Kam se hrabou Zvonokosy
V Praze se ale zbojníci nevyskytují, park okupují bezdomovci a nepřizpůsobivé osoby. Radní městské části Petr Kučera (Zelená pro jedničku) sliboval, že se tak vyřeší problémy s tím, že si z parku udělali bezdomovci a nepřizpůsobivé osoby veřejný záchod.
Na nádraží sice toalety jsou, ale automatizované turnikety vyžadují po návštěvníkovi dvacetikorunovou minci, a to se obyvatelům Sherwoodu pochopitelně platit nechce.
Po roce provozu se ale ukázalo, že když případný zájemce mobilní pisoár používá, je vystaven pohoršeným pohledům kolemjdoucích víc než v legendárních Zvonokosech.
Zvonokosy (v originále Clochemerle) je malé městečko v beujolaiském kraji, kde se v humoristické knížce francouzského spisovatele Chevalliéra odehraje předvolební boj kolem vybudování obecního záchodku. Obyvatelé se rozdělí na dvě části – jedna část chce záchod zachovat, druhá ho chce zrušit.
Aby radní Kučera předešel pohoršených pohledům, rozhodl se mobilní pisoár přikrýt kovovou konstrukcí, která by uživateli poskytla kýžené soukromí a občané už by se nemuseli pohoršovat při pohledu na ulevujícího si občana.
Radnice se chystá vybrat dodavatele, který zábranu vyrobí. "Jde o to, že tam chceme umístit kovovou konstrukci, která bude plnit funkci vizuální zábrany," uvedl radní. Radnice zatím v rozpočtu vyčlenila na odclonění pisoáru 410 000 korun. Bude se soutěžit, takže cena by měla být nižší," řekl Kučera. Dodal, že zakrytí se bude týkat jenom jednoho ze dvou mobilních pisoárů, toho který je víc na očích. Druhý prý přijde na řadu později, a zase za 410 tisíc.
Soutěž by městská část měla vypsat po prázdninách.
Čemu se smějeme v humoristické knížce, v realitě je spíš smutné. Alespoň v tomto případě. Radnice Prahy 1 by určitě našla víc problémů k řešení než zastřešení veřejného mobilního pisoáru, třeba parkování, že? Vedení Prahay1 tak úspěšně kopíruje magistrátní koalici, jejíž největší starostí je zakázat novoroční ohňostroje, aby netrpěli pejsci.
Na druhé straně, je-li symbolem BruseluČurající chlapeček(Manneken Pis), proč by nemohl být symbolem Prahy 1 mobilní pisoár?
Ivan Bednář, ivanbednar.blog.iDNES.cz
Ivan Bednář
Bývalý premiér Andrej Babiš zahájil svojí prezidentskou kampaň.

K dlouhé sérii podvodů, které doprovázejí éru Andreje Babiše, přibylo hned několik dalších. Kdepak, u toho člověka nemůžete čekat nic rovného. Jak se říká, spolkne hřebík a vyjde z něj vývrtka.
Ivan Bednář
Konec finské „finlandizace“

Není to tak dávno, co se v úvahách některých politiků v souvislosti s Ukrajinou objevovalo slovo finlandizace.
Ivan Bednář
Středula na Hrad

Odboráři se na sjezd Konfederace odborových svazů sešli o víkendu symbolicky v „železném srdci republiky.“ V Ostravě. V sobotu dopoledne na sjezd dorazil i prezident Miloš Zeman.
Ivan Bednář
Ucho se utrhlo. Na Slovensku.

V řadách hnutí ANO zavládla panika. Slovenská policie oznámila, že chce poslat do vazby expremiéra Fica.
Ivan Bednář
Mynářův požár říšského sněmu v Osvětimanech

Oné noci v Osvětinamech vzplála roubená restaurace Na Srubu v lyžařském areálu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku patřící firmě, ovládané hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Drony zásadně promění vysokohorskou turistiku. Šerpové mají strach o práci
Premium Až dosud byli Šerpové, legendární himálajští terminátoři, pro expedice v nejvyšších světových...
Musí se začít lovit bachyně, říká studie. Zvýšené odstřely jinak nepomůžou
I když se počty odlovených divokých prasat v ČR stále zvyšují, nevedou odstřely k reálnému snížení...
Firmy se bojí krachu české obnovy Ukrajiny. Svaz průmyslu podmínky kritizuje
Premium Redakce MF DNES získala dopis prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje adresovaný premiérovi...
Nejlevnější benzin za poslední roky. Pokles cen pohonných hmot způsobilo víc faktorů
Premium Čeští řidiči si užívají nejnižších cen benzinu a nafty za několik let. Benzin tankovali levněji...

První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning
Přechod na pevnou stravu vždy představuje významný milník v životě děťátka i jeho rodičů. Je to období plné objevování nových chutí a získávání...
- Počet článků 570
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1281x