Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Příměstský tábor pro dospělé

  K myšlence příměstského tábora pro dospělé mne inspirovalo letošní léto, reps. dlouhé dva měsíce prázdnin, kdy nemohu mít dovolenou a přes to musím zajistit péči o dceru.

  Díky tomu, že babičku a dědečka má má dcera jen po jednom dospělákovi, využila jsem možností poměrně pestré nabídky nejrůznějších příměstských táborů. A tak má dcerka postupně prošla příměstským táborem v ZOO Hluboká, v Casiopee, tím od Červeného kříže a nyní je na táboře atletickém, jehož pořadatelem je TJ Sokol. Musím uznat, že moje volba při rezervaci těchto táborů byla obrovská klika, neboť každý jeden z nich je / byl skvělý. Domácností nám tak díky tomu během léta proběhli hovory na téma krmení surikat a želv, jak to smrdí v přípravně jídla pro zvířata v ZOO, že netopíři jsou vlastně milá zvířata, jak těžké bylo v pravěku rozdělávat oheň a že vybudovat si vlastní příbytek není vůbec jednoduché, stejně jako že koupání v rybníku u mlýna není shodné s koupáním v bazénu (FUJ! Bahno), pak že hasiči mají hrozně těžký oblečení a že rozlišení čísel 150, 155, 158 a 112 je brnkačka (prej stačí jen myslet na hasičskou hadici, invalidní vozík a pouta), udělat EKG má výhodu že člověku zůstanou na hrudníku samolepky a v neposlední řadě že uběhnout ovál kolem stadionu nebo házet krikeťákem je dost náročný. Nejen tyhle nové myšlenky, jejich rozsah, ale i další dopady do života naší domácnosti vnímám jako pozitivní. Růstové a obohacující. A tak mne napadlo, zda by nebylo dobré připravit cosi jako příměstský tábor ve verzi pro dospělé.

  Jak bych si to představovala? No určitě né jako páně Konvičkův nápad na divadelní představení napadení od IS (byť musím uznat, že mezi brouky a divadlem je fakt velký prostor, který musel být zvládnut a asi se to tak úplně nepovedlo). Chtěla bych jednodušší variantu. Třeba příměstský tábor v Hospici nebo Bazalce, jehož účastníky by jako cílová skupina by byli politici, úředníci či účetní. Nebo takový příměstský tábor v ZOO určený pro kravaťáky a kostýmkářky. I varianta tábora v Albertu / Penny pro širokou veřejnost by nemusela být špatná. Jako TOP bych ale vyhodnotila týdenní pobyt v Call centu pro kohokoli staršího 18ti let, kde by veškeré náhlady byly hrazeny přímo Call centrem - při dobré práci s bonusem v podobě darovaných sluchátek. Variant je mnoho, ale možná se ptáte: "Proč?"

  Myslím si, že každý jeden z nás "jede" ve svém životě po "své koleji". Vidí lidi kolem sebe (je-li dostatečně citlivý), vidí všechna možná úskalí (je-li průměrný Čech), trvale si na vše a všechno stěžuje (typická národní vlastnost na kterou jsme hrdí) a hlavně - nechce změnu! Změna čehokoli, kdykoli a kdekoli je riziko. Ohrožení hodnot, rituálů, myšlení, vztahů a mnoha dalších věcí. Jenže příměstské tábory dětem právě tohle dělají. Dá se říci, že je vystavují rizikům změn rodinných hodnot, myšlenek a znalostí. Jenže je-li příměstský tábor kvalitní, pak dítě které do něj vstoupilo, z něj po 5 pracovních dnech odchází proměněno, obohaceno či ujištěno ve svých postojích. A u dospělých by efekt příměstkého tábora mohl být ještě větší. Třeba v podobě podpory domácí hospicové péče (nebo aspoň jejího financování) či lidského chování k operátorům Call center (i jim se přeci dá slušně a laskavě říct, že o jejich nabídku nemám zájem).

