Doma není nikdo prorokem anebo rozhovor na serveru ekonomika.cz
Internetový server www.ekonomika.cz přinesl v těchto dnech rozhovor s podnikatelem Tomášem Metzem. Zajímavé čtení. Pan Metz podle zmiňovaného rozhovoru uvádí, že český stát bohužel nemá zájem o pořízení moderních technologií, která jsou ve světě již běžná.
Myslíte si, že na to stát nemá peníze?
Jenomže škody, které jsou způsobeny liknavostí státu v této oblasti, jdou mnohem výš. Jako příklad uvádí Metz skutečnost, že jeho firma nabízí státnímu podniku Lesy ČR a ministerstvu zemědělství již několik let systém pro včasnou detekci vznikajících požárů Fire Watch. Nemají zájem.
Loňského roku v Bzenci shořel celý les v rozsahu 160 hektarů a ohrozil dva další lesní revíry o celkové výměře tří tisíc hektarů. Nemusel by. Kdyby měly Lesy ČR systém Fire Watch. Likvidace požáru trvala téměř celý týden a bylo nasazeno 1 500 hasičů z České republiky, plus tři jednotky ze Slovenska. V akci byla veškerá příslušná technika od policie i od vojáků. Nebýt hrdinství a profesionality hasičů mohla škoda dosáhnut přes půl miliardy Kč.
Firma jako jsou Lesy ČR vlastní majetek ve stovkách miliard korun. Pokud by hospodařila s péčí dobrého hospodáře snažila by se svůj majetek řádně zabezpečit. Přitom na účtech firmy leží několik „mrtvých“ miliard korun.Po těch se ale nyní sápe stát, který chce peníze státní firmy použít na zalepení rozpočtových děr.
V dobách komunistů by se o celém případu mlčelo. Fakta by znalo jen několik zasvěcenců. V dobách internetu se o tom může dočíst každý. K tomu je dobrý internet a jednotlivé zpravodajské servery jako třeba www.ekonomika.cz.
Případ má i jiné souvislosti. V případě jednotlivých domácností stát nutí občany, aby si jednou za rok nuceně nechávali kontrolovat komíny a topeniště. Toho obratem využili drobní příživníčkové. Za kouknutí do komína jedním okem si nechávají zaplatit pět stovek. Když se kouknou oběma očima tak rovnou tisícovku. U nás na chalupě starosta objednal jednoho kominíka pro všechny domácnosti. Dobrý nápad. Jenomže ten poctivý řemeslník naúčtoval dopravné každému zvlášť. Chytré, co? Přitom je zcela jasné, že taková „kontrola“ je úplně na nic. Ale občanovi tak stát, prostřednictvím kouřového revizora (mohlo by se mu tak říkat, ne?), vytáhne z kapsy několik dalších pětiset korun.
Nechat shořet celý les jen proto, že se mi zdá varovný systém Fire Watch ale drahý stát bez trestně může. Teď o tom vyšel jeden rozhovor. Podle mě docela symptomatický. Kdyby si ho úředníci na různých ministerstvech přečetli, třeba by se k něčemu odhodlali. Obávám se ale, že podobné rozhovory úředníci nečtou. Oni raději surfují po erotických stránkách, chatují nebo hrají různé hry. Osmihodinová práce je přece tak dlouhá! V loňském roce se jeden zaměstnanec Kasalovy pily v Jindřichově Hradci dokonce obrátil na Nejvyšší soud, se stížností, že dostal výpověď poté, co se prokázalo, že v září 2009 strávil 103 hodin v práci na internetu. Pracoval tak jen 8 z 21 pracovních dní. Nejvyšší soud naštěstí potvrdil, že výpověď byla oprávněná a že stěžovatel je obyčejný flákač. Možná, že to platí i na Lesy ČR.
Ivan Bednář
Ivan Bednář
Bývalý premiér Andrej Babiš zahájil svojí prezidentskou kampaň.
K dlouhé sérii podvodů, které doprovázejí éru Andreje Babiše, přibylo hned několik dalších. Kdepak, u toho člověka nemůžete čekat nic rovného. Jak se říká, spolkne hřebík a vyjde z něj vývrtka.
Ivan Bednář
Konec finské „finlandizace“
Není to tak dávno, co se v úvahách některých politiků v souvislosti s Ukrajinou objevovalo slovo finlandizace.
Ivan Bednář
Středula na Hrad
Odboráři se na sjezd Konfederace odborových svazů sešli o víkendu symbolicky v „železném srdci republiky.“ V Ostravě. V sobotu dopoledne na sjezd dorazil i prezident Miloš Zeman.
Ivan Bednář
Ucho se utrhlo. Na Slovensku.
V řadách hnutí ANO zavládla panika. Slovenská policie oznámila, že chce poslat do vazby expremiéra Fica.
Ivan Bednář
Mynářův požár říšského sněmu v Osvětimanech
Oné noci v Osvětinamech vzplála roubená restaurace Na Srubu v lyžařském areálu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku patřící firmě, ovládané hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
PŘEHLEDNĚ: Dvorecký most „překope“ tramvajovou dopravu v Praze. Známe podrobnosti
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupnou Thonetovu vilu v Koryčanech
Zájemci si mohou ode dneška prohlédnout Thonetovu vilu v Koryčanech na Kroměřížsku vyzdobenou...
U Petřin se srazila tramvaj s autem, kvůli jiné nehodě nejezdila i část metra B
Dvě mimořádné události zkomplikovaly v pátek odpoledne dopravu v Praze. U zastávky Petřiny se...
Spor o dotaci pro festival Jeden svět. Nejdřív jen půlka, pak slíbená částka
V nečekanou přestřelku se na březnovém jednání českobudějovického zastupitelstva stočilo...

PROJEKTANT POZEMNÍCH STAVEB JUNIOR (40.000 Kč)
Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat:
40 000 - 45 000 Kč
- Počet článků 570
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1282x



















