Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vyznamenávání vrahů nevinných lidí je nemorální!

Jak jsem poznamenal závěrem svého minulého článku, tak je v tomto Kocourkově možné téměř cokoli, třeba vyznamenávání vrahů nevinných lidí. Žijeme v opravdu dost divné době...

Podříznutý strážmistr Honzátko.Zdroj: Novinky.cz

Ctirad a Josef se narodili jako synové Josefa Mašína - slavného československého legionáře a odbojáře z 2. světové války, který byl v roce 1941 popraven nacisty. Po komunistickém převratu se v roce 1948 stali členy desetičlenné partizánské skupiny. Cílem skupiny bylo oslabit tehdejší komunistický režim. Skupina sháněla zbraně a výbušniny, poškodila pár lokomotiv a na Moravě založila hned několik požárů.

Vražda č.1:

Jejich první obětí se stal 13. Září 1951 otec dvou nezaopatřených dětí, čersvě nastupivší řadový policista Oldřich Kašík. Bratři Mašínové se rozhodli za účelem získání zbraní přepadnout služebnu SNB v Chlumci nad Cidlinou. U Kerska požádali taxikáře aby zastavil a následně ho padákovou šňůrou přivázali ke stromu. Policistu Kašíka vylákali ven a poté, co se k nim otočil zády, ho starší z obou bratrů Ctirad boxerem udeřil do krku. Policista Kašík ale neomdlel, vytáhl pistoli a v sebeobraně se chystal střílet. Mladší Josef tenkrát z bezprostřední blízkosti dvakrát vystřelil a Kašíka na místě zabil. Výstřely bylo slyšet po celém okolí a Mašínové v panice z místa činu uprchli beze zbraní, které měli původně v plánu zcizit. Josef Mašín se k celému incidentu vyjádřil: "Brácha ho klepnul přes hlavu, ale ten esenbák místo toho, aby si tam lehnul, po mě skočil...a tak jsem dvakrát vystřelil..My jsme nejeli do Chlumce s úmyslem někoho zabít, ale situace se vyvinula, tak jak se vyvinula."

 

Vražda č.2:

28. Září 1951 zavolal Ctirad Mašín lékařskou pohotovost s tím, že u výpadovky na Hradec Králové leží člověk se zlomenou nohou. Po příjezdu sanitky donutili její posádku nastoupit do prostoru pro pacienty. Při cestě do Čelákovic je poté přivázali ke stromu a uspali chloroformem. Po příjezdu do Čelákovic vylákali pod záminkou nedaleké nehody řadového policistu Jaroslava Honzátka. Ten dorazil na zmiňované místo na kole. Mašínové mu sebrali zbraň, ruce mu spoutali za záda a sanitkou ho odvezli zpět na policejní stanici, kde jim pod pohrůžkou musel odevzdat klíče od skříně ve které byly umístněny zbraně. Ctirad Mašín si uvědomil, že by je spoutaný policista mohl později identifikovat a proto bezbranného strážmistra Honzátka na místě podřezal. S ukradenými zbraněmi se jim tentokrát podařilo uprchnout.

Vražda č.3:

2. Srpna 1952 byl Josefem Mašínem společně s partizánem Švédou u obce Žleby přepaden vůz vezoucí výplaty dělníkům Kovolisu do Hedvikova. (Starší Ctirad byl v tu dobu za pokus o neopávněné opuštění republiky uvězněn v Jáchymově). Uvnitř dodávky tehdy seděl kromě řidiče, bezpečáka a vedoucího závodní kuchyně i hlavní účetní Kovolisu Josef Rošický. Josef Mašín se ujal řízení vozidla, zatímco Václav Švéda vedl oba zajatce pěšky. Poté, co vůz odbočil k blízkému lesíku se bezpečák pokusil strhnout řízení. Josef Mašín ho nechal společně s účetním vystoupit. Během toho sáhl účetní Rošický po zbrani a došlo k potyčce během které ho Josef Mašín zastřelil. ( Existuje několik verzí popisujících incident : Dle tvrzení člena skupiny Milana Paumera se pokladník zastřelil, když při potyčce stiskl spoušť ve chvíli, kdy mu Josef Mašín zkroutil ruku, tak, že hlaveň mířila přímo na pokladníkovo břicho; dle původní výpovědi bratří Mašínů pro Otakara Rambouska však Josef Mašín pokladníka obelstil, vykroutil mu zbraň z ruky a teprve poté jej zastřelil.)

Skupina Mašínů se zmocnila 900 000 tisíc korun, ale místo toho, aby je použila na osvobození vězněného Ctirada, tak pro sebe nakoupili kožené boty, módní oblečení, motorky a pro Václava Švédu i vodovod do bytu a rozkládací gauč...