  Další úvahy již nechám na Vás. Osobně zvažuji pro sebe příměstský tábor v ZOO nebo u pana Konvičky, protože o zvířatech / hmyzu mi sice nechybí informace, ale vztah a cit. Třeba pak díky tomu nejem rozeznám roháče od všech ostatních brouků, splešťuje blátivá pro mne nebude jen figurkou ze Včelích medvídků a konečně si pohladím opici, což je jedno z mých nesplněných přání.

Autor: Irena Duchoňová | středa 24.8.2016 23:11 | karma článku: 15,08 | přečteno: 359x
  • Další články autora

Irena Duchoňová

Svíčkonoce

Už řadu let mě Vánoce přivádějí k šílenství. Vždy se něco stane. Trapasy a hádky jsou častější součástí těchto dní než šupiny z kapra. Přesto mám stále iluzi, že když bude dost cukroví, kapřích řízků a bramborového salátu...

27.12.2016 v 18:22 | Karma: 15,05 | Přečteno: 483x | Diskuse| Osobní

Irena Duchoňová

Teorie tygra v našich rodinách

Nemám ráda recenze na filmy. Většinou mě odradí a pak už na film vůbec nejdu. Nebo naopak povzbudí ke zhlédnutí a samotný film přinese zklamání. A navíc se do kina dostanu jen zřídka, a obvykle na nějakou disneovku. Jenže...

1.7.2016 v 1:29 | Karma: 13,82 | Přečteno: 575x | Diskuse| Osobní

Irena Duchoňová

Trápím se, trápím... a ERU na mé obavy nedbá a nemůže jinak.

Vím, že jsem mimo kontext. Společenský. Politický. Náboženský. Nezajímají mě poslední týden migranti, prezident a ani nadcházející volby. Ale nemůžu si pomoct, už pár měsíců žiju něčím jiným...

1.5.2016 v 23:23 | Karma: 19,47 | Přečteno: 597x | Diskuse| Osobní

Irena Duchoňová

Kokosy na sněhu?

Nemůžu si pomoct, musím se podělit. Jen co jsem zapla počítač a otevřela facebook, blikla na mne zpráva od kamarádky: "Hele sleduj! Tohle zveřejnili na iDnes a diskuze je bomba. Už první přispěvek mě rozsekal!"

15.10.2015 v 9:48 | Karma: 33,41 | Přečteno: 1636x | Diskuse| Osobní

Irena Duchoňová

Se chci zeptat

Předem se omlouvám všem milcům českého jazyka a jazykozpytcům, ale nedá mi to... se chci zeptat... fakt jo... jaký je rozdíl mezi mirantem, emigrantem a nájezdníkem? Jak tyhle pojmy vidíte? Co cítíte, když se vysloví?

4.10.2015 v 23:59 | Karma: 20,07 | Přečteno: 457x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Selhali jste, slyším jen lži. Rezignujte, vyzvala matka zavražděné Elišky

20. června 2024  16:43,  aktualizováno  17:19

V Poslanecké sněmovně dostali po zasedání bezpečnostního výboru k událostem na Filozofické fakultě...

Další problém pro Beka. Do Senátu skoro nechodí, přesto čerpá náhrady

20. června 2024  16:52

Poté, co MF DNES upozornila na jízdu ministra školství Mikuláše Beka (STAN) za použití majáků při...

Rutte už má post šéfa NATO jistý. Rumunský prezident Iohannis boj vzdal

20. června 2024  16:40

Rumunský prezident Klaus Iohannis ve čtvrtek oznámil, že už neusiluje o post generálního tajemníka...

„Představte si, že by za Němce hráli pouze běloši.“ Poslankyně rozpoutala bouři

20. června 2024  16:21

Poslankyně za německé Zelené Katrin Göringová-Eckardtová schytala kritiku po vítězném zápase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 29
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 530x
Jsem jaká jsem a ráda se učím novým věcem. Baví mě žít život. A jako maminka jsem nejspokojenější.

Seznam rubrik