Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Po zásluze potrestána

Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán, což je příslovím potvrzená pravda. Došlo i na moji celoživotní občanskou angažovanost, kterou bych po desetiletích činorodosti na stará kolena ráda a důstojně ukončila.

Abych měla čistý stůl, tak jsem začala po úřadech požadovat Potvrzení o bezdlužnosti Agentury GAIA, spolku, který jsem v roce 1997 spoluzakládala a který končí svoji činnost. Pozitivní odpovědí je, že Finanční úřad Prahy 10 vystavil potvrzení na počkání, za stovku, VZP poslala elektronicky obratem, zdarma.  

Na neřešitelnou situaci jsem narazila u Pražské správy sociálního zabezpečení Prahy 10. Kompetentní úřednice po mně chtěla doklad, že jsem kompetentní žadatelkou. Usoudila jsem, že asi chce mít jistotu, že nejsem „bílý kůň“ a poslala jí „Zprávu“ z kontroly Finančního úřadu, kde je v odstavci „Kontrolované listiny“ důkaz o tom, že existuje Občanský průkaz jednatelky paní Marie Haisové MBA signovaný jistým Ing. z FÚ Prahy 10.

Odpovědí bylo, že toto nestačí, jala jsem se tedy v letních měsících obstarávat Plnou moc od členů Rady Agentury GAIA, kterou jsem od jejího založení řídila, byla autorkou celé řady úspěšně administrovaných programů a projektů, což se dá vyčíst z: www.gaia.cz, www.quovadisfemina.cz, www.mariehaisova.cz.

Úřednice napsala. „Děkuji za zaslání plné moci, ale ještě bych potřebovala nějaký doklad, že uvedené osoby jsou statutáry spolku, protože nejsou uvedeni v Obchodním rejstříku. Budete potom chtít potvrzení zaslat do DS nebo si přijdete osobně nebo poštou?!“

S bývalou kolegyní jsme dohledaly starý zápis z Valné hromady, kde je zmíněna Výkonná rada spolku Agentury GAIA s nadějí, že snad již nic nebrání zaslání Potvrzení o bezdlužnosti. Nechci přece vyzrazení státního tajemství, ale pouze doklad, že nic nedlužíme, což snad by mělo být i ve státním zájmu, že se veřejnost zajímá o případné resty, které je ochotna doplatit, existují-li. 

Odpovědí bylo: „Vážená paní, ve Vámi zaslaném dokladu jsem nenalezla, že by jednala výkonná rada spolku (není uvedeno např. ve statutu spolku?!). Pokud takový doklad máte, prosím o jeho zaslání a vzhledem k tomu, že původní žádost je starší než měsíc, budu potřebovat novou žádost a dáme už bezdlužnost dohromady."

Jak zmíněno, spolek Agenturu GAIA se chystáme po dvaceti letech uložit k věčnému spánku, neboť projekty, které jsme průkopnicky realizovali mají své pokračovatele v jiných neziskovkách či státní správě sázením stromů počínaje, přes aktivizaci žen ve veřejném životě, či zapojováním veřejnosti do rozhodování….

Úřednici jsem napsala, že „přikládám Stanovy Agentury GAIA. Zakladatelkou a jednatelkou Agentury GAIA jsem od roku 1997 do dnešního dne já. Nejdříve jste chtěla Potvrzení o mé kompetentnosti, tak jsem Vám poslala plnou moc podepsanou členy Rady Agentury GAIA, načež jste požadovala Potvrzení o jejich kompetentnosti, které vyplývá ze zaslaného zápisu z Valné hromady. Protože jsme podali žádost o zrušení spolku (IČO 65997883), tak opakovaně žádám o zasláníPotvrzení o jeho bezdlužnosti.