 

V roce 1953 byl po prezidentské amnestii Ctirad Mašín propuštěn na svobodu. Bratrům hrozil nástup na vojnu, proto se rozhodli emigrovat. 6. Října 1953 překročili hranici do bývalého východního Německa skrz které se chtěli dostat na západ. Nedaleko Freiburgu přepadli vojenský transportér a kvůli nim bylo následně mobilizováno přes 20 tisíc členů Volkspolizei a armády. Při útěku plném přestřelek za sebou Mašínové nechali další 4 mrtvé a několik zraněných. Členové skupiny Václav Švéda a Zbyněk Janata byli postřeleni a dopadeni. Švéda s Janatou byli později dopraveni do Československa a popraveni. Do Berlína se bratři Mašínové dostali na podvozku nákladního vlaku až poslední říjnový týden a později odtamtud dorazili až do země svých snů - USA.

 

Čím se tak provinili řadový policista Kašík, strážmistr Honzátko či účetní Rošický, že je bratři Mašínové museli nelítostně zavraždit? ( Vždyť se v jejich případě nejednalo o osoby přímo spjaté s komunistickým režimem, nýbrž o normální lidi, kteří dělali svou práci, aby uživili své rodiny - stejně tak, jako by jí dělali za každého režimu).

- Pane Topolánku, pane Vondro, vyznamenávání vrahů nevinných lidí je krajně nemorální!

 

Autor: Vít Hassan | pátek 8.4.2011 13:38 | karma článku: 33,17 | přečteno: 4848x
  • Další články autora

Vít Hassan

Radim Jančura: „Cestování je otrava, ale ve chvíli, kdy pijete kávu, tak Vám cesta uteče.”

Radim Jančura (*12. ledna 1972, Ostrava) je český podnikatel a manažer, známý především jako majitel a vlastník společností Student Agency a RegioJet.

6.6.2024 v 13:34 | Karma: 12,23 | Přečteno: 466x | Diskuse| Společnost

Vít Hassan

Petr Pilát: „Když jezdec odejde domů jenom s lokty od krve, tak je to fajn.”

Petr Pilát (*12.3.1991) Momentálně bydlí v Zaječicích se svou rodinou. Na motorce jezdí od svých 3 let a FMX začal skákat již ve svých 10 letech. V roce 2005 se zapsal do dějin, když jako nejmladší člověk na světě skočil backflip.

25.1.2024 v 13:34 | Karma: 9,13 | Přečteno: 263x | Diskuse| Sport

Vít Hassan

Výběr mých 60 nejlepších fotografií za rok 2023

Takový byl můj fotografický rok 2023. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2023 v 13:34 | Karma: 18,84 | Přečteno: 586x | Diskuse| Fotoblogy

Vít Hassan

„Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej.“

Na iDnes jsem si přečetl článek s titulkem Výčepní v Praze odmítl obsloužit židovské hosty, potyčku řešila policie. Reportáž popisovala to, že výčepní v hospodě U Hrocha údajně odmítl obsloužit židovské hosty kvůli jejich víře.

28.10.2023 v 10:10 | Karma: 45,92 | Přečteno: 21631x | Diskuse| Politika

Vít Hassan

Výběr mých 90 nejlepších fotografií za rok 2022

Takový byl můj fotografický rok 2022. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2022 v 13:34 | Karma: 19,62 | Přečteno: 770x | Diskuse| Fotoblogy
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Začíná nová éra válčení. Na Ukrajině proběhla první bitva robotů na světě

14. června 2024

Premium Historie si možná bude pamatovat, že jedna z prvních bitev mezi roboty se odehrála na Ukrajině...

Kazaň a Helena. Ruská a americká jaderná ponorka se přiblížily na dohled

13. června 2024  22:12

Na Kubě, kam tento týden dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka USS...

„Jako impérium si musíme podrobit barbary.“ Ruský moderátor rozzuřil Číňany

13. června 2024  22:11

Ruský propagandistický moderátor Sergej Mardan silně pobouřil čínské uživatele sociálních...

  • Počet článků 244
  • Celková karma 12,23
  • Průměrná čtenost 4097x
Jsem profesionální fotograf a novinář na volné noze. Toto je můj osobní blog, kde převážně přepublikovávám mé v jiných médiích vydané fotografie a rozhovory s osobnostmi.

V diskusi odpovídám pouze na slušné dotazy směřující k tématu daného článku. Příspěvky nesouvisející s tématem daného článku nekompromisně mažu.

Navštivte můj fotoweb:

http://vithassan.wixsite.com/photography

Instagram: 

https://www.instagram.com/vit.hassan.photography/