Žblebt roku 2014

Rok se s rokem sešel a máme tu další várku „žblebtů“ - výroků známých osob, které pronesly v roce 2014 na téma rozvodu a porozvodové péče o děti. 

Vybírejte největší žblebt a hlasujte pro něj v naší anketě (pouze pro jeden). Případně si ještě počkejte na podrobnější komentáře k jednotlivým výrokům, které budeme zveřejňovat po týdnu. Publikované komentáře otevřete kliknutím na jméno či na fotografii:

 

1. Zuzana Baudyšová:

„Soudci mají nezpochybnitelné právo rozhodovat se svým čistým svědomím a věřím, že i v nejlepším zájmu dítěte!“

Senátorka, která obhajovala únos dětí matkou z Argentiny do Česka, naše soudy bezmezně podporuje - v tom, že budou stále preferovat pouze výchovu matek.

2. Karel Humhal:

„V tom úplně útlém věku absence matky při výchově, třeba pouze čtrnáctidenní, může mít fatální následky pro psychiku dítěte, zatímco absence otce neznamená vůbec nic. To je bohužel vědecký poznatek.“

Zprofanovaný znalec vydává své zaujaté názory za vědecké poznatky. Zkušenosti s péčí otců jako primárních vychovatelů, například na mateřské či rodičovské dovolené, však svědčí o opaku.

3. Michaela Jílková:

„Co takové právo na stejný domov? Chápete, tím mu upíráte stejný domov! Domov, to je pojem, který nelze dělit dvěma.“ 

Známá „kotelnice“ a maskotka ultrafeministického spolku proFem se v roli „nestranné“ moderátorky jasně postavila na stranu zastánců jednoho domova pro dítě (čti: jednoho rodiče).

4. Ivana Jirešová:

„Exekuce dítěte v 21. století, kdy matka není feťačka ani prostitutka, to mi přijde jako úplné UFO. Nerozumím tomu.“

Tato herečka sama manipulovala dítě proti otci a nepředávala mu ho. Je pochopitelné, že se jí osobně exekuce v takových případech nelíbí.

5. Jeroným Klimeš:

„U malých dětí (střídavá péče) rozhodně není vhodná, protože dítě má asymetrický vztah k oběma rodičům - a k ženě je logicky silnější. Dovedu si ji představit u dětí kolem patnáctého roku života.“

Mediální psycholog, odborník na všechno a obhájce kultu matky by zachoval péči obou rodičů jen u dětí, které už rodičovskou péči ani tolik nepotřebují.

6. Daniela Kovářová:

„Jsem rád, že nějaké děti mám, ale upřímně nevím, co bych si s nimi počal. Otců s tímto pohledem na děťátka je naštěstí pořád značná část...“

Bývalá ministryně spravedlnosti a nynější vydavatelka takzvaných Rodinných listů (!) by zřejmě byla nejraději, kdyby otcové jen platili a o výchovu potomků se nestarali.

7. Zdenka Krupová:

„Dokavaď se nezlepšíte, jaksi vzájemné vztahy, a nebudete prostě schopni spolu dobře a kvalitně komunikovat, tak se u našeho senátu prostě střídavé péče nedočkáte.“

Soudkyně Krajského soudu v Praze používá nekomunikaci rodičů jako záminku, aby dítě připravila o péči jednoho z nich. Nálezy Ústavního soudu v tomto směru ignoruje.

8. Leo Steiner:

„Lze ji doporučit pouze vymezenému okruhu. V ostatních případech může mít střídavá péče velmi negativní vliv na dítě.“

Pokud má tento regionální politik podobně „kvalifikované“ názory i v dalších věcech, nelze se divit, že neuspěl v žádných z mnoha voleb, kterých se účastnil.

9. Alena Uváčiková:

„Tam, kde soud vyřkne rozsudek střídavé péče proti vůli jednoho z rodičů, tak je to katastrofa pro ty děti.“

Nechvalně známá dětská psycholožka se snaží dát do ruky zbraň sobeckým matkám, aby svou nevůlí se střídavou péčí bránily otcům ve výchově.

10. Výbor pro práva dítěte:

„Za situace, kdy se ozývají silné hlasy usilující o zavedení střídavé péče jako prioritního a přednostního řešení ... Výbor nepovažuje paušální rozhodování preferující jedno z řešení za výraz respektu k jedinečnosti dítěte a jeho potřeb.“

Jakýsi poradní orgán vlády, složený převážně z feministek typu Marie Vodičkové, Zuzany Baudyšové či Moniky Šimůnkové, nepovažuje zachování péče obou rodičů za výraz respektu k dítěti.

11. Jiří Zemánek, Radovan Suchánek, Vojtěch Šimíček

„Ústavní soud přitom nemůže přisvědčit stěžovateli v tom, že by postup obecných soudů vykazoval známky genderové podjatosti, či absenci proporcionality.“

Výlučná péče matky, styk dítěte s otcem jen dva víkendy v měsíci a k tomu několik hodin v týdnu. Tak si tito ústavní soudci představují proporcionalitu a genderovou nepodjatost.

 

Převzato ze Střídavkyhlasovat v anketě

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Aleš Hodina | pondělí 12.1.2015 17:04 | karma článku: 41,81 | přečteno: 10295x
  • Další články autora

Aleš Hodina

Historii vytváříme právě teď

16.5.2021 v 19:30 | Karma: 19,00

Aleš Hodina

Projev, který nesměl zaznít

7.3.2021 v 18:49 | Karma: 31,82

Aleš Hodina

Vnitrostátní únosy dětí

10.12.2020 v 13:42 | Karma: 15,15