Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Krize ve Vatikánu. Ruské vojsko zahájilo invazi

Poté, co vědci potvrdili, že Bůh není, propukly ve Vatikánu nepokoje, chaos a rabování. Pouliční potyčky, ozbrojené střety mezi skupinami a znásilňování jsou na denním pořádku. Nejeden kardinál již přišel násilně o svůj věneček. Papež František odjel do Chánova vyjednávat se Satanem podmínky své abdikace a Vatikán je aktuálně bez řádného vedení.

„Situace ve Vatikánu se úplně vymkla kontrole. Člověk neví dne ani hodiny a každý jede na sebe. Za svůj život jsem viděl už spoustu věcí, ale, co se děje aktuálně ve Vatikánu, to nemá obdoby. Lidé šílí, pochodně vzplály a rabování každou minutou sílí. Sám jsem byl svědkem, kdy se dva arcibiskupové porvali o sutanu krucifixem jako dvě zvířata. Od svých přátel, co na místě zůstali, dostávám zprávy, že propuknul kanibalismus“. Vyjádřil se po svém návratu z Vatikánu kardinál Dominik Duka, který ve vřavě přišel o oko.

Situace ve Vatikánu není jen krizí morální a humanitární, ale řádění v ulicích a nejasné vedení má vliv i na jeho ekonomiku. Světová burza na násilnosti zareagovala zdrženlivostí. Vatikánská měna (Jesus) strmě klesá. Stagnuje také prodej biblí a cena odpustků klesla na historické minimum.

Aby toho nebylo málo, krizi ve Vatikánu rozdmýchala navíc invaze ruského vojska. Vladimír Putin ve svém prohlášení tvrdí, že vojenská invaze do Vatikánu je humanitárního charakteru a jde mu pouze a výhradně o ochranu ruských občanů. Tanková divize spolu s pěchotou za vzdušné podpory ruských stíhacích letadel situaci ve Vatikánu pouze monitoruje a pořizuje snímky a olejomalby. Ruská flotila bojových lodí, která byla do Vatikánu taktéž poslána monitorovat a šířit dobrou náladu, se vylodila v Benátkách a zbytek hodlá dojít pěšky.

Intervence ruských vojsk vyvolala napětí mezi světovými velmocemi, které toto jednání považují za akt násilí a mnozí se jí nebojí označit za akt války. Americký prezident Barack Obama na tažení ruských vojsk do Vatikánu zareagoval okamžitě a po svém plamenném proslovu ve sněmovně reprezentantů poslal Putinovi v sms zprávě smutného smajlíka. Zvažuje taktéž, že ruskému prezidentovi pošle k narozeninám  místo obvyklého pugetu růží pouze svazek karafiátů.

Evropská unie uspořádala mimořádné zasedání hlav států, které trvalo dva dny. Nakonec se všichni jednoznačně shodli, že to od Ruska není hezké. Angela Merklová na tiskové konferenci doslova řekla: „Es ist nicht schön“ a aby přidala svému hněvu patřičnou váhu, odplivla si směrem k Rusku.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek považuje celou situaci ohledně invaze ruských vojsk za nešťastnou a nebrání se myšlence vojenské odvety: „Na krizovém zasedání vlády jsme již diskutovali s ministrem obrany, panem Stropnickým, ohledně možného zapojení se do válečného konfliktu a nahlas zvažovali naše možnosti, které nejsou nikterak malé. Jakmile někdo opraví oba naše Gripeny, chloubu našeho vzdušného prostoru, které momentálně nejsou schopny letu, nakopneme Pandury, povoláme hradní stráž do zbraní a můžeme vyrazit do boje. Pan Babiš nás navíc ubezpečil, že nám do případného válečného tažení poskytne svůj soukromý vrtulník, ze kterého bude na nepřítele pan premiér Sobotka střílet malorážkou popřípadě házet cihly. Jakmile vrchní velitel vojska, prezident Miloš Zeman, zavelí do boje, je Česká republika připravena k důstojnému válečnému tažení s vrchním velitelem vojska, prezidentem Milošem zemanem, na mule se šavlí v ruce v přední linii“.

Celá situace je maximálně napjatá a celosvětový konflikt visí doslova na vlásku. Prozatímní vedení Vatikánu vyslalo expedici, která měla za úkol vzkřísit z mrtvých papeže Jana Pavla II. Expedice však selhala, neboť v průběhu tažení propukl u jednoho člena výpravy skandál, kdy v jeho soukromém počítači policie nalezla dětskou pornografii.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dominik Landsman | středa 5.3.2014 11:00 | karma článku: 23,95 | přečteno: 1531x
  • Další články autora

Dominik Landsman

Naučný slovník vyšinutých matek

V těch úplně nejtemnějších koutech internetu, kam se běžný člověk odváží pouze za plného světla se zbraní v ruce, existují takřka mýtická diskusní fóra, kde se to hemží šílenými matkami, které si po ránu, k obědu i večer dávají půl litru estrogenu denně a které jsou sluníčkovější než sluníčko. Jestliže se do těchto fór dostane příčetná osoba, velmi často se v diskusi ztrácí díky neznalosti lokálního žargonu. Jelikož jsem ale osvětář, rád bych uvedl na pravou míru některé základní pojmy.

30.3.2015 v 10:16 | Karma: 37,91 | Přečteno: 9202x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Jak se připravit na dítě

Příchodem dítěte se všechno mění. Nastolený řád padá a je nahrazen chaosem a zmarem. Jeden by řekl, že se na to nedá připravit, avšak pravidelným tréninkem lze dopady narození dítěte zmírnit.

16.3.2015 v 10:52 | Karma: 32,81 | Přečteno: 6587x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Abeceda rodičovství

Dnes si v rychlosti prosvištíme základy rodičovství a nejdůležitější pojmy.

4.3.2015 v 9:20 | Karma: 26,71 | Přečteno: 5040x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Dítě nebo pes?

„S přítelem jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska, abychom se připravili na dítě“. Toto je věta, se kterou jsem se setkal již několikrát a která mě naprosto fascinuje. Líbí se mi hlavně ta upřímná naivita. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že udělám vysoce fundované rešerše k této problematice, aby bylo jasno.

3.3.2015 v 9:41 | Karma: 38,13 | Přečteno: 8011x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Mistrovství světa otců

Minulý týden proběhlo pod záštitou světové organizace zdraví, krásy a nevyspání mistrovství světa otců, veřejnosti spíš známé pod názvem mistrovství ve fotrovství.

2.3.2015 v 8:54 | Karma: 20,55 | Přečteno: 2112x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Po zásahu blesku museli v Drážďanech dva lidi oživovat, zraněných je deset

20. května 2024  20:57

Zásah blesku si v pondělí večer v Drážďanech vyžádal deset zraněných, z nichž dva záchranáři museli...

Za jeden krok vpřed dva vzad. Západní rozhodnutí jsou pomalá, říká Zelenskyj

20. května 2024  20:46,  aktualizováno  20:53

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v interview s agenturou Reuters postěžoval na pomalá...

Absurdní! Nehorázné! Izrael a USA odmítají zatykač z Haagu na Netanjahua

20. května 2024  20:32

Izrael má jasno: zatykač z Haagu je absurdní, ostudný a útok proti celé zemi. Tak se vyjádřil...

„Z platu za práci pro stát nevyžiju.“ Zaměstnanci soudů míří do stávky

20. května 2024

Premium Vláda má další problém. Po učitelích a zemědělcích budou stávkovat i zaměstnanci soudů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4539x
Svého času na Mateřské dovolené autor knížky Deníček moderního fotra
Až budu velký, budu kosmonaut nebo učitelka