Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Mistrovství světa otců

Minulý týden proběhlo pod záštitou světové organizace zdraví, krásy a nevyspání mistrovství světa otců, veřejnosti spíš známé pod názvem mistrovství ve fotrovství.

Letošní ročník se konal v Berlíně a byl plný skvělých výkonů. Dokonce padlo i několik světových rekordů.

Samotný začátek mistrovství sice lehce zastínila kauza Norských reprezentantů, kterým bylo cestou do dějiště mistrovství přímo v autobuse zabaveno norským úřadem na ochranu dětí Bernevernem patnáct dětí, jelikož klimatizace příliš klimatizovala a kapitán norských otců, Jorgen Kristiansen, byl na odstavném parkovišti úřadem dokonce zbičován, jelikož dal svému synovi pohlavek za to, že házel šutry po kočkách, nicméně toto nedorozumění nemělo na samotný průběh mistrovství žádný vliv. Vždyť Norové za celou stoletou historii mistrovství dorazili s dětmi pouze jednou ( to jim úřad děti zabavil až na cestě domů), takže jejich neúčast je brána spíš jako takový humorný kolorit.

Pojďme se ale podívat na některé disciplíny, kde byli vidět hlavně Češi.

V kategorii rozvedených fotrů exceloval náš reprezentant Josef Molnár, který získal stříbro ve své parádní disciplíně neplacení alimentů. Nutno podotknout, že Pepa stříbro obhájil z loňska. Vedle medaile si reprezentant odvezl domů taktéž hodinky a exekuční příkaz na obstavení majetku.

Naopak ve stejné kategorii zklamal loňský bronzový medailista Aleš Novotný, který se v disciplíně „zapomenout dítě vyzvednout ze školky“ neprobojoval ani do finále. Aleš později poskytl krátký rozhovor: „Je to velké zklamání. Celý rok jsem trénoval. Syn ve školce v podstatě už bydlí, ale v rozhodující moment zapracovaly nervy a chybělo to štěstíčko. Prostě jsem zapomněl zapomenout vyzvednout syna. To se stává. Snad příště“

Ani v kategorii fotrů workoholiků se našim nevedlo špatně. Tomáš Zounar v disciplíně „příchod z práce až v ranních hodinách“ obsadil páté místo. V této soutěži letos padl světový rekord. Postaral se o něj Američan Andy Summer, který byl v době konání mistrovství světa v práci, kde setrval až do konce mistrovství, takže nepřišel vůbec.

Naopak našim se nevedlo v kategorii přemotivovaných trapných fotrů. Jiří Štastný se ve své oblíbené disciplně „dělání ostudy na školní besídce“  nedostal ani z předkola. V této disciplíně padl letos další světový rekord. Domácí reprezentant Fridrich Klein ve finále dělání ostudy na školní besídce předvedl bravurní výkon, kdy během toho, co jeho dospívající dcera zpívala na pódiu, on přiběhl za ní a střihnul si s ní duet. Porota ocenila hlavně vybroušený falešný Fridrichův zpěv a až chirurgicky dokonale rozepnutý poklopec, ze kterého mu lezla košile. Když pak jeho dcera dozpívala a on na pódiu začal ukazovat její fotografie z dětství, šla porota do kolen a udělila nejvyšší možné bodové hodnocení, což doposud nikdy neudělala.

V kategorii despotických fotrů jsme letos neměli zastoupení. V této kategorii letos zářil Němec Uwe Grunnder, který získal zlato z disciplíny „zakazování televize“ a dvě stříbrné z disciplíny „řvaní na dítě, že je k ničemu a nikdy ničeho nedokáže“ a „ výprask kabelem od rádia“.

V poměrně nové kategorii fotrů na mateřské se nám naopak dařilo velmi. Náš debutant Dominik Landsman získal hned dvě medaile. V disciplíně „stěžování si na svůj zpackaný život“ získal bronz a v disciplíně „nevyspání a následné psychické zhroucení“ dokonce zvítězil.

Ani v kategorii budoucích fotrů se nám nevedlo špatně. Martin Tesařík v disciplíně „zvracení u porodu“ získal čtvrté místo a Jan Pomezník v disciplíně „posílání partnerky na potrat“ obsadil druhé místo. Jan dlouhou dobu držel první pozici ale pozdější vítěz, Kanaďan John Mayer, pár metrů před cílem nejen, že poslal partnerku na potrat, ale sám sobě si udělal vasektomii.

Letošní ročník byl pro naší republiku medailově úspěšný. Mistrovství se povedlo i po organizační stránce a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že se již nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

Autor: Dominik Landsman | pondělí 2.3.2015 8:54 | karma článku: 20,55 | přečteno: 2112x
  • Další články autora

Dominik Landsman

Naučný slovník vyšinutých matek

V těch úplně nejtemnějších koutech internetu, kam se běžný člověk odváží pouze za plného světla se zbraní v ruce, existují takřka mýtická diskusní fóra, kde se to hemží šílenými matkami, které si po ránu, k obědu i večer dávají půl litru estrogenu denně a které jsou sluníčkovější než sluníčko. Jestliže se do těchto fór dostane příčetná osoba, velmi často se v diskusi ztrácí díky neznalosti lokálního žargonu. Jelikož jsem ale osvětář, rád bych uvedl na pravou míru některé základní pojmy.

30.3.2015 v 10:16 | Karma: 37,91 | Přečteno: 9202x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Jak se připravit na dítě

Příchodem dítěte se všechno mění. Nastolený řád padá a je nahrazen chaosem a zmarem. Jeden by řekl, že se na to nedá připravit, avšak pravidelným tréninkem lze dopady narození dítěte zmírnit.

16.3.2015 v 10:52 | Karma: 32,81 | Přečteno: 6586x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Abeceda rodičovství

Dnes si v rychlosti prosvištíme základy rodičovství a nejdůležitější pojmy.

4.3.2015 v 9:20 | Karma: 26,71 | Přečteno: 5040x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Dítě nebo pes?

„S přítelem jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska, abychom se připravili na dítě“. Toto je věta, se kterou jsem se setkal již několikrát a která mě naprosto fascinuje. Líbí se mi hlavně ta upřímná naivita. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že udělám vysoce fundované rešerše k této problematice, aby bylo jasno.

3.3.2015 v 9:41 | Karma: 38,13 | Přečteno: 8011x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

10 důvodů proč je mateřská dovolená ta úplně nejtěžší práce.

Mateřská dovolená bývá často mylně zaměněna za opravdovou dovolenou a to hlavně z řad bezdětných osob. Já se domnívám, že je potřeba se na to podívat z jiného úhlu pohledu a vnést do toho trochu toho světla:

19.2.2015 v 9:10 | Karma: 41,08 | Přečteno: 16937x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4533x
Svého času na Mateřské dovolené autor knížky Deníček moderního fotra
Až budu velký, budu kosmonaut nebo učitelka