Cesta za snem - 2000 km do Osla jen s pomocí rukou

Heřman Volf je celý život velký sportovec. Jenže jeho život změnil okamžik v roce 2006, když si na lyžích poranil páteř. Ochrnul, ale nezabalil to. Sportuje dál a má spousta nápadů. Minulý týden vyrazil z pražského Mariánského náměstí do Osla za svým snem... Dva tisíce kilometrů na speciálním "vozíčkářském" kole jen za pomoci rukou. Tím po čtyřech letech dovršil svůj projekt "Cesty do čtyř světových stran".

Michal a Heřman Tatínek

 

Michal Volf je můj spolužák ze základky ve Vratislavově ulici na Vyšehradě. Má mladšího bráchu Heřmana, já mladší ségru. Občas jsme si spolu jako děti povídali, jak nám ti naši zdatní sportovní sourozenci šlapou ve svých výkonech na paty a je to s nimi k nevydržení.

 

Moje ségra mě nakonec předstihla ve všem, hrála i volejbal za reprezentaci, takže jsem upřímně ráda, když mě čas od času vezme s sebou na plážový volejbal a neudělám jí tam moc velkou ostudu. A Míša s Heřmanem? Tuhle jsem Michala potkala na třídním srazu po třiceti letech.

Dozvěděla jsem se, že "malý Héřa" měl úraz na lyžích a ochrnul na půlku těla. Je na vozíčku, ale přesto dál šlape svému staršímu bráchovi na paty svými neuvěřitelnými sportovními výkony.

Vymyslel si Cestu za snem. Ještě do Říma s ním vloni Michal 1800 km ujel, na letošní trasu 2000 km do Osla se vydal šestačtyřicetiletý Heřman bez bráchy. Jede dvacet jedna dní na speciálně upraveném kole (handbiku) jen za pomoci svých rukou. Chce ukázat světu, že to "prostě jde" a povzbudit tak ostatní vozíčkáře a handicapované. Dnes ráno vyrazil z německého Neumunsteru. Už má za sebou i nejdelší denní etapu - 165 km z Meissenu do Aken.

Letošní cesta do norského Osla je čtvrtou ze série cest "do všech světových stran." (V minulých letech se Heřman vydal už do Paříže, Bánské Bystrice a Říma.) Nad letošní akcí převzal záštitu primátor Prahy Bohuslav Svoboda a velvyslanec Norského království v ČR Jens Eikaas.

Jednotlivé etapy se jmenují podle osmnácti postižených dětí, kterým je cesta věnována. Heřman tak i jim pomáhá splnit jejich sny. A o čem děti sní? "Nejčastěji se mezi přáními objevovala výpočetní technika nebo sportovní pomůcky jako je tandemové kolo, tříkolka či speciální pobybový přístroj motomed. Děti ale mají i spoustu tradičních přání. Například Jirka Černohorský z Bolatic si touží poprvé zaplavat v moři, Maruška Večeřová z Lipoltic by chtěla strávit víkend na safari v Hradci Králové a Marek Hrnčál z Košumberku by rád dal dohromady hudební skupinu na muzikoterapii,“ říká Aurin Nedbalová, ředitelka Nadačního fondu Cesta bezpečí, jež si vzala za své naplnění dětských snů.

Medailonky všech osmnácti dětí si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách projektu v sekci http://cestazasnem.cz/cs/homepage/ostatni-zpravy nebo na facebooku www.facebook.com/Cesta.za.snem.  

 

Sledujte cestu Heřmana Volfa

Cestu Heřmana Volfa, lze sledovat on-line díky tomu, že má s sebou zařízení Sherlog. Podrobnosti najdete na stránkách Nadace Cesta Bezpečí a také na stránkách projektu Cesta za snem našich dětí.  

Autor: Dana Emingerová | sobota 23.6.2012 10:16 | karma článku: 12,02 | přečteno: 957x