Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě?

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě? Co by se potom asi dělo? Na takové otázky není potřeba odpovídat, protože na to si snadno odpoví každý sám.

EU se rozhodla poslat 30 miliard na pomoc Ukrajině, protože Ukrajina nutně potřebuje zachránit.

Asi není vůbec potřeba nějak polemizovat o tom, kde EU ty miliardy vezme, když sama nic užitečného nedělá, neprodukuje.

Takže je naprosto zjevné, že takto se i naše země už podílí a nadále podílet bude na terorismu a válce, které se na Ukrajině už odehrávají a s takovou podporou i odehrávat nadále budou.

Jenže ono ve skutečnosti se zjevně o žádnou pomoc a záchranu Ukrajiny nejedná. Ukrajina je takto zjevně a bohužel jen použitá, využitá a zneužitá USA, s podporou jejich poslušných satelitů, k mocenskému klání proti Rusku a to je jednoduše všechno (svět není až tak složitý).

Kdyby USA a jejich EU před léty tak intenzivně neintervenovaly do Ukrajiny, nechaly by Ukrajinu žít a na Ukrajině se nekonal dnes už zjevně zinscenovaný Majdan atd. (dnes je všeobecně, byť neoficiálně známo, že tak bylo v režii a s podporou EU a USA), tak by ani nedošlo k žádné následné anexi Krymu ze strany Ruska a byl by poměrně klid stejně tak, tak tomu bylo uplynulých cca více než 10 let samostatné Ukrajiny.

Dnes je naprosto zřejmé a pochopitelné, že Rusko jako světová velmoc si brání svou zemi, své existenční zájmy, jelikož vnímá rizika a hrozby, které mu z dění na Ukrajině a v blízkosti jeho hranic hrozí. Za takových okolností má na to, jako samostatná a suverénní země, navíc světová velmoc, plné právo.

Pokud se sousedé Ruska chovají tak, že Rusku z toho vyvstávají evidentní rizika a hrozby - dochází k přímému existenčnímu ohrožení území samotného Ruska, potom Rusko má nezpochybnitelně plné právo na obranu a hájení své země, svých obyvatel a svých zájmů.

A pokud to někdo nechápe, tak potom musí věřit i tomu, že USA zcela určitě nebudou nic namítat, když Rusko zase jednou naloží své rakety a vyrazí na druhou stranu světa v ústrety spřátelené Kubě, Venezuele, Nikaragui, ...., je tak?

Silná slova o tom, že každá země má plné právo, bez ohledu na bezpečnost svého okolí - sousedů, se sama rozhodnout a si sama určit, s kým se bude kamarádit, koho si k sobě domů pozve a do které unie, či aliance s kým vstoupí a nikdo nemá právo jí v tomto cokoliv určovat, jsou takto naprosto odtržené od reálného života a jen účelovou propagandou pro slabé duchem a manipulaci s veřejným míněním.

USA a jejich satelity je poslušně následující, opět natahují ruce po Rusku, minimálně po jeho zájmech a vlivu v Evropě, které plynou z jeho přírodního bohatství. USA se vehementně snaží prosadit se svými mocenskými a ekonomickými zájmy v Evropě na úkor Ruska a jsou ochotny k tomu použít cokoliv, co jim to umožní – je to takový ryzí Machiavelismus.  

Historie se tak po 90. letech opět vrací a opakuje.

Hitler tehdy mocensky až neuvěřitelně rychle vylétl nahoru a to evidentně především díky podpoře nadnárodního kapitálu, světové oligarchie, západu, včetně USA, jelikož sliboval za to (kromě likvidace židů) napadení a dobytí Ruska a jeho naservírování na stříbrném podnose západu.

A kdyby Stalin jej nezastavil u Moskvy, Stalingradu, Leningradu a nehnal jej "svinským krokem" zpátky až do Berlína, tak ani žádná druhá fronta spojenců by se zjevně nekonala a Hitler by tak dál pokračoval ve své zkáze světa a genocidě lidstva.

