Věda nemusí dokázat existenci boha, proč?

Věda dokazuje a nachází jen to co už existovalo, nebo existuje. Věda nic nevymyslela co už dávno nebylo. Věda jen odkrývá postupně historii vzniku naší planety a celého vesmíru vrstvu po vrstvě, toť vše.Tohle by mělo být dostačující slovo do pranice hlavně pro ty, kteří chtějí zastávat existenci boha a jeho všemohoucnost. Ale na tom by se nevydělávaly peníze drazí čtenáři.

Věda se existenci boha popřít nesnaží, ani se ji nesnaží dokázat. Jejím posláním tudíž není ničit iluze těm, kteří připisují zásluhy po dlouhá staletí nadpřirozenému božstvu. Zásluhy připsané absolutně za všechno, však v rámci svých nezlomných teorií jsou neochotni připsat jediný milimetr existenci trošku logičtější, evoluci. Miliony let staré evoluci.

Věda pouze využívá všeho co nachází k rozšíření vědomostí lidstva, vymýšlí nové způsoby aplikací obdivuhodných objevů, vyvíjí technologii z daných přírodních, nebo vesmírných zákonů a snaží se pochopit jak je to možné, že tyto zákony před tím neobjevené, už dávno existovaly? Že si budeme muset počkat na další neuvěřitelné nálezy ještě mnoho let, je vcelku jasné a možná že boha někde přece jen najdou. To však ještě neznamená, že se unáhlíme a  bezmyšlenkovitě přiklepneme zásluhy někomu, o kom vůbec nevíme zda existuje, jako nevíme o jiných civilizacích, kterým ti, v boha věřící, zásluhy za nic nevěnovali. Proč také? Vždyť neexistují.

Pan Furst vysvětluje jeho názor v článku „Až věda dokáže, že je Bůh...“, nabízí jeho soukromé vysvětlení a předlkládá k diskuzi některé důvody, které lidé užívají při argumentacích souvisejících s prokázáním existence boha.

Můj problém však spočívá v jeho důvodech, kterými umlčel nevěřící Tomáše.

Říká: „Věříš, že ve vesmíru může být život? Myslíš, že ve vesmíru žijí inteligentní bytosti?“ Každý mu odpověděl buď ano, nebo že je to možné. Pak pokračuje: Jenže, věda zatím nedokázala existenci života mimo planetu Zemi. Podle uvedeného tvrzení bych měl nyní udělat uzávěr: “Pokud věda nedokázala existenci života mimo naši planetu, pak jinde život neexistuje!“

Srovnavat víru v možnou existenci jiných civilizací v tom obrovském prostoru jako je vesmír s vírou v existenci boha ve stejném vesmíru je chabý argument. Tyto dvě víry jsou nesrovnatelné, čili nelogické.

Lidé, včetně mne, věřící v jiné civilizace pouze věří, to je vše a nebo lépe řečeno, doufají. Kdo by nedoufal? Vždyť je to vzrušující se něčeho takového dožít. Ovšem tito lidé se tím nezabývají den co den, nechodí na “schůze věřících v jiné civilizace”, neudělali si z toho svoji novou “církev”, svoji modlu. Nepřesvědčují ani jiné, nevysílají misionáře do jiných zemí, aby přesvědčili ostatní národy o existenci jiných civilizací, jak to dělají ti, kteří se dokázali přesvědčit, že jedině oni mají patent na pravdu. Klidně čekají, až to přijde, pokud to přijde.

A jak řekl jeden diskutující pod jeho článkem: “Věřit v mimozemské civilizace a Boha to není jedno a totéž, ten kdo věří v ty civilizace to nikdy nebere tak vážně aby tomuhle podřizoval zdejší bytí.

