Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

„Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej.“

Na iDnes jsem si přečetl článek s titulkem Výčepní v Praze odmítl obsloužit židovské hosty, potyčku řešila policie. Reportáž popisovala to, že výčepní v hospodě U Hrocha údajně odmítl obsloužit židovské hosty kvůli jejich víře. 

Reportáž popisovala to, že výčepní v pražské hospodě U Hrocha na Malé straně tento týden údajně odmítl obsloužit hosty kvůli jejich židovské víře. Českého Žida i s Izraelcem s doprovodem prý bezdůvodně vyhodil pryč. Argumentoval prý nedalekou demonstrací, nedostatkem místa i tím, že došlo pivo. Celá tendenční reportáž je napsaná tak, že neznalý faktů bych příběhu o slušně se chovajícím českém Židovi s Izraelcem, kteří v dobré víře navštívili hospodu ve které se chovali slušně a narazili na zlého výčepního - antisemitu, který jim nenalil pivo jen na základě jejich židovského původu, věřil.Jenže.. Nesmělo by tam být ono slovo jenže..Jenže jsem ten den shodou okolností zmíněnou propalestinskou demonstraci fotografoval. Nahoře před Loretou jsem si všimnul mladého páru, jak mezi desítkami palestinských vlajek postával s vlajkou Izraele. Udělal jsem s nimi krátký rozhovor týkající se toho, proti čemu demonstrují a jaká hesla jim na zmíněné demonstraci vadí. Poté jsem doběhl čelo propalestinského pochodu a fotografoval účastníky pochodu nejdříve směrem k soše TGM, kde následovaly projevy a poté až na Malostranské náměstí, kde pochod skončil. Na Malostranském náměstí jsem uviděl muže s jarmulkou na hlavě, který se choval jako smyslů zbavený a křičel dokonce i na některé ze členů z antikonfliktního týmu něco ve smyslu, že jsou antisemité. Ze vzdálenosti zhruba dvou metrů jsem jeho chování začal natáčet. Muž v jarmulce mě nejdříve komentoval se slovy, cituji: "Ono mě to fotí!" Krátce poté na mě zaútočil izraelskou vlajkou (začátek prvního videa) a křičel, že nechce abych ho fotil a natáčel. Poté, co jsem se mu představil svým jménem a řekl jsem mu, že jsem fotograf a novinář, na mě začal křičet, že nevěří, že jsem novinář. Začal si mě fotit a křičel na mě, že můj obličej nafotí a pošle do evidence pro Federaci Židovských obcí. Působil na mě jako pod vlivem alkoholu nebo drog.

Po chvíli na mou adresu poznamenal, cituji: "Já vím, že takovýhle by mě poslali do plynu jako prvního!". (druhé video, čas 0:37) Následně mě začal provokovat mladý Izraelec s dredy (podle hlasu ten, co ho na videu publikovaném na serveru iDnes odmítnul v hospodě U Hrocha obsloužit kvůli jeho údajně židovskému původu zlý výčepní - antisemita.Opakovaně se mě ptal, cituji: "Where is my humus?"

Posléze ve své rétorice přitvrdil a ve snaze vyprovokovat konflikt mi říkal: "I know all about you!" (Vím o Tobě všechno!") V této chvíli ho se ho již snažila mírnit policistka z antikonfliktního týmu a snažila se mu vysvětlit, že jsem novinář. Té odpovídal:"He is press, but he is muslim. He hate all Jews. They in a common say that we are dirty, we are killers. I know all about you guys!, Trust me. Insha Allah. Everything will end soon!" ("Je to novinář, ale je to muslim. Nenávidí všechny Židy. Oni obvykle říkají, že jsme špinaví, že jsme zabijáci! Týpci, vím o vás všechno! Věř mi. Pokud Bůh dá, všechno skončí již brzy!")  (třetí, dolní video, čas 1:18)

Mezi tím ke mě chodil další muž ze skupinky se slovy, cituji: "Běž do prdele, frajere!" Všichni přítomní, kteří si později stěžovali na údajný antisemitismus výčepního kvůli tomu, že odmítnul obsloužit židovské hosty se tím, jak mě jejich přátelé ponižovali velice bavili. Urážlivému a xenofobnímu chování obou mužů vůči mě přihlížel mlčky a s úsměvem na tváři muž se kterým jsem před Loretou dělal rozhovor a který včera pro CNN Prima News dojemně líčil průběh rvačky v hospodě mezi hodnými, slušně se chovajícími Izraelci a zlými českými antisemity v hospodě. Prostor pro vyjádření dostal i muž s jarmulkou, který na mě bezdůvodně zaútočil izraelskou vlajkou a posléze o mě říkal, že "takovýhle by ho do plynu poslali jako prvního!" (druhé video, čas 0:37)

