Nový eurozávazek: Konkurenceschopné bezuhlíkové hospodářství EU!
Ještě před několika lety bylo cílem EU stát se "nejvíce konkurenceschopným hospodářstvím" na světě a prostředkem k tomu měla být Lisabonská strategie a nyní Strategie 2020. Cesta k tomuto cíli se měla ubírat přes rozvoj "sociálně ekologické tržní ekonomiky". Jak to dopadlo s cíli pro rok 2010 si ještě všichni pamatujeme. EU je nyní již čtvrtým rokem v hospodářské krizi a pozici nejvíce konkurenceschopného hospodářství nejen nedosáhla, ale stále více se ve světovém srovnání propadá. To ale nebrání v tom, aby se vyhlašovaly a přijímaly další a další nové závazky.
Pojďme se podívat, co nám tedy přináší nový termín "konkurenceschopné bezuhlíkové hospodářství EU". Každý, kdo se někdy učil alespoň základy logiky si musí říci, že je to contradictio in adjectio neboli protimluv. Je to termín plně srovnatelný s termínem "pravdomluvný lhář". Dosud totiž na světě žádné konkurenceschopné hospodářství bez uhlíku neexistuje, protože spalování ropy a uhlí je stále základem pro produkci energie. Tomu ale chce učinit EU konec a od těchto zdrojů se hodlá úplně odříznout. Zatím všichni chápou, že udělat to ze dne na den, není možné, protože by to znamenalo úplný kolaps evropského hospodářství. Proto se mluví o horizontu roku 2050, kdy má být tato bájná "bezuhlíková ekonomika" již plně funkční.
Pokud si kladete otázku, proč se to vlastně celé má dělat, tak odpověď je jednoduchá. Budeme tím bojovat s globálním oteplováním. Snižováním emisí se údajně odstraní skleníkový efekt. Ale to platí jen za předpokladu, že emise se sníží celosvětově, což není reálné, jelikož Čína, USA, Rusko a další státy takové kroky odmítají. EU se tak opět ocitne v pozici světlonoše pokroku, který bude podkopávat vlastní hospodářství nucenou podporou tzv. obnovitelných zdrojů energie, ale fakticky tím žádného omezení emisí nedosáhne. Přesto to ale hodlá činit a to zcela bez ohledu na reálné dopady těchto kroků na domácnosti a firmy v EU.
Dopady podpory tzv. obnovitelných zdrojů na domácnosti a firmy již nyní činí značné částky, což si může každý ověřit na své faktuře za elektřinu. A tato podpora se má ještě akcelerovat, což zvýší již nyní vysoké ceny energie. Dopady na životní úroveň budo dramatické a rovněž dopady do hospodářství lze předpokládat podobné. Velká část firem se EU úplně stáhne a část jich v důsledku vysokých cen energie zkrachuje. Jaký to bude mít dopad na zaměstnanost si každý domyslí sám.
Bezuhlíkové hospodářství není mým cílem a svým hlasem jsem tuto "cestu do pekel" nepodpořil. Více na www.fajmon.eu
Hynek Fajmon
EU je americkým protektorátem a užívá si to!

Poslední události kolem ukrajinské krize ukázaly, že z vojensko-strategického hlediska je EU stále zcela neschopná akce. Na rozdíl od Ruska, které vojenskou sílu má a dokáže ji i efektivně použít, je EU v situaci zcela opačné. EU žádnou skutečnou vojenskou sílu nemá a tím pádem ji nemůže ani nijak použít. Jediný, kdo skutečnou vojenskou sílu má jsou USA a Evropská unie je jejím veřejně nepřiznaným protektorátem. Jak dlouho to takto může trvat? Jak už jsem nedávno napsal: 500 milionů Evropanů se dožaduje vojenské ochrany od 300 milionů Američanů před 150 miliony Rusů. Je to normální? Podle mne nikoliv.
Hynek Fajmon
Potravinová soběstačnost aneb vládní útok na peněženky občanů!

