Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Každé volby mohou být zlomové - nebojme se změny

Každé volby mohou být zlomové - jsou možnou příležitostí, jako i možným ohrožením. Pokud se jedno nebo druhé nestane a nenaplní, tak když už nebude líp, tak aspoň nebude hůř.

Dvakrát sáhnout na rozpálenou plotnu udělá jen člověk smyslů zbavený.

Po revoluci 89 jsme kde, kdo s nadšením volili nově vzniklé tzv. demokratické strany, které po čtvrt století svého vládního angažmá nakonec vygenerovaly A. Babiše v politice, aby proti němu následně až dodnes bojovaly jako o život.

Takže proč se dnes zase spálit a opět volit ODS, ČSSD, Lidovce, TOPku, STAN, .......?

„Dáme dohromady Česko" mají dnes napsáno na triku ti, kteří tady čtvrt století Česko rozkládali a udělali z něj to, proti čemu dnes tak intenzivně brojí.

Nehledě k tomu, že jejich ansámbl (až na nějaké - na forbínu vystrčené loutky) je stále stejný, stále ty stejné obličeje (jen vyčkávající na svou novou příležitost).

Skokanem posledního volebního období byli aktivističtí Piráti. Jejich mladistvá energie s jejich zjevnou schizofrenií se ale ukazuje pro zemi existenčně nebezpečnou - často si sami protiřečí a vůbec ani nevědí, čí vlastně jsou. Jako zásadní problém je jejich evidentní napojení na zahraničí (zjevně jsou zvenčí financovaní, stejně tak jako strany Demobloku) a s tím je tak spojená jejich nekritická, až slaboduchá oddanost EU (koho chleba jíš .......).

A. Babiš říjnové volby zjevně nevyhnutelně vyhraje, to nutno objektivně přiznat, a stejně tak, že také asi zaslouženě - odpracoval si to.

Ne, že by jeho dosavadní vládnutí bylo bezchybné - jeho covidový business a covidové mafiánství mu odpustit nejdou (i když opozice mu k tomu prokazatelně svítila). Na druhé straně ale významně polepšil důchodcům, sociálním službám, znásobil platy kantorům, podpořil zdravotnictví, opravil D1, buduje další dálnice, opravuje cesty, ......, podpořil kde, co. Ničím takovým se jeho dnešní opozice nemůže pochlubit ani náhodou – ti, i když na něco měli, tak to prakticky „rozkradli".

A. Babiš  je zjevně schopný, ale také asi i "všehoschopný". Proto „v zájmu zachování civilizace" potřebuje mít vedle sebe do koalice někoho, kdo bude jeho případnou „všehoschopnost“ tlumit a korigovat.

A. Babiš je viditelně především obchodník – a to úspěšný obchodník, který pro výhodný obchod udělá a obětuje cokoliv. Proto případná koalice A. Babiše s ODS by byla pro zemi evidentně vražedná = návrat k praktikám 20. let dozadu, a to s ještě větší urputností, účinností a katastrofickým dopadem.

Je šokující, když se v médiích objevily zprávy, že při posledním povolebním koaličním vyjednávání Evropská unie - tedy zahraničí zájmy, nadnárodní kapitál, zatrhla A. Babišovi koalici s SPD (a ČSSD se svou hrůznou minulostí jim přitom nevadila).

Podstatné nejsou ani tak samotné výhrady a blokování SPD, ale především skutečnost, že Evropská unie nám tady jednoznačně určuje naše volby - ohýbá nám tady naši demokracii???!!!.

To je přece šílené, to je dehonestující a urážející pro celou naši zemi. 

Takže už jen proto je dnes potřebné SPD do parlamentu legálně zvolit, a to v dostatečné síle, aby mohlo účinně a efektivně zasáhnout do koaličních jednání a tvorby vlády – dostat se do vlády a mimo jiné i tlumit případné „úlety" A. Babiše.

Okamura, jelikož dlouhodobě prosazuje zásadní systémové změny – posilování demokracie, tak naším i zahraničním šmejdům u nás působícím logicky vadí – obávají se jej.

Komunisté jsou u nás od revoluce dodnes zjevně chránění (???). Byť jsou dnes a denně hanění, je na ně pliváno ze všech stan, přesto je kolem nich od počátku pečlivě budované a udržované jakési ochranné sklo, na kterém se vše zastaví a sjede dolů na zem (asi se čeká, že postupně vymřou a jejich KSČM tak vyšumí nějak do ztracena, což se v reálu ale neděje).

