Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

„Více a více to tady nějak smrdí“

Ve večerních Událostech na ČT24 mluvil Marián Jurečka (předseda KDU-ČSL). Jako jeden z čelních představitelů naší politické scény se vehementně vyjadřoval k aktuální situaci s Covidem. Jeden by se ale nestačil divit.

Covid tu ve veřejném prostoru máme už od poloviny března. Je polovina října, tj. celých 7 měsíců.

Dnes se intenzivně jedná, jestli situace je tak vážná, aby se musela opakovaně zavřít/nezavřít ekonomika země a v podstatě tak i veškerý společenský život v zemi.

Metaforicky tomu z nějakých důvodů říkají „lockdown“, což v překladu znamená izolování, uzamčení, (česky by to asi lidé nepochopili).

Marián Jurečka se v Událostech k tématu samozřejmě postavil čelem. K věci mluvil s výrazem naprosté samozřejmosti, příslušností a kompetentností. A to, jak je dnešní situace vážná a „co by ...“ a „jak by ....“.

Jenže najednou prohlásil, že nemá přesné, dostatečné, či vůbec žádné relevantní informace–data. Že vychází jen z toho, co uvolňuje a vydává ministr zdravotnictví (a to žijeme už 7 měsíců s Covidem).

Ihned to připomnělo, že stejně tak mluví i Fiala s celou ODS, Bartoš s Piráty, Adamová s TOPkou, Rakušan se Starosty, Okamura s SPD, ….., tj. že stejně tak mluví všichni ostatní na jeho úrovni z jiných politických stran a nakonec i někteří lidé ze stran samotné vládní koalice a nebo z těch, které ji podporují.

Pokud pouze na datech–informacích ministra zdravotnictví staví lidé stran vládnoucí koalice, tak byť je to plné otazníků, tak s ohledem na předpokládanou loajalitu v rámci koalice se to dá i pochopit.

Ale že čelní představitelé opozičních stran slepě a tupě papouškují, co jim předkládá jeden ministr z druhého politického břehu (vládnoucí strany) a na základě toho ve věci zaujímají zásadní stanoviska a dělají svou politiku, tak to už zavání buď evidentní nekompetentností těchto lidí a nebo jejich zkorumpovaností (aby nevyvraceli, ale naopak tiše podporovali dnešní „hrátky" vládnoucí garnitury).

Data–informace uvolňovaná ministrem zdravotnictví se dlouhodobě jeví jako rozporuplná, nekonzistentní, pochybná a tedy nevěrohodná. Což zakládá i na nedůvěru v jednání a konání samotné vlády.

V čele všech politických stran u nás stojí vesměs vzdělaní lidé (aspoň na to mají papír). A v politice se také pohybují už nějakou dobu na to, aby se z tohoto řemesla mohli něco i naučit. Proto by jeden předpokládal, že by mohli v sobě mít aspoň základy managementu.

Totiž, jednou ze zásad managementu je, že kompetentní a zodpovědný manažer jedná a činí rozhodnutí na základě dostatečných a relevantních dat-informací, tj. úplných, ověřených, pravdivých, věrohodných, analyzovaných a nakonec vyhodnocených s věcnými a smysluplnými závěry.

Jenže Marián Jurečka, stejně tak jako jeho kolegové z jiných stran nám tady už 7 měsíc stále dokola předvádějí, že se dokážou vášnit, zasazovat, zaujímat postoje, stanoviska a činit svá rozhodnutí jen na základě nějakého „jedna paní povídala“.

Bohužel, informace uvolňované ministrem zdravotnictví skutečně jako nějaké „jedna paní povídala" vypadají. Jeví se to, jako by si je mistr psal sám a stejně tak si je sám i upravoval, a to právě podle toho, jak sám uzná za vhodné a potřebuje. Z toho se dá i usuzovat, že Covid tady budeme mít tak dlouho, dokud budeme mít ministra, kterého máme (nutno poznamenat a vnímat, že si jej vybrali a instalovali samotný premiér a prezident, což oběma zjevně takto i vyhovuje).

Takže na takovém principu u nás funguje správa věcí veřejných a celá republika v 21. století.

