MHD proti alzheimerovi!!!

Berte prosím tento článek s nadsázkou. Je to jen úvaha. Není mým úmyslem kohokoli rozčílit. Od dnešního dne dochází v Ostravě k „drobným“ změnám v městské hromadné dopravě.

Vznikla nová linka 8+. Starousedlíci jsou zvyklí, že se z Poruby dostanou do centra. Z centra se touhle linkou lidi dopravovali na hlavní vlakové nádraží. Ti, co jezdí do centra jsou v pohodě. Ti, kteří jezdí na Hlavní nádraží si musí dávat pozor, do které 8 nasednou, protože ne každá dojede až k tomu vlaku. Ob jednu 8 pojede na Hlučínskou, kam lidi byli zvyklí dojet linkou číslo 11. Tou se tam nedostanou, zajede do vozovny u Plynáren a nebo se taky změní na linku číslo 3 a pojede na Dubinu. Chvíli překvapení také mohou zažít ti, kteří by se rádi dostali číslem 3 z Dubiny do Poruby. Pokud se zaposlouchají do hudby ve sluchátkách nebo začtou do napínavé knihy, mohou se ocitnout v Zábřehu.

Linka  17 se také dočkala kosmetické změny. Pokud jedete na fakultku ( Fakultní nemocnice Ostrava ) nebo Báňu ( VŠB – Technická univerzita Ostrava ) vystoupíte si v Porubě u vozovny a počkáte si na výše zmiňovanou 8+, která by vás tam měla v případě příznivé situace v dopravě dovést. Změny se dotkly i trolejbusových linek. Trolejbus stejného čísla jede jednou tudy, pak zase jinudy, místy se se staženými sběrači tváří jako autobus a jede cestami, kde by jste trolejbus rozhodně nečekali.

Z těchto důvodů musí být cestující značně obezřetní a ve střehu, musí se pozorně dívat a číst cedule na vozech MHD. Měli by být trpěliví a možná není na škodu si vozit svačinku, kterou ovšem v MHD nesmíte konzumovat.

Když jsem dneska projížděla kolem Alzheimer centra, začala jsem se bát o to, jestli v budoucnu nepřijdou o práci. Jednoznačná prevence této choroby neexistuje, ale jedna z nich je intelektuální aktivita dotyčného, což plánování cesty a samotné cestování z bodu A do bodu B v Ostravě zcela určitě je. Dále vyvarování se kardiovaskulárních onemocnění. O to se postarám tím, že si nevšimnu kudy daný spoj jede a budu muset přebíhat na jiné zastávky nebo přímo až na nádraží. Počet sdílených kol vzroste na 900.

Podle mě jsme v Ostravě vykročili správným směrem k tomu, abychom zde všichni byli mentálně i fyzicky zdraví a připravujeme se tím i na důchodovou reformu. Nebojíme se pracovat i ve věku 80ti let. A nebo taky zacpeme město auty.

PS: všechno chce samozřejmě čas. Ono si to sedne a mouchy se vychytají.

Autor: Lucie Hejnalová | neděle 1.3.2020 1:32 | karma článku: 17,59 | přečteno: 627x

Další články autora

Lucie Hejnalová

Na kole kolem a okolo

Pravidelně jezdím na kole. To v mém případě znamená, že si pravidelně jednou za cca 15 let koupím kolo, doladím výbavu a namlouvám sama sobě, jak budu pořád jezdit a kolo se stane mou nedílnou součástí. Hahaha.

22.6.2022 v 17:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 382x | Diskuse | Letní povídka

Lucie Hejnalová

Rohlík od Medúzy aneb souboj Titánů v potravinách

Obecně nesnáším nakupování. Díky rodině se mi daří nákupům potravin vyhýbat a jediné co musím většinou udělat je někoho do obchodu dovést a následně nákup odvést. Tentokrát ale nevylo zbytí a musela jsem vstoupit dovnitř.

