Cenzura po roce 1989 - zglajchšaltonizace
Cenzuru můžeme označit jako tendenci prostoupit veškerý společenský život komplexním systémem špehování a teroru. Cenzura patří mezi formy psychologického nátlaku ve smyslu vedení psychologické války. Každá úspěšně vedená psychologická válka má za následek občanské konflikty, které většinou vyústí v občanskou či mezinárodní válku.
Monopolistický vývoj urychlil fašistické metody, které jsou zřetelné v dnešní EU. Tento vývoj charakterizuje epochu bankovního kapitálu, nadnárodních korporací s vlastní interní politikou, posilování eurounijní mašinérie – dnešní Brusel, masivní růst úřednického a vojenského aparátu se zostřováním represivních opatření vůči veškerým demokratickým silám. Fašistická metoda spočívá v tom, že každé opoziční hnutí či proud, které nesouzní s diktátem nynější EU, je automaticky označováno jako fašistické, ultranacionalistické, xenofobní, problematické, nacistické atd. Tato metoda, kterou dle fašistického modelu převzaly USA, Německo a Brusel, je velmi účinná, neboť má za úkol zmást a ovlivnit myšlení občanů v tom smyslu, že veškerá demokratická hnutí či proudy, které se staví na odpor proti jakémukoliv diktátu, jsou právě ta pravá fašistická a xenofobní.
Západní tajné služby se orientovaly po roce 1989 podobně jako při druhé světové válce. To znamená, že za války zasahovaly ve fašistických státech v nejrůznějších oblastech, na jedné straně využívaly svého vlivu k tomu, aby podryly tehdejší fašistickou koalici a na straně druhé hledaly svými specifickými prostředky a metodami cesty, jak zachovat imperialistické panství v Německu jako budoucí baštu pro silný útočný klín proti budoucí demokracii a využití právě specifických fašistických metod v budoucnu. Tyto specifické metody byly velmi dobře propracované, neboť vzbuzovaly navenek zdání, že tyto „záchranné“ síly bojují proti fašismu a nacismu, proti xenofobii a imperialismu a zaručí budoucím státům svobodu a demokracii. Protidemokratická poválečná politika měla za úkol infiltraci všech socialistických států a zřizování tzv. „pátých kolon“ a jejich posilování, neboť „páté kolony“ vznikaly po celou dobu studené války i po ní. Tyto páté kolony se dnes úspěšně či méně úspěšně skrývají pod různými neziskovkami, různými instituty, které se tváří jako vzdělávací, některými vědeckými či bankovními ústavy apod.
Infiltrace probíhala i směrem do vrcholové politiky a mezi umělce. Imperialistické tajné služby měly v plánu si do značné míry podrobit tajné služby svých spojenců, aby je mohly následně využívat v zájmu vlastní neomezené světovlády a neustálému boji proti Rusku. Infiltrace veškerých médií pak znamenala obrovský úspěch tajných služeb, neboť veškerá hlavní média byla pod kontrolou a tudíž mohla v masívním měřítku ovlivňovat myšlení lidí a implantovat do jejich uvažování vlastní schémata a názory. Cenzura pak spočívá v tom, že i díky médiím je celý společenský život prostoupen komplexním systémem špiclování a psychologickým terorem, který je zacílen hlavně na emoce, tudíž „zglajchšaltuje“ názory a smýšlení a vytěsňuje, dehonestuje, zesměšňuje a systematicky likviduje opoziční názory a smýšlení. Psychologickou válku můžeme obecně charakterizovat jako veškeré metody používané a cílené na psychiku člověka, na jeho emoce a slabiny.
S přechodem západních velmocí ke studené válce kolem roku 1946 se utvářela protisocialistická politika agrese a určovala úlohu imperialistických tajných služeb vojensko-politické strategické koncepce USA a to s cílem utlumit lidově demokratická zřízení a zároveň v časovém horizontu rozprášit veškerá fungující státní zřízení (byť diktátorská či rozvojová či lidová) mimo Evropu. Následně se utvořila i politika z pozice síly, která se opírala o systém vojenských koalic (NATO), neboť to zaručovalo, že veškeré státy, které budou spadat pod tuto koalici, upustí od velkého zbrojení, rozpustí velké armády a ponechají si jen nezbytný malý vojenský aparát – většinou funkčně už jen administrativní, osekají vlastní vojenský arzenál a v podstatě zůstanou jak nazí v trní a budou se spoléhat na silné vojenské spojence v NATO. Vědeckotechnický rozvoj jednotlivých zemí utrpěl také zásah, neboť různé laboratoře a vědecká pracoviště se stala dějištěm špionáže, aby konkurence na poli věděckotechnického rozvoje, technických novinek, vědeckých výzkumů atd. byla za včasu podchycena imperialistickými tajnými službami. V podstatě špionáž, cenzura a infiltrace probíhala současně na více frontách.