Na výše uvedené provokace jsem nijak nereagoval, ukázal jsem jim svůj přívěsek Davidovy hvězdy, který jsem si kdysi přivezl jako suvenýr z Izraele a zeptal jsem se jich, jak je možné, že ho nosím, když podle nich nenávidím všechny Židy a nechal bych je poslat do plynu. Poté jsem odešel a dokončil zbytek fotoreportáže. Po této nepříliš dobré zkušenosti s izraelským turistou, který se ke mě v mé zemi choval výše uvedeným způsobem, příliš nevěřím ani verzi podle které přišla do hospody "slušně se chovající" skupinka židovských hostů, které "zlý český výčepní odmítl obsloužit jenom kvůli jejich víře".Celé to na mne působí jako uměle vytvořená mediální štvanice na výčepního, který je neobsloužil nikoliv z důvodu, že jsou Židé, nýbrž protože byla plná hospoda, v hospodě visí cedule, že 'na stojáka nenalévají' a stejně by tak učinil i kdyby tam přišli třeba fotbaloví fanoušci. Ti lidé na mě působili jako provokatéři. Mimochodem, na videu publikovaném v článku na serveru iDnes Izraelec, kterého číšník odmítnul obsloužit začíná svojí konverzaci s číšníkem se slovy: "Can I have two beers, please?" (Prosím, můžu dostat dvě piva?", číšník v zaplněné hospodě mu odpovídá, že mu nedá pivo, ale neříká mu, že ho odmítá z důvodu protože je to Žid. Izraelec na to okamžitě podrážděně reaguje se slovy, cituji: "No beer because Israel?" (Žádná piva, protože Izrael?). (Jedná se o stejného muže, který o mě tvrdil ženě z antikonfliktního týmu, že jsem muslim a nenávidím všechny Židy. )K číšníkovi vzápětí přistupuje muž s jarmulkou a prvnímu muži podsouvá svou tezi, že je číšník antisemita.(Jedná se o stejného muže, který o mě sděloval svojí tezi, že, "Takovýhle by ho poslali do plynu jako prvního!")

"Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej."

Videa chování oné skupinky jsem poslal svému známému izraelskému fotografovi, který se mi za jejich chování omluvil ačkoliv nemusel a napsal mi, cituji: "Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej." Po tomto článku ve kterém jsem popsal pravdu očekávám četná obvinění z antisemitismu. Zdůrazňuji, že nejsem antisemita, nejsem muslim, proti Židům nic nemám, dokonce mezi nimi mám několik dobrých přátel, tento incident se třemi primitivy nezmění můj pohled na Židy jako na víceméně vzdělané a inteligentní lidi a antisemita se ze mě kvůli tomu nestane.

Autor: Vít Hassan | sobota 28.10.2023 10:10 | karma článku: 45,92 | přečteno: 21636x
  • Další články autora

Vít Hassan

Radim Jančura: „Cestování je otrava, ale ve chvíli, kdy pijete kávu, tak Vám cesta uteče.”

Radim Jančura (*12. ledna 1972, Ostrava) je český podnikatel a manažer, známý především jako majitel a vlastník společností Student Agency a RegioJet.

6.6.2024 v 13:34 | Karma: 12,24 | Přečteno: 476x | Diskuse| Společnost

Vít Hassan

Petr Pilát: „Když jezdec odejde domů jenom s lokty od krve, tak je to fajn.”

Petr Pilát (*12.3.1991) Momentálně bydlí v Zaječicích se svou rodinou. Na motorce jezdí od svých 3 let a FMX začal skákat již ve svých 10 letech. V roce 2005 se zapsal do dějin, když jako nejmladší člověk na světě skočil backflip.

25.1.2024 v 13:34 | Karma: 9,13 | Přečteno: 265x | Diskuse| Sport

Vít Hassan

Výběr mých 60 nejlepších fotografií za rok 2023

Takový byl můj fotografický rok 2023. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2023 v 13:34 | Karma: 18,84 | Přečteno: 587x | Diskuse| Fotoblogy

Vít Hassan

Výběr mých 90 nejlepších fotografií za rok 2022

Takový byl můj fotografický rok 2022. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2022 v 13:34 | Karma: 19,62 | Přečteno: 771x | Diskuse| Fotoblogy

Vít Hassan

Trenér Kari Jalonen: „Dobrá defenziva a zachování české DNA může být klíčem k vítězství.“

Kari Jalonen (* 6. ledna 1960, Oulu) je finský hokejový trenér a bývalý lední hokejista. Mezi trenéry byl v roce 2022 řazen k nejlepším v Evropě. 10. března 2022 byl jmenován do pozice hlavního trenéra české hokejové reprezentace.

28.11.2022 v 13:34 | Karma: 8,16 | Přečteno: 299x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Máme problém, přiznal japonský císař. Nouze o následníky je čím dál akutnější

23. června 2024  13:32

Japonský císař Naruhito přiznal, že japonská císařská rodina má problém s nedostatkem následníků....

Malostranský zápisník: Dokud se ministryně řeže s engéšem, je v zemi mír

23. června 2024

Premium Na vysoké škole nezvoní? To my v policejním kurzu nebrali... Kdo všechno ohrožuje hnutí ANO?...

Nemají na nájem, tak spí v karavanu. Na Ibize si místní často nemohou dovolit bydlení

23. června 2024  12:53

Někteří obyvatelé města Ibiza na jednom ze španělských Baleárských ostrovů žijí v karavanech na...

Kdybych byl za tragédii na FF osobně odpovědný, dávno bych rezignoval, řekl Rakušan

23. června 2024  12:49

Na ministra vnitra Víta Rakušana a vrcholné zástupce policie se snáší vlna kritiky za policejní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 244
  • Celková karma 12,24
  • Průměrná čtenost 4097x
Jsem profesionální fotograf a novinář na volné noze. Toto je můj osobní blog, kde převážně přepublikovávám mé v jiných médiích vydané fotografie a rozhovory s osobnostmi.

V diskusi odpovídám pouze na slušné dotazy směřující k tématu daného článku. Příspěvky nesouvisející s tématem daného článku nekompromisně mažu.

Navštivte můj fotoweb:

http://vithassan.wixsite.com/photography

Instagram: 

https://www.instagram.com/vit.hassan.photography/