Jak udělat rasisty z tolerantního českého národa

Přinuťte ho pěstovat, obdivovat a množit úchylky, vady a handicapy. Zaveďte kvůli tomu pozitivní diskriminaci. Nazývejte rasistou toho, kdo nepovažuje barvu kůže za handicap a má pocit, že z národa děláte voly.

Rasista je dnes ten, kdo vidí, že lidé nejsou stejní, že nádherná slova o nutnosti všeobjímající lásky mezi všemi lidmi v praxi nefungují, a není ochoten držet hubu.

Pokud nás donutí souhlasit, že všichni lidé jsou stejní, bude svět dost nudné místo, kde nebude mít smysl žít. Každý má své preference, které nemusí nikomu zdůvodňovat. Není nic špatného dávat přednost tomu, co se mi líbí. Když se mi něco nelíbí, mám to zapírat a bát se obvinění z diskriminace? Uvedu pár příkladů:

  • zaměstnavatelé diskriminují lenochy a nechtějí je zaměstnávat
  • ženiši diskriminují ošklivé nevěsty, nikdo je nechce
  • školy diskriminují hloupější studenty přijímacími zkouškami
  • kanibalové diskriminují hubené
  • školy pro letce diskriminují krátkozraké
  • hosté nevěstinců nechtějí obcovat se stařenami
  • žebráky nepouštějí do restaurací
  • homosexuálové diskriminují opačné pohlaví v posteli
  • hudebníci nechějí pořádat koncerty pro hluché
  • barvoslepí jsou diskriminováni při získávání řidičáku

Každý jsme nějaký a jen málokdo může za to, že se narodil jako žena, muž, kryptosexuál nebo oplývá některou výše jmenovanou vlastností. Cesty boží jsou nevyzpytatelné a nikdo neví, proč jsou lidé obdařeni tak závažnými handicapy, jako jsou slepota, hluchota, tělesná postižení, lenost nebo blbost. Zatím jsem se nezmínil o barvě kůže, a to právě proto, že se o handicap nejedná. Opak tvrdí rasisté. My Češi samozřejmě barvoslepí nejsme a nedělá nám potíže černocha nazvat černochem a stále v tom nevidíme nic hanlivého. Proč se náš postoj někdo snaží změnit? V české kotlině se ani historicky nemohla vyvinout zkušenost, která by vedla k vývoji rasismu. To se může stát jen ve společnosti, kde dochází k soužití rozdílných kultur. V Americe k tomu došlo díky importu otroků, kteří i po osvobození stále žijí svou vlastní kulturou, v Evropě k rozvoji rasismu dochází dnes při importu a hýčkání afrických imigrantů.

Ženské pohlaví také není handicap. Krásné ženy to mají naopak v životě mnohem snadnější než muži. Handicapem je ošklivost. Pozitivní diskriminace, která prosazuje poměrné zastoupení černochů nebo žen v zaměstnání, na studiích, ve vedení firem nebo v politice, pochází z dílen rasistů a sexistů, kteří se nám snaží podsouvat myšlenku, že se jedná o vady osobnosti.

Ale kdo si sakra myslí, že jsou, když tvrdí, že se jedná o chyby Stvořitele, které je třeba napravit? Skutečně postiženým je třeba pomoci, ale handicapy se nesmí pěstovat! To by přece odporovalo zdravému rozumu! Můžeme pomoci chromým, nemocným, starým, ošklivým a hloupým lidem tím, že jim nebo jejich zaměstnavatelům poskytneme úlevy na daních, snížíme požadavky na výkon, přiznáme dávky na blbou hlavu, invaliditu nebo i na ošklivost, ale nebudeme se přece snažit postižení, nemoce, hloupost, ošklivost a deviace obdivovat a množit! Stejně jako nezavádíme kvóty na hluché mezi hudebníky, barvoslepé mezi řidiči a ošklivé mezi manželkami.

Pozitivní diskriminace je nástrojem, který v českých zemích je schopen vyvolat rasismus, protože národ přesvědčí o tom, že černoši jsou skutečně méněcenní. Když se hranice pro tmavost sníží, bude národ kriticky zkoumat i světlejší odstíny, které by se neměly podporovat, obdivovat a množit. A to všechno je důsledkem pouhé mediální masáže, aniž bychom spatřili na ulici jediného černocha. Stačí jen slyšet, co se děje v cizině. Dokud byl jediným viditelným černochem Rey Koranteng, nikdo o rasismu nemluvil. Teď je toho plná televize.

Pozitivní diskriminace žen také povede k jejich nerovnoprávnému postavení ve společnosti. Třeba se od politiků dočkáme báječného nápadu, aby byly chráněny burkami před hodnotícími pohledy mužů, kteří by rádi viděli, jestli je ta baba ošklivější než ta, kterou mají doma.

Na závěr jeden skutečný handicap, který nikdo nepopírá. Šachy jsem v mládí hrál závodně a vím, že černý je skutečně v nevýhodě. Bude se o první tah losovat?

Další články na téma rasismu a pozitivní diskriminace:

Autor: Jan Hink | úterý 21.3.2017 10:17 | karma článku: 40,65 | přečteno: 2178x