Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Vrátíme socialistický dabing (na plátna kin)

Prachy, prachy, prachy – co si budeme povídat, nic víc pro to není potřeba. Nebo tedy ještě něco. Talent a píle. A prachy.

Už jsem o tom psal, o kouzlu rychlodabingu, s nímž jste se setkávali před revolucí a nějakou dobu po ní. Tady je odkaz.

https://hewlit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652314

Od napsání článku se věci hnuly a nyní se filmový dokument blíží ke svému konci. Tady je trailer. Toho tlustýho se šálou si tam nevšímejte, kamera přidává pět kilo, mně třicet.

Tady je druhý, abyste věděli o projektu nekecám.

Jak jste si všimli nejde o nějaký studentský experimentální výtvor, nýbrž o regulérní dokument složený ze vzpomínek osobností (a Vy většinu znáte) s tímto "oborem" spojeným. Já se za ní nepovažuju. Já měl jen kameru a kradl jsem z kina.

Jako perličku uvádím, že Karla Gotta už tvůrci natočit nestihli. I tento člověk byl s videopirátstvím spojený, a hádejte jak?

V tohle státě se podporuje mnoho věcí, jiné si o podporu musí říci. Chápu, že ne každý má pro podobné akce pochopení a bojí se, aby nenaletěl.

V tomhle případě musím vzpomenout na dávnou sbírku na jednu holčičku, která nutně potřebovala operaci. Zajímavé byly dvě věci, tedy víc, ale ty dvě byly nejzajímavější. Peníze se vybraly, a rodiče dívky na holku nedali ani korunu a dál jezdili drahým autem a žili ve velkém domě. Jako nepodstatné se pak už celkem bralo, že operaci nakonec zaplatil někdo jiný a prachy někdo ukradl.

Tohle je však něco poněkud jiného, a nepotřebuje se ani tak velká částka. A o život taky nejde. Jenom o vzpomínky

Jelikož se podporuje kde co, tímto Vás případné zájemce odkazuji na stránku, kde lze na projekt přispět. Rovněž uvádím, že jde zcela o moji iniciativu, o níž tvůrci nyní nemají ani ponětí, a nejde tudíž o reklamu. Pořád jen o tu snahu zachovat vzpomínky.
https://www.startovac.cz/projekty/kralove-videa-dokumentarni-film/?fbclid=IwAR0mSwU76t16A9k45ijabwZqvrRMGf2ohLM93Z2eMtbEjLUKgs_sZOV6pxc

Díky Vám všem.

Autor: Pavel Hewlit | pondělí 21.10.2019 12:43 | karma článku: 11,00 | přečteno: 831x

Další články autora

Pavel Hewlit

Prý mám napsat Putinovi – tak jo, tady to je

Tohle není můj nápad, ale jednoho z diskutérů. On to sice myslel jako vtip, ale i v tom zlomyslném návrhu na moji osobu je kousek pravdy. Nikdo spolu nemluví. Nepíšeme, co bychom chtěli druhému říct.

16.11.2022 v 22:36 | Karma: 33,16 | Přečteno: 2032x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Ta válka muší bejt, to Vám poudám

Na rovinu – nejsem zrovna nadšený z toho, co se ve světě děje, a hlavně z toho, co se může ještě dít na základě jedné jediné zprávy o vystřelené raketě.

16.11.2022 v 16:19 | Karma: 36,43 | Přečteno: 951x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Příběhy o žití upravené smrtí aneb Modlitba góje v synagoze

Knihy jsou různé, a to je něco, co netřeba žádnému ze čtenářů připomínat, a ten, kdo nikdy nečetl, ten tomu neuvěří, dokud si dvě tři nepřečte.

9.11.2022 v 14:45 | Karma: 26,30 | Přečteno: 501x | Diskuse | Kultura

Pavel Hewlit

Tak už jsme ve válce, ale já přesto musím řídit tramvaj

Zachovejte paniku, stejně všechno špatně dopadne – ale ještě to není tak špatné, jak titulek tohoto příspěvku hovoří. Válka není a já řídím.

5.11.2022 v 1:22 | Karma: 44,98 | Přečteno: 6729x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Půl kila války pro každého, stačí se postavit do fronty

Války jsou smutné, války jsou na prd, války berou matkám děti, války berou všechno, ale je na nich zajímavé, jak se vyvíjejí tam, kde nejsou.

3.11.2022 v 8:34 | Karma: 43,75 | Přečteno: 3681x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Vzácný obraz Panny Marie se po náročném restaurování vrátil do Zlatých Hor

Vzácný obraz Panny Marie Pomocné se po náročném restaurování vrátil do Zlatých...
15. srpna 2026  5:52,  aktualizováno  5:52

Vzácný obraz Panny Marie Pomocné se po náročné práci restaurátora vrací do farního kostela ve...

Brouk z barmského jantaru s unikátními tykadly mění pohled na vývoj světlušek

ilustrační snímek
14. srpna 2026  20:45

Mezinárodní tým vědců objevil v barmském jantaru téměř 99 milionů let starého fosilního brouka z...

Po stopách Máchy: Dvoudenní výprava Kokořínskem nabídne hrady, skály i skvělé pivo

Průsečná skála vznikla vytesáním lesní vozové cesty do pískovcové skály....
14. srpna 2026  20:01

Karel Hynek Mácha tu našel svého Viléma, odehrála se zde bitva pěti armád a žízeň se tu hasí v...

vydáno 14. srpna 2026

V ul. V Celnici u náměstí Republiky hlídkuje policie ČR, třeba na Palmovce zasahovala u skupinky...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 938
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1423x
Třeba nabídnout příběh. Myšlenku. Pobavit, rozplakat, donutit, abyste se podívali na místa v sobě, která se báli navštívit. Třeba.

Případné dotazy na fejetonhewlit@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×