Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vyhlášení ankety o nejlepšího Boha roku 2014

Jako každý rok, tak i tento se konalo vyhlášení ankety o nejlepšího Boha uplynulého roku. Akce se tentokrát ujala Televize Nova, která štafetu převzala po loňské Al-Džazíře a nutno podotknout, že celou akci pojala o něco velkolepěji. Ona ta laťka, kterou Al-Džazíra vloni stanovila, nebyla nikterak vysoko. Snad všichni si vzpomínáme na rozpačitý loňský přímí přenos, kdy vypadávala technika a moderátor Ahmed Challaf se během galavečera odpálil v Londýnském metru.

Televize Nova to pojala o něco velkolepěji. Na moderování akce povolala svého černého koně, Reye Korantenga, který jako jediný alespoň vzdáleně dostává pověsti multikulturní osoby, a akci přesunula do budovy státní opery.

Po nezbytném úvodním hodinovém vystoupení Heleny Vondráčkové na play back, během kterého byl náš národní poklad průběžně resuscitován a nakonec si ho musel odnést Martin Michal rovnou k soudu, jelikož v průběhu vystoupení stihla Helena podat tři trestní oznámení, se konečně mohl Ray ujmout slova.

Ze čtečky přečetl několik připravených anekdot a následně symbolicky mávnutím šátečkem odstartoval hlavní program, tedy vyhlášení nejlepšího Boha uplynulého roku.

Do finálové pětky se nominovali: Ježíš Kristus, prorok Mohamed, Mojžíš, Buddha a Višnu. Loňský finalista, Jehova, se letos do finále nenominoval, tak alespoň zklamaně procházel v publiku a rozdával Střážnou Věž a trpělivě vysvětloval, že to je on, kdo stvořil svět.

Následovalo další hodinové vystoupení všech finalistů superstar s Michalem Davidem, načež si po vystoupení všechny finalisty Michal David odvezl ve své dodávce na neznámé místo s líbezným úsměvem ve tváři a jiskrou na plešce.

Po této umělecké vložce se slova opět ujal Ray, který jako ostřílený mazák s mikrofonem zavítal do publika a snažil se ho vtáhnout do dění. Jako náhodou narazil na gurmánského experimentátora Láďu Hrušku, který přinesl v igelitce z Lídlu shnilý banán na okoštování, přičemž své vystoupení zakončil tvrzením, že celý recept na shnilý banán nalezneme už nyní na TN.cz

Po této opět nezbytné vložce mohl pokračovat samotný program a to promenáda v plavkách.

Porotu složenou z Antonína Panenky, Lucky Borhyové, Dominika Duky, doktora Mázla z „Růžovky“ a Raye Korantenga, který zvládal jak roli moderátora, tak i porotce, nejvíce oslovil Mojžíš ve svých odvážných adamkách následován prorokem Mohamedem ve vyzývavých bikinách.

Po promenádě v plavkách přišla na řadu volná disciplína, od které se očekávalo, že s pořadím nejvíce zahýbe.

Jako první vystoupil Ježíš, který nejprve proměnil vodu ve víno, načež si hřebíkem propíchl dlaň. Obecenstvo toto jeho vystoupení ohodnotilo mohutným potleskem.

Mojžíš pojal vystoupení netradičně a na pódiu si provedl obřízku. Bylo zřejmé, že si tímto svým vystoupením pokazil výkon ze své královský disciplíny, tedy promenády v plavkách, jelikož vyjma ve stoje aplaudujícího Dominika Duky, který si vyřvával přídavek, sálem procházel pouze tichý vlahý potlesk.

Buddha pouze seděl v tureckém sedu a meditoval a Višnu bubnoval na bubínek. Vystoupení těchto dvou obecenstvo odzívalo.

Jako poslední vystoupil prorok Mohamed, který ve své volné disciplíně na pódiu postřílel několik novinářů a vyhrožoval USA. Tento jeho výkon sklidil velké ovace hlavně u jeho fanoušků, z nichž několik se přímo v sále vyhodilo do vzduchu.

