Boj o kouzelnou knihu

Po zatažené obloze se opilým tanečním krokem začal prohánět vítr. Chvíli tančil svižnou polku v kruzích aby za chvíli změnil styl v trhané a rychlé tango. Vír ledového vzduchu hnal oblaka do houfu před sebou.  

Posunoval je obratně za špičatou zasněženou horu jako pasáček ovcí, když navečer žene své stádečko z pastvy domů. Aby ho na noc ukryl v teple a bezpečí v ohradě před divou zvěří. Noc souboje černé a bílé magie na hradě vrcholila. Meluzína se syčivým výkřikem zakvílela a vylétla komínem. Okolo hradu nebylo ani živáčka.

.Obyvatelé hradu se odebrali před bouří schovat do svých vystlaných postelí. Urození pánové a paní do prachových peřin a neurození sloužící a pomocníci museli vzít zavděk tomu, co bylo k dispozici. Hospodyně si ustlala v hradní kuchyni. Sloužící ulehli poblíž ohniště v hlavním sále tak jak byli oblečení na předložky z kožešin. Jediný, kdo ještě bděl byl mudrc se sametovou pokrývkou na hlavě.

 

Těžce vstal z dřevěné lavice u okna, aby se pokorně uklonil do všech čtyř světových stran. Ranním úsvitem bude rozhodnuto o tom, zda dokáže svými kouzly přimět ďábelského Geka vrátit ukradenou vzácnou knihu jeho Zemi. Ale prozatím byly všechny možnosti osudu otevřené. Víčka měl ztěžklá únavou, protože už sedm dní a sedmou nocí bděl a držel stráž nad dodržováním správného postupu odříkávání ochranných formulí.

 

Nekonečný boj s ďáblem ho vyčerpal až na dno sil. Ale kniha musela být zachráněna. Těžká kožená vazba ukrývala stránky papíru popsané tajemnými slovy, která nebyla lidské povahy. Běžnému smrtelníkovi by věty psané černým inkoustem nic neřekly. A ďáblovi? Ten ji ukradl pouze z rozmaru a aby mohl škodit lidem. Protože když jsou lidé v zoufalé situaci nikdo předem neodhadne na jakou stranu se jejich srdce přikloní. Když onemocní, nemají co jíst nebo přijdou o práci. Co se stane potom? Vydají se cestou dobra nebo zla?

 

Mudrc Rafael byl dnešní noci příliš skeptický a unavený životem. Slíbil kdysi doživotní věrnost svému hradnímu pánovi na oplátku za úkryt před vnějším světem, Za dostatek jídla a klidu ke studiu. Ale tohoto večera se mu začaly na mysl vkrádat pochybnosti o správnosti svého rozhodnutí, když zasvětil svůj život jednomu pánovi. Byla magie a muž z masa a kostí tou správnou životní volbou? Únava a obavy pomalu nahlodávaly již dost zjitřelé Rafaelovy nervy.

 

Hlava mu třeštila bolestí. “Jsem už příliš starý a nemám dost sil k boji s ďáblem.” napadlo ho, ale dál odříkával v mysli tajná slova a odrážel temné síly. Kniha byla z poloviny zachráněna a napůl ztracena. Jako by se o ni přetahovaly dvě vyrovnané síly. Ale každá s jiným záměrem.

 

Odbila třetí hodina ranní. Hodina duchů. Přestože byl mudrc v ochranném kruhu, přeludy tančily okolo něj své rejdy a záře z krbu tomu dodávala lesk. Tu se před ním zjevila rozšklebená hlava kozla s vyplazeným jazykem. Strašidelný obraz provázel i příšerný puch. „Fuj, ty!“ Vykřikl magic a kouzelnou hůlku namířil kozlovi mezi rohy. Přelud zmizel, ale puch zůstal.

 

Nenechám se přece zastrašit nějakým podřadným démonem. Odplivl si úlevou. Ale další temný stín padl přes jeho ramena na špinavou dlažbu. Otočil se a strachem se mu zježily i chloupky na hřbetech zápěstí, z příchozí návštěvy. Sám ďábel je zde. Přišel si osobně vyřídit spory o vzácnou knihu? Nebo si snad přišel pro mě?!

