amerika se zase šťourá v otázce, jak moc je vzdálená od...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 274
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2410x
Jsem historik a dělám šlechtu a osvícenství. Nejnověji jsem napsal knihu 1.11.1781. Zrušení nevolnictví (2022). Moje pojetí dějin je vyjádřeno v knize "Habsburkové 1740-1918. Vznikání občanské společnosti." (2016), která ukazuje, že historie našich občanských svobod začíná dlouho před rokem 1918. Od osvícenské, ani liberální Evropy jsme nebyli izolováni.