Odpovědí zodpovědné osoby je: „Chtěla jsem po Vás pouze doklady dokládající, že můžete za společnost jednat (některé spolky mají statutární zástupce jmenovitě v OR, což nebyl tento případ). Dle stanov zaslaných teprve dnes je v §5 číslo 8, že Rada Sdružení jmenuje jednatele/jednatelku, která organizaci zastupuje a jménem organizace navenek jedná. Máte rozhodnutí, že Rada Sdružení Vás jmenovala jednatelkou?! Prosím o jeho zaslání. Děkuji a jsem s pozdravem“.

Já však již, zcela vyčerpaná, neboť jedna mluví o voze a druhá o koze, nemám sil dohledávat fakta, dle kterých matka potřebuje jmenování o tom, že je matkou. (Údajně bych se v současnosti ani neměla pohybovat bez průkazu dokládajícím, že jsem seniorka, občanka prý není to pravé ořechové.)

Osobně se znám s ministryní práce a sociálních věcí, kterou jsem přes Facebook a následně i e-mailem informovala o nepružné a neprůchodné důkladnosti jejího personálu. 25. 8. napsala: „Achjo, poptám se..“ Když jsem 18. 9. žádala, zda by zaorodovala, tak se optala Za koho-???, což jsem obratem dopsala a od té doby je ticho po pěšině.

 

Autor: Marie Haisová | čtvrtek 12.10.2017 16:29 | karma článku: 10,83 | přečteno: 608x
  • Další články autora

Marie Haisová

Druhé housle

V podzimních barvách života si užívám harmonie, byť se může zdát, že ve výkonově zaměřené společnosti mohu hrát již jen druhé housle, což má v obecné mluvě poněkud pejorativní nádech.

9.8.2022 v 11:26 | Karma: 10,04 | Přečteno: 238x | Diskuse| Osobní

Marie Haisová

Wikipedistka, aneb s kůží na trhu

Začátkem března 2021 mi přišel e-mail, že Wikipedie pořádá kurz pro seniory. Zuřila karanténa, byly omezovány aktivity, tak jsem se rozhodla přihlásit.

20.7.2021 v 9:45 | Karma: 26,74 | Přečteno: 498x | Diskuse| Média

Marie Haisová

Nemocné Česko

Neví, čím to je, ale nikdy neonemocněla, když se chystala lyžovat! Mohlo by zlepšení nálady, vyhlídka na vzrušující zážitek chránit proti virům? Ptá se vědkyně Candace B. Pert a zároveň odpovídá:

23.2.2021 v 9:20 | Karma: 17,07 | Přečteno: 537x | Diskuse| Společnost

Marie Haisová

Slepé skvrny

Sociolog Daniel Prokop v knize Slepé skvrny analyzuje současnou situaci i z ní vyplývající politické manipulace, což je skvělý počin k porozumění společnosti jako celku a chování jednotlivců, ze kterých sestává.

8.11.2020 v 8:57 | Karma: 5,07 | Přečteno: 152x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Marie Haisová

Cesta k nesvobodě

Čas ukazuje realitu, o které jsem během karantény četla v knize Timothy Snydera „Cesta k nesvobodě – Rusko, Evropa, Amerika“.

11.6.2020 v 13:22 | Karma: 11,53 | Přečteno: 414x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Střelba na fakultě: Vysvětlujeme chyby policie v souvislostech

21. června 2024

Premium Policie otočila. A poprvé přiznala, že ne vše, co předcházelo střelbě na Filozofické fakultě...

Čína má zálusk na ruskou řeku. Putin jí však při návštěvě KLDR vytvořil překážku

21. června 2024

Premium Nový projekt silničního mostu mezi Severní Koreou a Ruskem přes řeku Tuman představuje omezení pro...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Slovenští poslanci schválili přeměnu RTVS v STVR. Zbývá jen Pellegrini

20. června 2024  21:10,  aktualizováno  22:13

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 224
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1685x
Píši o tom, s čím se setkávám, o čem si myslím, že by bylo dobré dobré zveřejnit a mohlo zajímat i ostatní.

Více o mně je na: www.mariehaisova.webnode.cz