Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Když si noha "postaví hlavu" a ortopedická sestra taky.

Už měsíc se dohaduju se svou nohou, jestli by konečně  mohla fungovat tak, jak se na nohu sluší a patří. Moc se mi to nedaří, i když jsem už využila veškeré možné domlouvací techniky. Noha si prostě dělá co chce a "postavila si hlavu", že se prozatím nic  měnit nebude.

Co bych taky chtěla. Na světě už straším dost dlouho na to, abych se občas  potýkala se zdravotními problémy. S tím jsem se srovnala vcelku bez problémů. Musím říct, že teď se na mém ubohém  stavu vyjímečně nepodílela naše fenka Tara, která je jinak nesmírně divoká osmiměsíční slečna německého ovčáka. Stejně tak v tom nemá prsty ani kartouzský kocour Casy a ani další naše fenka Piri. S těmato zlatíčkama mám bohužel už své zkušenosti, jak může vypadat  projev jejich lásky v praxi.

Prostě zničeho nic, jednoho večera jsem ulehla s oběma dolníma končetinama v naprostém pořádku. Přišlo ráno a vše bylo jinak. Pravá noha stávkovala. Ale nedala jsem se. Mám slušné zásoby různých mastí a masážních preparátů. Využila jsem co se dalo, výsledek byl žalostný. Noha si stála na svém a rozhodla se, že řádně přitvrdí. Proti kulhání nemám nic, ale když trvalo už několik dní, vydala jsem se ke své praktické lékařce. Ta jistě s tou nohou zatočí! Paní doktorka, hodná duše, udělala co mohla. Vybavila mne léky, mastmi a doporučením, abych navštívila ortopeda. Tak jo. Jsem ukázněná osoba se zdravotním vzděláním a vím, co se patří. Objednat se. To se mi ale nepodařilo. Na ortopedické ambulanci měli možná hodně práce a nebrali telefony. Zkoušela jsem to průběžně, ale bez efektu. Tak jsem si řekla, že se tam vydám osobně a pokusím se poprosit, zda by se někdo ubohé zdevastované stařeny ujal a pomohl. Sestřička na ambulanci vystrouhala přísný kukuč se sdělením:"Tady se objednává". Pípla jsem, že to vím, že jsem to zkoušela. "V kolik hodin?", přitvrdila sestra, která mi doposud nevěnovala ani jeden pohled. /Asi uznala, že ho nejsem hodna, ona přece nebude věnovat svůj pohled prudící babě, že ano/. Vychrlila jsem ze sebe časy, kdy jsem žhavila telefón. "Já s váma nic neudělám, tu se objednává", trvala na svém. Aha, pomyslela jsem si, metoda "zaražené gramofonové jehly", to se asi dále nedostaneme. Ale protože se taky nedám, pokusila jsem se o smír. "Sestři, já jsem tu nedojela ze srandy, nemůžu na nohu došlápnout, potřebuju vědět na čem jsem, musím řešit případnou nemocenskou. Do práce dojíždím denně přes třicet kilometrů." Ostatní trpící v čekárně začali větřit, že možná bude nějaké vzrušení.
 "Já s váma nic neudělám, no opravdu se tu objed.....". Teď nebo nikdy, zaznělo mi v uších. "Tak dost", řekla jsem rázně. Periferním zrakem jsem viděla, že jeden muž, sedící na lavičce se probral z letargie a přidal se k těm, co naslouchali. "Sestři, ještě nikdy jsem tohle neudělala, to je moje premiéra. Jsem profesí vaše kolegyně a prozatím /na to slovo jsem dala důraz/, jsem lehce zneklidněná vašim přístupem". Zabralo. Kolegyně se vyšvihla a zmizela  s mým nálezem v jedné z ambulancí. Vyhrála jsem. Po hodině /což mi nedělalo problém/, jsem se dokulhala do ambulance. Hned v úvodu jsem se lékaři /mimořádně hezkému muži/ omluvila, že jsem je tak přepadla a převyprávěla své potíže. Pan doktor byl příjemný, já jsem si ráda užívala vyšetření /proč bych se nepřiznala/.  Naplánovali jsme léčbu a vypoklonkovali mne z ambulance.

