Že by ústavní puč v přímém přenosu?

Jsou zajímavé určité věci a souvislosti, které se v posledních dnech u nás na politické scéně odehrávají. Stačí jen, když si vedle sebe poskládáme události od zveřejnění výsledků voleb a hned se můžeme ptát: „Proč?“.

Prezident M. Zeman je již dlouho dobu nemocný a lepší to s jeho zdravím zjevně už nebude, což se ví stejně tak dlouhou dobu. Přesto všechno je M. Zeman stále „funkční“ - svéprávný, myslí mu to (poslední TV záběry jeho osoby na veřejnosti nejsou zase až tak staré).

Už před parlamentními volbami byl M. Zeman v osobní péči lékaře - MUDr. Zaoral z vojenské nemocnice za ním dojížděl do Lán. M. Zeman sám do nemocnice nechtěl, bránil se tomu – což je projev jeho vůle a značí to, že je stále při smyslech.

Hned po vyhlášení výsledků parlamentních voleb - v neděli, z neznámých důvodů navštívil prezidenta M. Zemana v Lánech premiér A. Babiš, načež M. Zemana ihned eskortovali do vojenské nemocnice  (dokonce, tuším že asi i sám A. Babiš v nějakém TV rozhovoru po návštěvě v Lánech poznamenal: "Byl ve stavu ….., a tak jsem jej nechal hned odvést do nemocnice ....."). Tady jsou asi první otazníky???

Ve vojenské nemocnici k M. Zemanovi už nikdo nesmí - mimo pracovníků jeho kanceláře. A jako prezident republiky je pod neustálým dohledem své ochranky a příslušných lékařů, izolovaný od okolního světa.

Přesto všechno se v následujících dnech k němu dostavil na návštěvu, na jeho pozvání předseda poslanecké sněmovny R. Vondráček. A ten potom na kamery mluvil o normální komunikaci s M. Zemanem, o jeho normálním chování, stavu, na kamery ukazoval, že dokonce mu prezident M. Zeman sám bez problémů podepsal rozhodnutí o svolání ustavující schůze nové sněmovny.

Jenže tato Vondráčkova návštěva u Zemana a tento, byť věcně jen formální akt (i kdyby žádný podpis se nekonal, stejně by se nic věcně nestalo) ihned zapůsobily jako bomba na celé politické scéně a vyvolaly vlnu obrovské nevole a neskutečné útoky proti R. Vondráčkovi.

A to i ze strany jeho stranického šéfa A. Babiše. Najednou 1. nebo 2., či 3. muž A. Babiše se ze dne na den ocitl na vedlejší koleji - ze dne na den už není kandidátem do čela sněmovny, už není členem vyjednávacího týmu, ....... jako by se ze dne na den s R. Vondráčkem už nějak nepočítalo. 

Proč??????????

A čím se skutečně R. Vondráček osobně a také jako předseda poslanecké sněmovny až tak neskutečně provinil, když, co by 3. nejvyšší ústavní představitel státu naprosto legálně navštívil svého prezidenta? Mluví se také o nějakém údajném podvodu s podpisem (pro svolání sněmovny .....) .... . O čem až tak zásadním ten podpis byl a co tak zásadního ovlivnil? Ve skutečnosti zjevně prakticky nic a byl tak o ničem.

Prezident M. Zeman, hlava státu je přece pod neustálým dohledem své ochranky a stejně tak neustálým dohledem ošetřujících lékařů (je přece nemyslitelné, aby se někdo z uvedených ve věci osoby prezidenta nějak „flákal", a že by o něčem nevěděli, či někdo jim unikl .....).

Takže návštěva R. Vondráčka se nemohla uskutečnit bez vědomí a souhlasu jeho ochranky a lékařů, nemluvě o samotném M. Zemanovi a jeho kanceláři. Je nepředstavitelné, aby se R. Vondráček dostal v nemocnici k M. Zemanovi jako nějaký James Bond, agent 007.

Takže co Vondráček, asi jako nezasvěcený ve skutečnosti viděl a zjistil a zjistit neměl???

Že by R. Vondráček při své návštěvě zjistil skutečný stav věci, že M. Zeman je sice nemocný a pracovně je ve stavu nemocných, ale jinak jako člověk je stále živý, svéprávný a samostatně myslící, a pro potřeby výkonu funkce prezidenta republiky stále „funkční"? A stalo se, že R. Vondráček to, co viděl nějak nechtěně, jako nezasvěcený vybreptal do éteru a na veřejnosti?

Nějak hodně otazníků, hodně otázek a hodně takových těch "Proč“.

Ať si kdo chce, co chce říká, z logického pohledu - selského rozumu se tady zjevně nejspíš odehrává ústavní puč prostřednictvím odstranění prezidenta M. Zemana. A A. Babiš v tom může klidně takto hrát dost významnou, možná ne-li až hlavních roli.

Může to klidně i vypadat tak, že za dané situace po volbách A. Babiš vyrazil na steč o dobytí hradu, a jak se to už v politice stává, možná i „přes mrtvoly“, kdo ví?

Situace po volbách a jejich výsledcích je k tomu více než příznivá a lepší to snad už ani nebude – takže je možné, že není na co čekat a je potřeba kout želízko v ohni, dokud je žhavé.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vlastimil Dorotík | středa 20.10.2021 12:17 | karma článku: 28,08 | přečteno: 1212x