Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Český slavík v roce 2036

Píše se rok 2036 a v denním tisku vychází následující článek: Jelikož letos 24.5.2036 zemřel poslední žijící divák Českého slavíka, byl tento pořad zrušen. Připomeňme si proto loňského slavíka, který se stal slavíkem posledním, reportáží novináře a hudebního publicisty Jardy Volného, která vyšla v loňském roce bezprostředně druhý den po galavečeru v deníku Mladá fronta:

Tak jako se každý rok vrací vlaštovky, tak se na naše obrazovky vrací hudebně zábavně soutěžní pořad Český slavík. Lesk této prestižní ceny podle mnohých vybledl již dávno, avšak vysokou úroveň si zachovává nadále. Příkladem laťky pověšené hodně vysoko je bezesporu letošní moderátorské duo Karel Voříšek a Agáta Hanychová-Prachařová-Marešová-Koktová, které povzneslo pojem moderátor do úplně jiné dimenze. Co postrádalo duo na vtipu, pohotovosti a srozumitelnosti, dohánělo lidským teplem a tou pravou člověčinou. Karlovy glosy a improvizace čtená ze čtečky jistě časem zlidoví.

Atmosféra celého galavečeru byla velmi uvolněná, avšak napětí bylo cítit. Interpreti a hybatelé České kultury, kterými byl prošpikovaný celý sál kulturního domu v Horních Cerekvicích, si jistě pomýšleli na příčky nejvyšší.

Před samotným vyhlašováním cen si hvězdné moderátorské duo střihlo humornou etudu, kdy Agáta zapomněla text a neviděla na čtečku, načež se rozbrečela a v slzách prchaje z pódia zakopla a spadla do hlediště. Karel Voříšek duchapřítomně situaci zachránil a začal zpívat státní hymnu.

Atmosféra nemohla být více slavnostnější a mohlo se udělovat. V kategorii skokan roku zvítězila překvapivě skupina Kabát revival revival, která mohutným skokem z 1456. na 1452. místo zbořila hitparády. Cenu (slavíka a bonboniéru „Modré z nebe“) Předal kulturní Atašé presidenta České republiky Tomio Okamury, Zdeněk Bohdan. Cenu převzal bývalý bubeník kapely Kabát revival revival a poděkoval svojí rodině a hlavně matce.

Po vyhlášení skokana začalo přituhovat. Atmosféru pročísl hbitý moderátor Karel Voříšek anekdotou. Jelikož se nikdo anekdotě nesmál, Karel pointu vtipu vysvětlil a opět se nikdo nesmál. Karel se tedy vtipu zasmál sám a pustil na pódium prvního hudebního hosta. Byla jím kapela Lucie, která letos oznámila svůj jubilejní 20. Comeback a po přenosu se opět rozpadla.

Jakmile kapela Lucie opustila pódium, Karel vyhlásil sám od sebe vítěze hvězdy internetu. Jelikož prvních třista umístěných nesplňovalo přísná kritéria úrovně a vážnosti ceny Českého slavíka, vítězství spadlo do klína Mourkovi, zpívajícímu kocourovi, který má na youtubu dvacet pět zhlédnutí.

Následovala další kulturní vložka, kdy vítěz sedmdesáté řady pěvecké soutěže Česko hledá superstar Václav Vaněk zarecitoval svou báseň o jelenech a předal korunku aktuálnímu vítězi Janu Malému. Ten si jí ale dlouho neužije, jelikož příští týden máme finále sedmdesáté třetí řady této soutěže, ze kterého vzejde aktuální vítěz.

Nyní byl čas přitvrdit, a proto Karel Voříšek vyhlásil pánskou volenku. Po té, co Karla po parketu provedl jeho přítel Šimon, mohla se vyhlašovat zpěvačka roku.

Na třetím místě se umístila Iveta Bartošová. Přiznám se, že to byl velký šok. Na pódiu bezvládnou Ivetu dotáhl její manžel, manažer i vykonavatel závěti, Josef Rychtář, který jménem Ivety poděkoval všem, kteří se na Ivetině úspěchu podíleli. Iveta během děkovné řeči bezvládně ležela na pódiu a byla dojatá.

Na druhém místě se umístila Helena Vondráčková, která se na galavečer nedostavila, jelikož se soudí se všemi v sále a aktuálně chystá další žaloby.

Na prvním místě se tedy jako každý rok umístila Lucie Bílá, která s sebou na pódiu dotáhla dvěstě sirotků a dokonce i celé osazenstvo z dětské onkologie. Poděkovala hlavně svému malému synáčkovi – čtyřicetiletému Filípkovi, který jí podporuje, bydlí s ní a spí s ní ve vyhřátém pelíšku a z pódia šla rovnou do psího útulku lopatou uklízet psí trus.