24.11.2020 v 19:46 | Karma: 20,46 | Přečteno: 626x | Diskuse | Ostrava

Lucie Hejnalová

Jak parkuješ? Ráda bych tě potkala.

Nevím, čím to je, ale pondělní ráno mi připadá vždy nějaké jiné. Pracuji na směny od pondělí do neděle, svátek nesvátek, ale přesto mi to pondělí přijde těžší.

3.2.2020 v 5:38 | Karma: 18,78 | Přečteno: 729x | Diskuse | Ostrava

Lucie Hejnalová

Co je tohle za dobu?

Jedu si takhle městem tramvají. Na jedné zastávce přistoupí mladé holčiny a začnou štěbetat. Mluví tak tiše, že by to shodilo šišky ze stromu, kdyby tady někde poblíž nějaký byl. Ač se snažím sebevíc, nejde je neslyšet.

22.1.2020 v 16:17 | Karma: 41,63 | Přečteno: 5003x | Diskuse | Společnost

Lucie Hejnalová

Ohňostrojové šílenství (Šťastný a veselý)

Je 1.1. nového roku 2020. Mám oči jako angorský králík, hlavu jako střep. Někteří si tyto následky Silvestrovské noci vybrali dobrovolně. Konzumací alkoholu, bujarými oslavami a bděním do brzkých ranních hodin.

1.1.2020 v 12:36 | Karma: 18,82 | Přečteno: 437x | Diskuse | Ostrava

Nejčtenější

Snowboarding na ZOH 2026: české medaile a výsledky

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
17. února 2026  15:18

To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...

Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě

Trenéři Ondřej Pavelec a Tomáš Plekanec během tréninku českého týmu
17. února 2026  7:10

Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....

Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině

Brankář Lukáš Dostál s trenérem Ondřejem Pavelcem na tréninku českého týmu
17. února 2026  6:56

Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...

Pražské metro pod lupou: Které vlaky tu jezdily, které skončily ve šrotu a co přijde dál

Celodenní vystavení souprav na zhlaví Depa Kačerov u příležitosti 50. výročí...
9. února 2026  19:01

Po kolejích pražského metra se postupně prohánělo už pět různých typů souprav, ten poslední začal...

Král chlebíčků z Příkopů. Před 165 lety se narodil Josef Lippert. Kam do lahůdek vyrazit dnes?

Lahůdky z Příkopů dobyly Prahu
10. února 2026

Nejen Praha si dnes připomíná výročí narození muže, který změnil způsob, jakým se ve městě jedlo...

Pod psem se na rybníku prolomil led. Záchrana dorazila s paddleboardem

Pod psem se prolomil led. Záchrana dorazila s paddleboardem. (17. února 2026)
17. února 2026  16:12,  aktualizováno  16:12

Pardubičtí hasiči museli v pondělí vyrazit na pomoc psovi, pod nímž se na rybníku prolomil led a on...

Dobrý, jeď! Adamczyková na festivalu v obležení fanoušků burcuje malé snowboardisty

Snowboardistka a stříbrná medailistka Eva Adamczyková přijela v úterý navštívit...
17. února 2026  16:02

Stříbrná medailistka ze zimních her Eva Adamczyková v úterý přijela do Českých Budějovic na...

ZOH 2026: Mohou Češi zaútočit na další medaile? Šanci má Jílek i biatlonisté

Vítězný Metoděj Jílek s Martinou Sáblíkovou v Českém domě (13. února 2026)
17. února 2026  16:01

Česká výprava má na Zimní olympijské hry 2026 zatím čtyři medaile, ale poslední týden her rozhodně...

Škoda po požáru sklepa domu na Hodonínsku je předběžně 2,5 milionu korun

ilustrační snímek
17. února 2026  14:27

Hasiči v Sudoměřicích na Hodonínsku dnes zasahovali u požáru sklepa v rodinném domě. Dva lidé byli...

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 930x
Mám smysl pro humor. Mám ráda diskuze, ne monology bez kompromisů.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.