Babiš svoje zájmy neohrozí

„Česká republika chce celoevropské řešení migrace, ne jen pro Itálii,“ řekl premiér Babiš před odletem do Itálie a na Maltu.

Dopředu ale ví, že celoevropské řešení znamená rozdílení migrantů mezi členské státy Evropské unie. Alespoň to požaduje italský premiér Conte

Řecko, Itálie, Malta a Španělsko musí podle Babiše jasně říci, že uprchlíky nepřijímají. Zřejmě se mají nejspíš vypařit do kosmu nebo případně odvézt na nějaký pustý ostrov, jak navrhoval svého času Miloš Zeman.

Jenomže Babiš před volbami sliboval, že Česká republika nepřijme ani jednoho jediného migranta, že budeme zemí migrantů prostá. Odmyslíme-li si, že prakticky žádný z migrantů se k nám nehrne, ba dokonce i těch několik pár, co u nás bylo, se nakonec rozhodlo utéci do Německa, ani nehrozí, že by se u nás usadil nějaký znatelný počet migrantů.

Debatami o kvótách se podle Babiše zbytečně ztratily čtyři roky. Prý je třeba jednat s Marokem, Alžírskem, Tuniskem, Libyí a Egyptem, aby zastavily migraci na jejich hranicích. Ti ale o tom nechtějí ani slyšet. Takže jim to nejspíš bude muset dát Agrofert příkazem.

„Jsou to ekonomičtí migranti,“ objevil český premiér všeobecně známou letitou skutečnost. „Neprchají před válkou, ale aby se měli lépe,“ pochopil po několika letech Babiš, a dodal další zjevnou pravdu, že půjde o plán možná na desítky let.

Babišovi i Zemanovi v podstatě vyhovuje, že nemáme už delší dobu obsazený post ministra zahraničí. Pro Babiše se tak otevřel netušený prostor pro populistické omšelé průpovídky, Zeman může trousit stejně tak omšelé bonmoty. A žádný ministr zahraničí je nekoriguje.

Jenomže to všechno zavání amatérismem nejhrubšího zrna, amatérismem, který staví Českou republiku na úroveň"mrňavých banánových republik," jak říká ministr Jim Hacker. "Méně rozvinutá země," jak ho opravuje politicky korektně sir Humphrey. . Asi jako když se někdejší Jeho veličenstvo doživotní prezident Ugandy, polní maršál Al Hadži, doktor Idi Amin Dada považoval za „pána všeho tvorstva na souši i ve vodě a přemožitele Britského impéria v celé Africe a především v Ugandě,“ jak sám sebe nazýval.

Jistě se teď po návratu z Itálie a Malty bude Babiš holedbat, že v ničem„taliánům“ neustoupil. No, uvidíme. Mnohý příklad známe, říkával Karel Havlíček Borovský, řada našich nejvyšších politiků v minulosti řečnila proti Lisabonské smlouvě, ale po pár návštěvách Bruselu politici postupně měkli a měkli, až úplně změkli.

Je to jen otázka času. Babiš přece nikdy nejedná v zájmu České republiky, ale hájí pouze svoje zájmy. A dovedete si představit, že by Agrofert přišel o evropské dotace? Ty nesmí nikdo ohrozit.

I kdyby se měl jmenovat Andrej Babiš.

Ivan Bednář,ivanbednar.blog.iDNES.cz

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ivan Bednář | středa 29.8.2018 10:08 | karma článku: 25,93 | přečteno: 599x
  • Další články autora

Ivan Bednář

Konec finské „finlandizace“

13.5.2022 v 14:21 | Karma: 24,49

Ivan Bednář

Středula na Hrad

1.5.2022 v 10:30 | Karma: 28,18

Ivan Bednář

Ucho se utrhlo. Na Slovensku.

22.4.2022 v 9:36 | Karma: 31,33