Jsem těhotný
Před lety Britská zdravotnická asociace přišla s doporučením, aby se těhotným ženám neříkalo "nastávající matky", nýbrž "těhotní lidé".
Cituji: „Velká většina lidí, kteří jsou těhotní, se cítí být ženami. Můžeme ale mezi ně zahrnout i trans-muže/ženy. A to tak, že použijeme pojem 'těhotní lidé' namísto 'nastávající matky',"
Takže jsem to pochopil tak, že by uráželo ženu, která se cítí býti mužem, kterou někdo zbouchnul (což by s ohledem na její sexuální touhy vlastně v tomto případě šlo o homosexuální styk – poněvadž když se cítí býti mužem, byť má ženské tělo, a začíná si něco s muži, je tedy podle nových měřítek gay) – uráželo by jí/ho oslovení proto, že ona nebude nastávající matka, ale vlastně otec, a jeho partner, biologický otec, bude tedy asi "mam".
Nějak se v tom už ztrácím, a to jsem se to snažil vstřebat hodně dlouho. Kdepak, jakmile se začnete měnit, vzbudí to jenom zmatek. A filmové komedie mi dávají za pravdu. Koukněte se na jakoukoli převlekovou komedii, třeba Tootsie nebo Tátu v sukni, a uvidíte, že jakmile se převléknete, máte na zmatky zaděláno.
Tak mě napadá – znáte teorii s názvem "Schrödingerova kočka". Pan Schrödinger byl ten hodný pán, co zavíral kočičky do bedny, aby je otrávil, a pak se sám sebe ptal, jestli jsou mrtvé nebo živé. Já ale znám zase teorii "Schrödingerův buzík" A to je, když líbáte ženskou, a nevíte, že je to transka, tak než jí šáhnete na koule, tak nejste ještě teplí.
V tomhle případě mi však téma změny názvu tak humorné nepřipadá a musím se ptát, kam jsme se to za těch několik let dostali. No řekněte, představovali jste si před dvaceti lety, že budete řešit nějaké oslovení pro těhuli? Prostě je těhotná, a budetedy matkou. Co na tom chcete víc řešit?
Jenomže Britové asi řešit chtějí, a ne jenom těhotné. Tam za kanálem přišli na to, že i jiná oslovení/označení jsou špatná a zasluhují renesanci. Třeba že spojení "lidský druh" je špatně. Tady bych se Britů snad i na chvíli zastal, protože už jsem dlouhodobým bojovníkem za volební právo delfínům.
Avšak i jiné výrazy jsou špatně. Třeba slovo staří. Je to prý ponižující. A tady jsem nějak pochopil o co jde. Pokud smáznete rozdíl, smáznete ho i jinde. Když nejste staří, nejste důchodci, když nejste důchodci, nepotřebujete důchod – a všechno bude krásně genderově vyvážené. No krása.
Vlastně je to vzkaz, že mnoho věcí jsme po staletí brali špatně a máme se jako lidé (a je to vlastně správný výraz – lidi, nemáme být něco jako masuhomofujtablík) jako lidé co učit. Muži nejsou muži, ženy ženami, protože to už je urážlivé, matky ne matkami a staří nejsou staří.
Vždycky jsem říkal, a nejsem sám, že jakmile lidstvo začne řešit blbosti, jedná se o poslední křeč před zánikem. Důležité věci už nikoho nezajímají, protože už nebude čas je vyřešit.
Tak alespoň si můžeme užít nějakou švandu, než se jako lidstvo proměníme na slizkou kaši podobnou hlenu – a hádám, že tam už se nenajde nikdo, kdo bude přemýšlet, jak té nové formě říkat, aby se nedej osude nikdo nepohoršil.
Pavel Hewlit
Prý mám napsat Putinovi – tak jo, tady to je

Tohle není můj nápad, ale jednoho z diskutérů. On to sice myslel jako vtip, ale i v tom zlomyslném návrhu na moji osobu je kousek pravdy. Nikdo spolu nemluví. Nepíšeme, co bychom chtěli druhému říct.
Pavel Hewlit
Ta válka muší bejt, to Vám poudám

Na rovinu – nejsem zrovna nadšený z toho, co se ve světě děje, a hlavně z toho, co se může ještě dít na základě jedné jediné zprávy o vystřelené raketě.
Pavel Hewlit
Příběhy o žití upravené smrtí aneb Modlitba góje v synagoze

Knihy jsou různé, a to je něco, co netřeba žádnému ze čtenářů připomínat, a ten, kdo nikdy nečetl, ten tomu neuvěří, dokud si dvě tři nepřečte.
Pavel Hewlit
Tak už jsme ve válce, ale já přesto musím řídit tramvaj

Zachovejte paniku, stejně všechno špatně dopadne – ale ještě to není tak špatné, jak titulek tohoto příspěvku hovoří. Válka není a já řídím.
Pavel Hewlit
Půl kila války pro každého, stačí se postavit do fronty

Války jsou smutné, války jsou na prd, války berou matkám děti, války berou všechno, ale je na nich zajímavé, jak se vyvíjejí tam, kde nejsou.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil Sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Útočník, který najel ve Vancouveru do davu, čelí obvinění z osminásobné vraždy
Proti muži, který v sobotu najel autem do davu lidí na pouličním filipínském festivalu ve...
Úspěch českých archeologů. V guatemalské džungli našli mayské sochy
Česko-slovenské expedici archeologů se v guatemalské džungli povedl ojedinělý úspěch. V dosud...
Na Prvního máje bude teplo a slunečno, v pátek se ale opět vrátí déšť
Ráno mrazíky, odpoledne až 20 °C - tak bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)...
Severní Korea potvrdila vyslání vojáků na pomoc Rusku ve válce s Ukrajinou
Severní Korea dnes poprvé potvrdila, že vyslala své vojáky, aby bojovali na straně Ruska ve válce s...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 940
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1420x
Případné dotazy na fejetonhewlit@seznam.cz