Dnešní metody cenzury jsou stejné jako v minulosti. Omezováním názorů, myšlenek či tvůrčího ducha, které nekorespondují s uniformitou a jednosměrným proudem, jenž je předepsán doktrínou, která je implantována postupně v celém světě. Poslední svobodnou bránou pro rozmanitost názorů, myšlenek a tvůrčího ducha je v dnešním čase internet. Ovšem i zde už zasahují imperialistické síly tak, aby umlčely jakoukoliv opozici a poslední vzdorující demokratickou baštu proměnily psychologickou válkou k obrazu svému. Já ovšem pevně věřím, že se tak nestane, jako jsem pevně věřila tomu, že Angličané vystoupí z fašistické EU. Nejsem Angličan, ale považuji výsledek jejich referenda i za svoje malé osobní vítězství v tom smyslu, že mé přesvědčení a smýšlení bylo správné a čestné.
-ed-
Eva Dreyová
Jak se to dělá po americku
Řeč prezidenta Trumpa v OSN byla jistě působivá a mnozí zaplesali, že konečně Amerika si bude hledět jen svého multikulturního národa, který potřebuje rozumné vedení a zametá si důkladně hlavně svůj práh.
Eva Dreyová
Motýlí dilema
V životě by mě nenapadlo, že se vážně dožiji psychoideologicko-politického hybridu alá Engels-Duhring-Hegel-Jung-Marx a další. A že to fakt bude implementováno naprosto vážně, zaníceně do všech hlav.
Eva Dreyová
Poselství
Důležité je znát protivníka. Nepodceňovat jej. Nepřetržitě sledovat jeho záměry, jeho metody a argumentace. Znát argumenty a nepřátelské snahy, což je nezbytný krok, abychom se jako národ staly imunní vůči ..
Eva Dreyová
Islám - průkopník komunismu a jednoty
Starověký Islám byl vlastně průkopník komunismu. Jestlipak vůbec Karel Marx se svým "Watsonem" Bedřichem Engelsem tušili, když psali svá díla, která dodnes nesmiřitelně rozdělují svět...
Eva Dreyová
Útok na Pearl Harbor aneb jak to všechno začalo
Píše se rok 1941. Do Washingtonu odjíždí zkušený japonský diplomat Saburo Kurusu. Snaží se s Američany vyjednat nějakou dohodu. Po neúspěšných jednání s Washingtonem je rozhodnuto.
Další články autora |
V Mostě uhořelo šest lidí. Restaurace byla v jednom plameni, popsal hasič
Přímý přenos Při výbuchu a požáru v restauraci U Kojota v ulici Františka Halase v Mostě zemřelo nejméně šest...
Aralské jezero vstává z mrtvých. Voda se vrací a do ní i život
Objem vody v severní části Aralského jezera se od roku 2008 zvýšil téměř o polovinu, uvedly...
Miliardář Leon Tsoukernik po užití léku zkolaboval. Není jasné, zda se probudí
Miliardář a blízký přítel Ivany Gottové Leon Tsoukernik (51) zkolaboval ve svém sídle v Chodové...
Havárie historické bojové techniky na jihu Čech: dva mrtví, osm zraněných
Při ukázkách historické bojové techniky u Horního Dvořiště na jihu Čech došlo k tragické nehodě....
Kdo nečeká, není Čech. Antireklama na Českou poštu ovládla sítě, smějí se i pošťáci
Sociálními sítěmi se od středy rychle šíří zábavné video režiséra Vladimíra Špičky, které si dělá...
Příměří v Gaze začalo se zpožděním. Hamás předal Červenému kříži tři rukojmí
Přímý přenos V Pásmu Gazy v 10:15 SEČ začalo platit příměří. Na příkaz izraelského premiéra Benjamina Netanjahua...
Trump spustil vlastní kryptoměnu, její hodnota okamžitě explodovala vzhůru
Zvolený americký prezident Donald Trump spustil vlastní kryptoměnu $Trump. Její tržní kapitalizace...
Ve věku 76 let zemřela bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová
Ve věku 76 let zemřela významná osobnost českého práva a bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu...
Na Trumpova cla budeme reagovat, až se budou dít, říká Jurečka
Evropská unie musí podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) držet...
Nedostatečná připravenost dětí na školu komplikuje práci učitelům. A bylo to kdysi jinak?
Česká školní inspekce přichází se znepokojivým zjištěním. Podle nejnovější zprávy pozoruje až 80 % učitelů nedostatečnou připravenost dětí v...
- Počet článků 264
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 777x
Hle, člověče, máš bibli uč se, anebo se ji můžeš zříci zcela, přece zůstanu v tvé mysli spící, když mysl vládne zbytku těla, bláznův smích nad moudrými, blízko k srdci láska po ní žal, pasáček s ovcemi zbloudilými mezi vlky pase je dál.
Nuda bohatých spěje ke zločinu stejně jako bída chudých.
Netrap se lidmi ze své minulosti, je důvod proč se nedostali do tvé budoucnosti.
Stoupej tak vysoko aby, až budeš padat, uměl si i plachtit.
Kdo vede lidstvo ústy svými a mé myšlenky za své pokládá, ten není hoden očisty, jen špíny, ten schází tak, jak s čím nakládá.
Kde nestačí filosofie, jsou potřeba důtky.
-ed-