Po 30. letech se ukázalo, že na naší politické scéně se pohybují daleko větší škodné, než jakými po létech jsou dnešní komunisté. A asi proto jejich poslední podpora vládní koalice a vlády samotné mnohým lidem ani tak moc nevadila. Proto si komunisté zřejmě v říjnových volbách svou dosavadní pozici udrží a asi nejspíš opět sehrají stejnou roli při vytváření nové parlamentní koalice, jako i při sestavování vlády samotné.

Jako zajímavé se samozřejmě jeví i další malé strany, jako je Trikolóra nebo Šlachtovo hnutí. Ty ale jsou stále ještě plné otazníků - neznámého. Čímž ale není řečeno, že jsou špatné.

Takže největšími příležitostmi nadcházejících voleb zřejmě jsou:

- zamezit potenciální dlouhodobě se vlekoucí povolební parlamentní a vládní krizi v důsledku neúspěšného sestavování nové koalice a nové vlády (bezvládí vyhovuje šmejdům).

- dát A. Babišovi natolik silného koaličního partnera, že ten bude sto jej udržet jako státníka přínosného pro lidi a ne jako podvázaného služebníka - loutku Evropské unie, nadnárodního kapitálu a globální finanční oligarchie.

- jednoznačně dát světu najevo, že Česko, přestože je členem EU, stále ještě je samostatnou a suverénní zemí, která si svou demokracii vykonává a uplatňuje sama a nikdo jí do voleb zasahovat nebude - proto nechť SPD s dominantním A. Babišem (byť s případnou podporou komunistů) jsou vítězi nadcházejících voleb.

Autor: Vlastimil Dorotík | neděle 26.9.2021 14:55 | karma článku: 15,27 | přečteno: 336x
  • Další články autora

Vlastimil Dorotík

Budoucnost patří naší neutralitě a demokracii švýcarského typu

Neutralita a demokracie švýcarského typu je naše naděje, že zítra skutečně bude líp - je to funkční, vyzkoušené a ověřené, je to volba, kterou máme svých rukou. Tak kdo se toho ujme?

27.8.2022 v 11:22 | Karma: 0 | Přečteno: 96x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Překvapení? Co příčina a co následek? Omluva všem.

Vzhledem k událostem dnešní noci na Ukrajině a včera mnou publikovanému blogu „Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu“ https://dorotik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=783849, musím uvést doplnění.

24.2.2022 v 10:11 | Karma: 12,64 | Přečteno: 407x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu

Svět se zmítá v krizi a to je vždy čas na změnu a posun dopředu. Každá změna sebou nese rizika, ale také i řadu příležitosti.

23.2.2022 v 13:55 | Karma: 20,87 | Přečteno: 692x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě?

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě? Co by se potom asi dělo? Na takové otázky není potřeba odpovídat, protože na to si snadno odpoví každý sám.

21.2.2022 v 17:01 | Karma: 35,37 | Přečteno: 858x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Postarejme se o sebe sama a přispějeme tak ke světovému míru

Masaryk Čapkovi: "Tak, demokracii máme, teď už jen ty demokraty". Masaryk uchopil myšlenky a ideály osvícenců minulých století a uvedl je v život.

19.2.2022 v 18:54 | Karma: 19,20 | Přečteno: 320x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  21:18

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

„Lepiči“ a další aktivisté zase řádili. Evropská letiště čelila protestům

24. července 2024  21:04

V řadě evropských měst se ve středu pokoušely desítky klimatických aktivistů narušit provoz letišť....

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  20:15

Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

Auto vjelo v Rožnově pod Radhoštěm před vlak, řidič srážku nepřežil

24. července 2024  20:08

Ve středu odpoledne vjelo auto před projíždějící vlak v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Po...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1516x
Kategorie 50+. VŠ vzdělání technického směru. Profesně se zabývá informačními systémy a systémy řízení. Zajímá se o dění ve společnosti, protože mu není lhostejné, co bude s našimi dětmi. Je stranicky nezávislý a není nijak vůči nikomu předpojatý. Politicky fandí tomu, co má hlavu a patu a někam pozitivně směřuje.

Seznam rubrik