 

Bože, ochraň, mě a ochraň nás.” přerušil svým zoufalým výkřikem odříkávání magické mantry Rafael a klesl na kolena. Magická kniha, která ležela v meziprostoru a po které se z jedné strany natahovaly černé drápy čerta, a z druhé lidské ruce magika se pojednou roztrhla v půlce. Ďábel s vítězným řehotem zmizel se svou půlkou knihy v propadlišti pekelném. A Rafaelovi u kolen s tlumeným bouchnutím o podlahu přistála druhá půlka. Svítání bylo již blízko.

Autor: Ilona Ondráčková | čtvrtek 21.9.2023 11:11 | karma článku: 5,02 | přečteno: 156x
  • Další články autora

Ilona Ondráčková

Dědictví po otci

Co byste si přáli, aby po vás jednou, na světě, až už tu nebudete zůstalo? Lidem, kteří vám byli nejbližší?

31.5.2024 v 13:13 | Karma: 15,83 | Přečteno: 282x | Diskuse | Ona

Ilona Ondráčková

Křehké dámy o berlích

Mé tělo se pomalu řítilo vstříc podlaze. Ale ovládat rychlost v tu chvíli bylo pouze mým zbožným přáním. Ve skutečnosti jsem uklouzla po vlhké dlažbě a jela jsem k zemi jako namydlený blesk.

24.5.2024 v 13:06 | Karma: 13,46 | Přečteno: 262x | Ona

Ilona Ondráčková

Dušičková pohádka

Zahlédla jsem je jednoho prosluněného odpoledne, jak kráčí přes rušnou křižovatku v Praze. Věnovala jsem se zrovna své jedné z nejoblíbenějších činností při čekání na tramvaj. Chytání lelků a pozorování svých bližních.

8.10.2023 v 8:45 | Karma: 9,59 | Přečteno: 211x | Ostatní

Ilona Ondráčková

Podzimní zen

Příroda nám namíchala nový parfém Podzimní zen. Vůně země, která je naplněná až po okraj všemi svými odvedenými sliby. Sametově hladká i drsně vroubkovaná. Odrážejí se v ní barvy temně fialové, tmavě rudé, zářivě žluté,

27.9.2023 v 10:55 | Karma: 6,69 | Přečteno: 155x | Poezie a próza

Ilona Ondráčková

Neplánovaná dovolená

Na dvorku v trávě ležela opuštěná růžová teniska. Rozhlížela se udiveně okolo sebe. “Kdepak se schovává moje kolegyně? Moje věrná družka, druhá do páru?” Ale ať se rozhlížela doprava i doleva, kam jí špička a pata dovolila kouknout,

14.9.2023 v 11:11 | Karma: 4,54 | Přečteno: 332x | Cestování
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Dukovany rozjíždějí nábory. Poptávají elektroinženýry či šéfa bezpečnosti

19. července 2024

Vítěz na dostavbu dalšího jaderného bloku je znám sotva osmačtyřicet hodin, ale české podniky na...

„Hoďte mu batoh s penězi.“ Co odhalily policejní odposlechy v kauze Dozimetr

19. července 2024

Premium Má to být jeden z nejvýbušnějších soudů posledních let. Stanout před ním má zlínský podnikatel...

Nesnáším kocovinu. Na tréninky StarDance budu svěží, říká Marta Dancingerová

19. července 2024

Herečka Marta Dancingerová (31) a tanečník Martin Prágr (27) už za pár dní začnou trénovat na...

Cože? Vy nemáte triko se střeleným Trumpem? Svět má novou módu

19. července 2024

Premium Thomas Crooks chtěl zastřelit Donalda Trumpa, ale zvedl módní vlnu tohoto léta. Donald Trump byl se...

  • Počet článků 135
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1725x
autorka knih: Spokojená Blbka, Hrad vzpomínek