„Vždyť ten král je nahý“.

O čem vypovídala celá večerní předvolební debata představitelů 9 politických stran? Byla to absurdní komedie naší politické scény v přímém televizním přenosu.

Už je načase zvolat: "Vždyť ten král je nahý".

Že Covid je jedna velká účelová marketingová bublina, jejímž výsledkem je vystrašený a vystresovaný národ (ne jen u nás), omezené svobody lidí, programově paralyzované školství, systematicky devastovaná ekonomika, zdecimované veřejné rozpočty a nasekané mega dluhy na celé příští generace.

Samotný Covid jako virus je asi podobný chřipce a ve srovnání s ostatními onemocněními zdaleka nedosahuje parametrů jejich dopadů, postižení a následků, včetně úmrtnosti. ...... .

Pokud se o Covidu někde rádoby zasvěceně mluví, tak kupodivu stále jsou to jen dohady, domněnky, ..... „co by, kdyby a jak by“.

Související statistická data se asi dle potřeby tahají z klobouku, nejsou validní, jsou nevěrohodná. Reálná, validní data zkrátka dostupná nejsou, asi jsou tajná. Atd., atd.

O tom všem vypovídala celá večerní předvolební debata představitelů 9 politických stran. Byla to absurdní komedie na naší politické scéně v přímém televizním přenosu.

I samotný, první Covidem nakažený a hospitalizovaný občan se v diskusi vůbec nezmínil o jakémkoliv fyzickém zatížení a utrpení v důsledku Covidu, ale mluvil o jednoznačném šíleném psychickém stresu, strachu a utrpení v důsledku tohoto. A to ne jen u něj, ale u celé jeho rodiny. A takových je víc. Atd., atd.  

K čemu je to ale všechno dobré?

Světová ekonomika se dostala do další, ale tentokrát hodně hluboké krize, podobné té před 100 léty.

No, a to je evidentně průšvih, který je nezbytné nějak řešit. Někdo jej musí zaplatit. A nejvyšší vládnoucí kruhy světa, finanční a nadnárodní kapitál, oligarchie a kapitáni světových ekonomik přece nemohou z toho vyjít jako ti neschopní, kteří zase pochybili.

Takže se musí najít nějaký viník a hromosvod, na kterého se to všechno hodí a svede, který to všechno přikryje.

Každá ekonomická krize vždy nejvíce postihla nejnižší třídy a ty ji také nejvíce odnesly a zaplatily, na rozdíl od těch, kteří v době velké dlouhé konjunktury inkasovali a profitovali.

Nejde opomenou, že na každé takové krizi vždy někdo hodně dobře vydělává, že je to pro něj velice dobrý business. Takže z jeho pohledu to potom paradoxně vypadá: „Čím hůře a déle, tím lépe". Atd., atd.

Dnes s tím nic zásadního a převratného asi neuděláme. Ale aspoň bychom se neměli nechat vodit za nos a dělat ze sebe pitomce. A nakonec, máme přece volby. Taková žlutá karta není vůbec k zahození.

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vlastimil Dorotík | pátek 2.10.2020 1:36 | karma článku: 22,15 | přečteno: 1110x