Už už to vypadalo, že letos se vyhlášení povede, když tu však stín na celou akci vrhlo nečekané zjištění, že Ježíš není Bůh, nýbrž je pouze synem Boha. Mezi porotou se vedli vášnivé diskuse, zda je proto nutné Ježíše diskvalifikovat. Antonín Panenka dokonce vyhrožoval, že vyběhne na pódium a všem ukáže, jak tu penaltu tenkrát kopnul, když tu na pódium přiběhl Mojžíš s obřím křížem, že to je skandál obřích rozměrů a Ježíše je třeba ukřižovat.

Nakonec byl Ježíš vyřazen bez ukřižování a jako náhradník byl povolán Karel Gott, jelikož ten nesmí v žádné anketě chybět. Během jeho volné disciplíny, kdy zazpíval „jako James Bond“ se v publikum odpálili i zbylí fanoušci proroka Mohameda.

A pak to přišlo. Vyhlášení. Ray se tvářil velice nervózně, jelikož to měl napsané na čtečce a po rozbalení obálky oznámil vítěze. Tím se stal Karel Gott. Dojatý Karel vyšplhal na pódium, poděkoval svým fanouškům, prohlásil, že letos to opravdu nečekal, na závěr vystoupil kouzelník Pavel Kožíšek, kterého nechal prorok Mohamed navždy zmizet, načež světla ve státní opeře zhasla a diváci se odebrali do svých domovů, kde je již netrpělivě před dveřmi čekal Jehova se svou Strážnou Věží.

Letošní galavečer se prostě povedl.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dominik Landsman | čtvrtek 15.1.2015 9:33 | karma článku: 22,65 | přečteno: 2000x
  • Další články autora

Dominik Landsman

Naučný slovník vyšinutých matek

V těch úplně nejtemnějších koutech internetu, kam se běžný člověk odváží pouze za plného světla se zbraní v ruce, existují takřka mýtická diskusní fóra, kde se to hemží šílenými matkami, které si po ránu, k obědu i večer dávají půl litru estrogenu denně a které jsou sluníčkovější než sluníčko. Jestliže se do těchto fór dostane příčetná osoba, velmi často se v diskusi ztrácí díky neznalosti lokálního žargonu. Jelikož jsem ale osvětář, rád bych uvedl na pravou míru některé základní pojmy.

30.3.2015 v 10:16 | Karma: 37,91 | Přečteno: 9203x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Jak se připravit na dítě

Příchodem dítěte se všechno mění. Nastolený řád padá a je nahrazen chaosem a zmarem. Jeden by řekl, že se na to nedá připravit, avšak pravidelným tréninkem lze dopady narození dítěte zmírnit.

16.3.2015 v 10:52 | Karma: 32,81 | Přečteno: 6588x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Abeceda rodičovství

Dnes si v rychlosti prosvištíme základy rodičovství a nejdůležitější pojmy.

4.3.2015 v 9:20 | Karma: 26,71 | Přečteno: 5040x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Dítě nebo pes?

„S přítelem jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska, abychom se připravili na dítě“. Toto je věta, se kterou jsem se setkal již několikrát a která mě naprosto fascinuje. Líbí se mi hlavně ta upřímná naivita. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že udělám vysoce fundované rešerše k této problematice, aby bylo jasno.

3.3.2015 v 9:41 | Karma: 38,13 | Přečteno: 8013x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Mistrovství světa otců

Minulý týden proběhlo pod záštitou světové organizace zdraví, krásy a nevyspání mistrovství světa otců, veřejnosti spíš známé pod názvem mistrovství ve fotrovství.

2.3.2015 v 8:54 | Karma: 20,55 | Přečteno: 2115x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

ANALÝZA: Válka mezi světem a Izraelem? Proč se po něm šlape a žádají sankce

28. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Od Izraele se v probíhajícím konfliktu s Hamásem část světa odvrací. Například zpravodajka OSN...

Byli jsme jen kořist. Získali mě přes nejistoty, vypráví exčlenka Sinčchondži

28. května 2024

Premium Před křesťanskou sektou Sinčchondži varují odborníci napříč celou republikou. Jak je možné, že...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4540x
Svého času na Mateřské dovolené autor knížky Deníček moderního fotra
Až budu velký, budu kosmonaut nebo učitelka