Nakonec USA druhou frontu přece jen otevřely (byť za 2 roky), ale to už evidentně jen a jen proto, že s koncem roku 1944 a s rokem 1945 přišel čas zabojovat o podíl na válečné kořisti a o podíl na novém mocenském přerozdělení světa.

Tak jako si USA na Ukrajině zajistily své Trojské koně v tamní vládě (což je neuvěřitelné ....), podobně je tomu zjevně i u nás. A tak naší zjevní prodejní korupčníci si pravidelně přivážejí noty z Berlína, Bruselu, Mnichova, USA a bez jakékoliv vlastní vůle a myšlenky je papouškují, podle nich tady zpívají a povinně síří do éteru proti Rusku (viz jejich vystupování v médiích).

Naši zemi tak krok za krokem zbavují svobody, samostatnosti, jejího bohatství, naše lidi krok za krokem odírají a utápějí v drahotě, inflaci a bídě, a nakonec v obavách z války, co bude zítra. A to jen pro mocenské zájmy našich novodobých protektorů – USA, dnes zahrnující i podporu teroristických a válečných šarvátek na Ukrajině.

Není náhodou podpora a podněcování k válce mezinárodně uznávaným zločinem?

Autor: Vlastimil Dorotík | pondělí 21.2.2022 17:01 | karma článku: 35,37 | přečteno: 858x
  • Další články autora

Vlastimil Dorotík

Budoucnost patří naší neutralitě a demokracii švýcarského typu

Neutralita a demokracie švýcarského typu je naše naděje, že zítra skutečně bude líp - je to funkční, vyzkoušené a ověřené, je to volba, kterou máme svých rukou. Tak kdo se toho ujme?

27.8.2022 v 11:22 | Karma: 0 | Přečteno: 96x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Překvapení? Co příčina a co následek? Omluva všem.

Vzhledem k událostem dnešní noci na Ukrajině a včera mnou publikovanému blogu „Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu“ https://dorotik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=783849, musím uvést doplnění.

24.2.2022 v 10:11 | Karma: 12,64 | Přečteno: 407x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu

Svět se zmítá v krizi a to je vždy čas na změnu a posun dopředu. Každá změna sebou nese rizika, ale také i řadu příležitosti.

23.2.2022 v 13:55 | Karma: 20,87 | Přečteno: 692x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Postarejme se o sebe sama a přispějeme tak ke světovému míru

Masaryk Čapkovi: "Tak, demokracii máme, teď už jen ty demokraty". Masaryk uchopil myšlenky a ideály osvícenců minulých století a uvedl je v život.

19.2.2022 v 18:54 | Karma: 19,20 | Přečteno: 320x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Holiš zjevně rekrutuje "bílé koně“

Holiš, bývalý starosta Rožnova odešel po krajských volbách jako hejtman na Zlínský kraj. Městský úřad v Rožnově po něm zůstal jako "po nás potopa“. Zachrání to jeho "bílí koně"?

4.1.2022 v 23:12 | Karma: 8,38 | Přečteno: 362x | Diskuse | Zlín
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  20:35

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  20:15

Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

Auto vjelo v Rožnově pod Radhoštěm před vlak, řidič srážku nepřežil

24. července 2024  20:08

Ve středu odpoledne vjelo auto před projíždějící vlak v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Po...

JAK UŠETŘIT na dovolené. Pozor na levné letenky, ubytovat se lze i zdarma

24. července 2024

Premium Cestování sice zdražilo, ale i dnes se dá cestovat poměrně levně. Stačí být rychlý, flexibilní a...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1516x
Kategorie 50+. VŠ vzdělání technického směru. Profesně se zabývá informačními systémy a systémy řízení. Zajímá se o dění ve společnosti, protože mu není lhostejné, co bude s našimi dětmi. Je stranicky nezávislý a není nijak vůči nikomu předpojatý. Politicky fandí tomu, co má hlavu a patu a někam pozitivně směřuje.

Seznam rubrik