PL

Naprostý souhlas! Zvonek na kole je vizitkou jeho majitele, výrazem a prostředkem jeho ohleduplnosti k ostatním.

Taky mi vadí, když jdu po parkové nebo lesní cestě a najednou mě zezadu poleká nečekaný a do té doby zcela "němý" bezohledný špekáček v supertriku na superkole, který ani nepoděkuje, když se mu klidím z cesty...

Jako bývalý závodní cyklista mám dvě (snad docela) slušná kola a mezi prvními věcmi, co jsem si na ně pořídil, byl vždy nenápadný, stylový a dobře slyšitelný zvonek.

Foto

Petře, děkuju! Přiznám se, že jsem dneska koukala na řídítka asi osmi kol a koloběžek, jestli tam mají zvonky, ale bohužel, jejich majitelé kolem mě profrčeli tak rychle, že jsem žádné zvonky nenašla...

Foto

Na chodníku mají slézt z kola. Ne zvonit na chodce.

Foto

Michaelo, neslezou z kola. I když by měli. Tak ať aspoň cinknou, ať víme, že jsou za námi.

J43a30k45u41b 48Š45o14l90c

3. 5. 2024 8:14

Jsem chodec , cyklista i řidič, nejvíce asi cyklista a za sebe říkám, že to zase není tak hrozné. Ano, ve středu kolem mě projelo auto tak těsně, že jsem se opravdu leknul, ale není to situace běžná. Jsou určitě i místa, kde může být situace horší (zrovna ten most).

Jako rizikové bych označil puberťáky na kolech, puberťáky - čtyřicátníky na elektro koloběžkách a důchodce na elektro kolech.

  • Počet článků 751
  • Celková karma 27,33
  • Průměrná čtenost 2338x
Stařenka (1950), která ráda relaxuje na facebooku. Matka (Filip a Rita). Babička (František). Manželka (pan Fuchs). Spisovatelka (33 vydaných knih: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy). Členka Obce spisovatelů a Herecké asociace. Moderátorka (ČRo Pardubice: nedělní pořad, Když vypráví nápověda). Fotografka (Kamil Panasonic Fuchs). Publicistka: ONA DNES, VLASTA, PŘEKVAPENÍ. Dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz). Nápověda (Činoherní klub 1994 - stále). Blogerka - v anketě Bloger roku 2019 získala Cenu redakce. Fotografie je od Kamila Fuchse, který je také na facebooku.