JK

J25a76n 88K74y88š52k37a

2. 4. 2024 20:17

Ta historická skupinová fotografie je úžasná, tolik geniálních vědců pohromadě. Zdalipak tam mezi nimi někde sedí R. Faynmann?

JK

J96a61n 90K87y73š36k18a

2. 4. 2024 20:21

Aha, tak v tom roce 1927 asi ne, teď koukám do Wiki, že v tom roce bylo Faynmannovi teprve 9 let. Ale později určitě...

Foto

,,Asi" ,,dost dobrej, ač ne každému známej, ,,oddíl" Ovšem jsou různé ,,poznatky", ba i závěry. Třeba i ten, že základem ,,všehomíra" asi stále zůstává chaos

Foto

Tak pan profesor si to sice myslí, ale je přece jasné, že chaos je jen naše zjednodušené vnímání příliš složité kauzality. Tedy základem vesmíru či multivesmíru je kauzalita, která je občas tak složitá, že vidíme jako chaos. Určitě tedy chaos není základem ničeho.

  • Počet článků 312
  • Celková karma 25,90
  • Průměrná čtenost 3123x
Vystudoval chemii (SŠ), kybernetiku, řízení, ekonomii a teorii systémů (interdisciplinární studia - VŠ), je obecně uvažujícím člověkem někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze. Od září 2021 Ph.D. se zaměřením na filosofii fyziky a matematiky. Pracoval jako evropský expert pro "Future Technologies", 7 let pak v jedné z nejvyšších evropských pozic v počítačové bezpečnosti. Momentálně finanční expert na evropské úrovni. V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČR. Je členem světové vědecké Společnosti pro filosofii času. Absolvent Oxfordského kurzu Filosofie vědy. Více informací zde.

Chcete-li sledovat diskuse v "jeho" skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen). jfikacek@gmail.com
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. Někdy je to jen divoká fantazie. Na druhé straně se snaží udržovat jistou vědeckou kvalitu, takže "esoterické" komentáře nejsou vítány. P.S.: Osobně útočné a odborně velmi nekvalitní komentáře, zejména velmi dlouhé, budou mazány.