Svalila jsem se do auta a pohlédla na svého chotě. Ten se jen usmál. Než dojedeme domů, podívám se na tu zprávu od hezkého pana doktora, pomyslela jsem si.
Věta, která se na mne šklebila  z papíru začala těmito slovy: "Pacientka odeslána s doporučením, vynucuje si /!!/ akutní vyšetření. ......

Přiznám se, že pan doktor byl hodný, hezký, ale léčba nezabrala. Nepodílela se na tom má uražená ješitnost, to určitě ne. Protože jsem už nechtěla riskovat setkání s nepříjemnou kolegyní, využila jsem možnosti objednání u jiného ortopeda. Pravda, nový pan doktor je muž s letitou praxí, sestřička ale příjemná, terapie změněná. A já se snad časem dočkám toho, že si má noha už přestane dělat co chce. Protože té její tvrdohlavosti už mám taky dost.

Přeji hezký adventní čas a děkuji, že mým článkům věnujete svou pozornost. Vážím si toho.

Autor: Hana Ederová | pátek 5.12.2014 17:54 | karma článku: 17,15 | přečteno: 957x
  • Další články autora

Hana Ederová

Příroda je největším zdrojem zdraví

Všechny naše problémy pramení z toho, že nenasloucháme své duši. Stav našeho fyzického těla odpovídá stavu naší psychiky.

10.9.2018 v 18:43 | Karma: 11,20 | Přečteno: 285x | Diskuse| Ostatní

Hana Ederová

Když dochází životní energie

V dnešní uspěchané době je běžné, že se mnozí ženeme za výdělkem, doděláváme resty v práci i po pracovní době, nebo se právě honíme za něčím jiným. Tímto způsobem však ztrácíme drahocennou životní energii.

9.9.2018 v 14:55 | Karma: 12,62 | Přečteno: 529x | Diskuse| Ostatní

Hana Ederová

O vzájemné toleranci

Blíží se konec roku. Opět si většina z nás vytvoří různá předsevzetí, která s většími /spíše však menšími/ úspěchy zvládá naplnit. Důsledkem tohoto počínání je pak rozladěnost a zklamání.

30.12.2015 v 12:41 | Karma: 7,69 | Přečteno: 266x | Diskuse| Ostatní

Hana Ederová

Jsou muži ještě lovci?

Ta otázka mě už napadla několikrát. V minulosti platilo, že muž byl lovec a žena byla ta, kterou se muž snažil ulovit, pochopitelně obrazně řečeno. Jak je tomu dnes, je muž stále lovcem?

8.11.2015 v 16:40 | Karma: 22,16 | Přečteno: 1169x | Diskuse| Ostatní

Hana Ederová

Zapomněl jsem si doma aktovku!

Zase to pondělí, ach jo! A kde je do konce týdne, přemýšlela jsem cestou do práce. Taky máte pocit, že víkend rychle uteče? Než se člověk otočí, je tu nový pracovní týden.

5.11.2015 v 17:01 | Karma: 6,84 | Přečteno: 234x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Krvavá fotbalová párty. V Německu muž nožem napadl tři lidi, předtím zabíjel

15. června 2024  10:45,  aktualizováno  12:14

Německá policie v pátek večer ve městě Wolmirstedt v Sasku-Anhaltsku zastřelila muže, který předtím...

Prezident Pellegrini nastoupil do úřadu. Složil slib před národem

15. června 2024,  aktualizováno  12:11

Přímý přenos Vítěz dubnových prezidentských voleb na Slovensku Peter Pellegrini se ujal úřadu. Inaugurace začala...

Při srážce auta s dodávkou u Karlových Varů se vážně zranily tři děti a dospělý

15. června 2024  12:11

Při nehodě osobního a nákladního automobilu se dnes dopoledne mezi Karlovými Vary a obcí Počerny...

Žena přecházela na Nymbursku koleje, srazil ji vlak. Nehodu nepřežila

15. června 2024  10:44,  aktualizováno  12:04

Na trati mezi Kostomlaty a Lysou nad Labem srazil v sobotu ráno vlak ženu. Neštěstí se stalo u obce...

  • Počet článků 58
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 856x
Jmenuji se Hana Ederová, provozuji Poradnu pro bolavou duši

https://poradnaprobolavoudusi.pageride.cz/

Seznam rubrik