Premiér opakovaně uvádí, jak to všechno začalo: "Jednou přišel jeden nějaký člověk s matematickým modelem Covidu na papíře v ruce …..". A na základě toho se v celé zemi ze dne na den převrátil život naruby - zhroutil státní rozpočet, zastavila se ekonomika, státní dluh se obratem navýšil o půl biliónu, spousta lidí přišla o práci, řadě podnikatelů, živnostníků se sesypal business, děti a mládež lelkuje doma a nevzdělává se, navíc na sebe váže někoho z jinak pracujících rodičů, ..... atd., atd.

Jen základní statistická data o zdravotním stavu společnosti jednoznačně ukazují, že jsme stále ještě zdaleka nedosáhli nemocnosti a úmrtnosti lidí, které tady byly zcela běžné za normálního stavu v minulých letech.

Vážená opozice,

Buď si jako naprostí političtí diletanti nedokážete na vládě vynutit a nebo jakkoliv jinou cestou sami zajistit a opatřit dostatečná, relevantní a věrohodná data-informace ve věci (a to v zemi, kde se nic neutají a ihned se vykecá úplně všechno).

A nebo v tom všem jedete jako tiší společníci s ministrem zdravotnictví, s vládou a s prezidentem společně. Čímž se tak spolupodílíte na zjevných „zločinech", které tito tady na lidech a této zemi dnes páchají (jinak to totiž nazvat ani nejde). Ale v tom případě je také naprosto zjevné, že to neděláte zadarmo a necháváte se tak zřejmě vládnoucí garniturou korumpovat nějakým "držhubným" a „obolusem za vámi hraná komediální představení“.

Autor: Vlastimil Dorotík | středa 21.10.2020 9:57 | karma článku: 35,36 | přečteno: 2272x
  • Další články autora

Vlastimil Dorotík

Budoucnost patří naší neutralitě a demokracii švýcarského typu

Neutralita a demokracie švýcarského typu je naše naděje, že zítra skutečně bude líp - je to funkční, vyzkoušené a ověřené, je to volba, kterou máme svých rukou. Tak kdo se toho ujme?

27.8.2022 v 11:22 | Karma: 0 | Přečteno: 96x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Překvapení? Co příčina a co následek? Omluva všem.

Vzhledem k událostem dnešní noci na Ukrajině a včera mnou publikovanému blogu „Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu“ https://dorotik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=783849, musím uvést doplnění.

24.2.2022 v 10:11 | Karma: 12,64 | Přečteno: 407x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu

Svět se zmítá v krizi a to je vždy čas na změnu a posun dopředu. Každá změna sebou nese rizika, ale také i řadu příležitosti.

23.2.2022 v 13:55 | Karma: 20,87 | Přečteno: 692x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě?

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě? Co by se potom asi dělo? Na takové otázky není potřeba odpovídat, protože na to si snadno odpoví každý sám.

21.2.2022 v 17:01 | Karma: 35,37 | Přečteno: 858x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Postarejme se o sebe sama a přispějeme tak ke světovému míru

Masaryk Čapkovi: "Tak, demokracii máme, teď už jen ty demokraty". Masaryk uchopil myšlenky a ideály osvícenců minulých století a uvedl je v život.

19.2.2022 v 18:54 | Karma: 19,20 | Přečteno: 320x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Policie odvolala pátrání po čtrnáctileté dívce z Tachovska

24. července 2024  14:59,  aktualizováno  21:20

Policisté pátrali po čtrnáctileté dívce z Tachovska, která v úterý před půlnocí odjela se svým...

Britský generál varuje před „osou čtyř“ a mstivostí Rusů. Žádá přípravu na válku

24. července 2024  21:18

Britská armáda musí být do tří let připravena vést válku proti „ose převratu“, kterou tvoří Rusko,...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  21:18

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

„Lepiči“ a další aktivisté zase řádili. Evropská letiště čelila protestům

24. července 2024  21:04

V řadě evropských měst se ve středu pokoušely desítky klimatických aktivistů narušit provoz letišť....

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...

  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1516x
Kategorie 50+. VŠ vzdělání technického směru. Profesně se zabývá informačními systémy a systémy řízení. Zajímá se o dění ve společnosti, protože mu není lhostejné, co bude s našimi dětmi. Je stranicky nezávislý a není nijak vůči nikomu předpojatý. Politicky fandí tomu, co má hlavu a patu a někam pozitivně směřuje.

Seznam rubrik