Dále předložil případ své učitelky z dětství, která se zpátečnicky pozřela na jeho scifi knihu, popisující telekomunikační zařízení v tu dobu naprosto nepředstavitelné, které se pak prokázalo být běžnou součástí dnešního žívota. Náš známý mobilní telefon. Její negativní poznámka byl jeho další „silný“ argument, jako by tím chtěl naznačit, že jako mobilní telefon byl fantazií včera, ale je skutečností dnes, tak i bůh se stane skutečností dříve nebo později, pokud dosud nevěříme.

Tomuto srovnání naprosto nerozumím. Nemá to logiku, nesouvisí to vůbec s existencí boha ve vesmíru a jeho prokazatelností. Mohlo by se tím pouze vysvětlit zpátečnické myšlení církve v minulých stoletích, která považovala ne jen za hloupost věřit v kulatou zeměkouli, ale podobné nápady tvrdě trestala upalováním. Nemluvě o jejich „jistotě“, že slunce se točí kolem země. Právě těmto „vševědoucím“ věda dokázala jak se mýlili. Kdo chce tedy věřit těm co historicky hlásali bludy a kdo chce věřit vědě, ať zvedne ruku.

Já osobně neptřebuji vědu na to, abych uvěřil, či popřel existenci boha. Mně se vše ujasnilo za léta přemýšlení a pozorování způsobů, jak se lidem tlačí do hlavy nesmysly. Já hledám ve všem logiku. Uznávám to, co je uvěřitelné a neuznávam to co je přitažené za vlasy.

Bible se pro mě stala pohádkovou knížkou, částečně historickým popisem událostí, avšak s tím vědomím, že ji psali lidé, kteří sledovali své zájmy. Bylo mnoho lidí, kteří napsali evangelia, ale do bible se to nedostalo a sice proto, a to není tajemství, že se to někomu nehodilo.

Hledám vždy uvěřitelnost příběhu, má-li být pravdivý. Bible to nedokázala. Je to naivní a na víc zašifrované povídání, kde každý hledá co se mu hodí. Mnoho lidí to najde, já jsem tam zatím nedokázal najít nic, co bych mohl vzít vážně. Židovska část je pouhá propagace jednoho národa, snažícího se ukázat jak ti ostaní by jim měli být vděčni za „objevení“ jednoho boha a rovněž tak propagace sebe samých v jejich tvrzení, že jsou „bohem vyvolený národ“. To je podle mně rasistické. Viditelné povyšování nad ostatními. Nemají důkaz, však své nestoudné tvrzení nikdy neodvolali.

Nový zákon pak je snůška příběhů o Ježíšovi, který jakoby náhodou nikdy nic nenapsal. Za celých 33 let života u maminky Marie nic nedokázal napsát. Že by neuměl psát? Kdo ví, možná neuměl. Ale Mohamed, clověk negramotný napsal korán diktovaný bohem. Jak je to možné, že Ježíš nepovažoval za důležité sepsat jeho kontakty s tátou bohem? To museli za něj napsát jiní?

Jestliže něco zní jako pohádka, je to obyčejně pohádka. Proto nevěřím. Nedavá mi to smysl. Bůh pro mě neexistuje, neboť jsem pro něj nenašel v mém životě uplatnění. Podle mne se lidé zabývají nesmyslným sněním o životě věčném a vůbec neví co bude po smrti. Nikdo se ještě nevrátil a nikdy se nevrátí aby přinesl své svědectví a na to hřeší ti, kteří své teorie o bohu na nebesích neustále propagují. Až se bohatá církev svatá vzdá svého pompézního bohatství až zbourají nestoudné věže, sahající do nebes a bodou chodit po krajích v nouzových střevících s poselstvím od boha, možná mě přesvědčí. Do té doby je to pro mě jen a jen obyčejný business kde jedni jsou nestoudně zazobaní chytráci a zbytek jsou nuzáci, kteří to vše platí.

Frank Krejčí

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Frank Krejčí | čtvrtek 25.2.2010 4:30 | karma článku: 16,03 | přečteno: 1557x