Následoval zlatý hřeb a to kategorie zpěvák roku. Na třetím místě se umístil Daniel Landa, alias kouzelník Žito, alias plyšák Artur, alias Svatava Pomněková, alias Helmut Grubber. Dan už si na nic nehraje a cenu si přišel převzít v nacistické uniformě s Orlicí v podpaždí. Během své děkovné řeči nezapomněl poděkovat vůdcovi, ukousl orlici hlavu a odešel do zákulisí.

Na druhém místě se umístil Sagvan Toffi. Sagi se omluvil za nepřítomnost, jelikož zrovna kalil v baru, tak alespoň zaslal pořadatelům svojí podepsanou fotografii.

Na prvním místě se již tradičně umístil Karel Gott, kterého na slavnostní galavečer přivezla jeho dvanáctá žena Irma Gottová přímo z LDNky, kde je mistr odložen na dožití. Mistr cenu dojatě převzal, do mikrofonu párkrát zachrchlal a půl hodiny byl oživován jeho osobním lékařem.

Pak následoval už úplný vrchol soutěže a to absolutní vítěz. Absolutním vítězem byl vyhlášen Karel Gott. Mistr si tentokrát cenu nemohl převzít, jelikož ho zrovna jeho milující osmnáctiletá manželka Irma přebalovala v zákulisí.

Karel Voříšek ukončil přímý přenos hlasitým krknutím a mohlo se jít domů.

Podle všech zúčastněných se letošní ročník obzvláště povedl a utvrdil kvalitu této prestižní ceny.

Autor: Dominik Landsman | pondělí 2.12.2013 11:30 | karma článku: 25,60 | přečteno: 2352x
  • Další články autora

Dominik Landsman

Naučný slovník vyšinutých matek

V těch úplně nejtemnějších koutech internetu, kam se běžný člověk odváží pouze za plného světla se zbraní v ruce, existují takřka mýtická diskusní fóra, kde se to hemží šílenými matkami, které si po ránu, k obědu i večer dávají půl litru estrogenu denně a které jsou sluníčkovější než sluníčko. Jestliže se do těchto fór dostane příčetná osoba, velmi často se v diskusi ztrácí díky neznalosti lokálního žargonu. Jelikož jsem ale osvětář, rád bych uvedl na pravou míru některé základní pojmy.

30.3.2015 v 10:16 | Karma: 37,95 | Přečteno: 9222x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Jak se připravit na dítě

Příchodem dítěte se všechno mění. Nastolený řád padá a je nahrazen chaosem a zmarem. Jeden by řekl, že se na to nedá připravit, avšak pravidelným tréninkem lze dopady narození dítěte zmírnit.

16.3.2015 v 10:52 | Karma: 32,81 | Přečteno: 6602x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Abeceda rodičovství

Dnes si v rychlosti prosvištíme základy rodičovství a nejdůležitější pojmy.

4.3.2015 v 9:20 | Karma: 26,71 | Přečteno: 5049x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Dítě nebo pes?

„S přítelem jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska, abychom se připravili na dítě“. Toto je věta, se kterou jsem se setkal již několikrát a která mě naprosto fascinuje. Líbí se mi hlavně ta upřímná naivita. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že udělám vysoce fundované rešerše k této problematice, aby bylo jasno.

3.3.2015 v 9:41 | Karma: 38,13 | Přečteno: 8022x | Diskuse| Ostatní

Dominik Landsman

Mistrovství světa otců

Minulý týden proběhlo pod záštitou světové organizace zdraví, krásy a nevyspání mistrovství světa otců, veřejnosti spíš známé pod názvem mistrovství ve fotrovství.

2.3.2015 v 8:54 | Karma: 20,55 | Přečteno: 2121x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Při pouti do Mekky zemřelo přes 300 egyptských poutníků, většina kvůli vedrům

18. června 2024  20:55,  aktualizováno  21:09

Při letošní velké muslimské pouti do Mekky hadždž zemřelo nejméně 323 egyptských poutníků, většina...

Putin s delegací dorazil do KLDR, po dvou dnech odletí do Vietnamu

18. června 2024  20:11,  aktualizováno  20:56

Letadlo s ruským diktátorem Vladimirem Putinem v úterý večer přistálo v Pchjongjangu. Šéf Kremlu...

Macron nad propastí. Sjednocená levice mu chce ukrást volby, jeho spojenci úpí

18. června 2024  19:53

Emmanuel Macron má před volbami další problém. Levicové strany půjdou do klíčového hlasování v nové...

Fanoušci na cestě za snem. Češi zaplnili Lipsko a věří v porážku Ronalda

18. června 2024  19:07

Lipsko (Od našich zpravodajů) Fanouškovská vášeň nezná hranic. Češi v Lipsku fandí naplno i přes déšť a věří v historický úspěch...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4545x
Svého času na Mateřské dovolené autor knížky Deníček moderního fotra
Až budu velký, budu kosmonaut nebo učitelka