V posledních týdnech je "potravinové soběstačnosti" všude plno. Nová vláda slibuje, že ji zajistí a nový ministr zemědělství dnes zahájil tažení za kýženou "soběstačností" kontrolou ministerského a divadelního bufetu, kde s nelibostí konstatoval málo českých a hodně zahraničních potravin. Česká televize této nesmyslné PR akci ještě dělá stafáž viz dnešní televizní zpravodajství. Redaktorka zde ukazovala na mapách kolik vepřového vyváží Česko do Německa a naopak. A velmi se těm číslům podivovala. Nebrala přitom vůbec v úvahu skutečnost, že časy státního vývozního a dovozního monopolu jsou dávno pryč. Česko ani Německo žádné vepřové nevyváží. Vyváží jen konkrétní firmy na základě svobodné dohody s odběratelem. To se ale české vládě zdá se nelíbí a hodlá firmám a zákazníkům diktovat a omezovat jejich svobodu volby. To je nutné odmítnout.
Hynek Fajmon
CSSD a KDU-CSL plánují zdražování elektřiny

Již nyní vysoké ceny elektřiny hodlají českým domácnostem i firmám zvýšit vládní sociální demokraté a lidovci. Politiku zvyšování cen elektřiny hodlají prosazovat až do roku 2030. Domácnosti i firmy zaplatí za elektřinu více protože jak CSSD, tak také KDU-CSL podporují politiku boje s klimatickou změnou. Europoslanci těchto stran tento týden v Evropském parlamentu hlasovali proti návrhu Evropské komise a požadují razantní zvýšení ceny elektřiny. Jen tak se podle nich dá zastavit globální oteplování.
Hynek Fajmon
Klimatická sebevražda Evropy

Dnes Evropský parlament odhlasoval poměrem hlasů 341 PRO, 263 PROTI a 26 se zdrželo, rezoluci k návrhu Evropské komise na klimaticko-energetické cíle do roku 2030. Já jsem hlasoval samozřejmě PROTI. Evropský parlament se tak vydal na cestu ke klimatické sebevraždě Evropy. Co to konkrétně znamená? Znamená to, že EU bude usilovat o radikální redukci emisí skleníkových plynů a nárůst energetické účinnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie. Že to bude mít naprosto devastující dopad na evropský průmysl a životní úroveň lidí v Evropě je nyní již naprosto jasné. Že se tímto způsobem se světovým klimatem nepohne ani o milimetr je jasné rovněž. Pojďme se podívat o co konkrétně jde, protože to každý čtenář tohoto blogu bude platit.
Hynek Fajmon
Evropa v roce 2050

Nejúspěšnější politik v dnešní Evropě nosí sukni a jmenuje se Angela Merkelová. Té se nedávno podařilo vyrovnat rekord její britské předchůdkyně Margaret Thatcherové tím, že potřetí za sebou vyhrála parlamentní volby. To je samo o sobě mimořádný výkon. Merkelové se zkrátka daří a může s čistým svědomím konstatovat, že její němečtí spoluobčané jí nejen rozumnějí, ale navíc i podporují. A jak to souvisí s budoucností Evropy? Víc než si myslíte.
Další články autora |
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze
Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....
Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu
Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...
Trumpův mírový plán: Ukrajina má přijmout ruskou okupaci a vzdát se NATO
Spojené státy chtějí, aby Ukrajina přijala mírové plány prezidenta Donalda Trumpa a uznala ruskou...
Z outsidera prvním mužem obchodní války. Kdo je čínský vicepremiér Che Li-feng
Do právě probíhající obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy začíná čím dál hlasitější...
Test jarních pugétů: Nabídnou vám kytici plnou lásky, ale i předražené koště
Premium Test MF DNES zaměřený na nabídku tuzemských květinářství ukázal, že za pětistovku si z nich lze...
Motoristé chtějí 160 km/h na dálnici. V Česku hazard, mají jasno ostatní strany
Premium Na obranu svého čestného prezidenta Filipa Turka, který schytal kritiku za extrémně rychlou jízdu...
„Ať se Evropa uklidní.“ Architekt Projektu 2025 líčí, proč Trump postupuje správně
Premium Někdejší šéf Projektu 2025, který je neformálním manuálem pro současnou americkou administrativu, i...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...
- Počet článků 196
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2047x