Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdyby hloupost nadnášela, létají nám nad hlavami Greténi

Zase jsem se rozčílila. Zelené lži už dávno nejsou jen hloupé, ale jsou čím dál víc nebezpečné. Další ukázkou bylo neuvěřitelné vystoupení jakéhosi pana Jungwirtha v DVTV.

Pan Tomáš Jungwirth je vedoucí klimatického týmu AMO (Asociace pro mezinárodní otázky, což je nevládní organizace) a v rozhovoru s Emmou Smetanou pronesl několik skutečně pozoruhodných tvrzení, z nichž nejlepší bylo asi toto: Zelená dohoda je cesta na 30 let dopředu. Nevíme, kolik nás bude stát, ale víme, že nám změní životy a vytvoří spoustu pracovních míst, tvrdí.“ Zároveň to doprovodil řečmi o tom, že česká vláda začíná být ve svém postoji proti Zelené dohodě izolovaná. Buď prý budeme táhnout za jeden provaz s Evropou, nebo zůstaneme osamocení, a je prý úplně jedno, že mají jednotlivé země různé startovací pozice, cíl prý máme společný.

Fascinuje mě, jak vůbec může někdo podobné věci říkat. Jinými slovy to totiž znamená, že vůbec nevíme, kudy vede cesta, jestli během ní nenarazíme do zdi, nespadneme do propasti, nesežere nás medvěd, ani jestli po ní nesjede lavina. Podle tohoto mladíka, kázajícího zelené bludy, vůbec nemáme vše dopředu promýšlet, ale okamžitě a co nejrychleji vyběhnout, protože na konci té cesty je prý nějaký ráj. A to vše bez ohledu na to, že po té cestě vyrazíme sami (myšleno Evropská unie), zatímco zbytek světa se bude dívat, jak to dopadne. Někteří nám možná budou držet palce, ale spousta jiných se bude těšit, až spadneme do zmíněné propasti, nebo nám dokonce na cestu vypustí zmíněného medvěda.

Dovolím si citovat ještě další věty, které vyřkl někdo jiný, konkrétně zakladatel Microsfotu Bill Gates. Ten totiž varuje před tím, že větrná a sluneční energie nebude nikdy fungovat. „Obnovitelné zdroje energie nejsou odpověď na současnou environmentální krizi. Což se netýká ani tak nezměrných nákladů na jejich zavádění, ale hlavně jejich spolehlivosti. Levné obnovitelné zdroje energie nezastaví globální oteplování. Myšlenka, že umíme a musíme něco změnit, protože na to máme nástroje, a dnešní výrobci a distributoři energie jsou „ti špatní“, a my jim to nandáme tím, že si na střechu namontujeme solární panely – to nás brzdí daleko víc než řeči o popírání změn klimatu. Naším největším problémem dnes totiž vůbec není změna klimatu, nýbrž lidé, kteří tvrdí, že jí lze jednoduše čelit nebo jí vyřešit.“

A tohle je přesně hřebíček na hlavičku, ačkoli se klimatičtí alarmisté snaží tvrdit opak. Každého, kdo si jim dovolí oponovat, označují za popírače klimatických změn. Ty ale až na pár bláznů téměř nikdo nepopírá. Jen nás ale spoustu křičí, že se proti ní bojuje velmi podivně, zbrkle, draze a nebezpečně. Bojuje jen část světa (ta naše), zatímco ostatní bojují s úplně jinými nepřáteli a vesele staví uhelné elektrárny. Výsledek se tak nemůže dostavit. Za to se ale přesunou spousty miliard do něčích kapes, zdraží se elektřina, sníží se evropská konkurenceschopnost a v nejhorším případě se dočkáme i blackoutu.

Nyní čelíme pandemii koronaviru. Netušíme, jak dlouho bude trvat. Netušíme, jak obří ekonomickou krizi vyvolá. Ale zastánci boje s klimatickými změnami hlasitě křičí, že hlavně musíme sypat miliardy do jejich boje. A přitom ani nedokážou spočítat, kolik je jich potřeba. Ovšem naprosto přesně vědí, že to dobře dopadne. Prý tomu musíme věřit. Aspoň to tvrdí Greténi, zatímco jejich vzor Greta Thunbergová se mezitím prý stala expertkou na koronavirus. Taky máte pocit, že se svět zbláznil?

Jako dovětek jen perlička, že ono AMO (Asociace pro mezinárodní otázky) je placeno z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí....taky máte radost?

Autor: Alexandra Dítětová | úterý 19.5.2020 13:40 | karma článku: 45,05 | přečteno: 3412x
  • Další články autora

Alexandra Dítětová

Plynaři opili Evropu zeleným rohlíkem. Já vám to říkala

Podle americké studie Cornellovy univerzity je výroba elektřiny z dováženého zkapalněného zemního plynu (LNG) pro klima mnohem škodlivější než spalování klasického uhlí. V nejhorším případě až o 274%.

15.11.2023 v 9:36 | Karma: 35,76 | Přečteno: 1166x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Sázka na plyn je nesmysl, ale Síkela ho stejně tlačí

Za jediný den vyskočila cena zemního plynu v Evropě o více než deset procent? Proč? Zdá se to až absurdní, ale důvodem je, že v Austrálii ohlásili stávky ve dvou závodech na LNG.

29.8.2023 v 8:13 | Karma: 31,92 | Přečteno: 892x | Diskuse | Společnost

Alexandra Dítětová

Aktivisty porušující zákony má sebrat policie. Tečka

Česko je demokratickým státem, kde může každý demonstrovat či protestovat, proti čemu chce. Musí u toho ale dodržovat zákony. Pokud ne, má policie konat. V opačném případě hrozí anarchie, nebo naopak totalita.

23.6.2023 v 10:42 | Karma: 45,82 | Přečteno: 4925x | Diskuse | Společnost

Alexandra Dítětová

Zeleným se v Německu smějí

Terčem posměchu se v Německu stala Strana Zelených. Ačkoli totiž lidem vnucují tepelná čerpadla, sami si ho za 3 a půl roku nedokázali instalovat ve svém sídle.

15.6.2023 v 11:57 | Karma: 36,04 | Přečteno: 1013x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Za většinu emisí nikdo žádné povolenky neplatí

Světová banka oznámila, že státy vybraly loni na emisních povolenkách přes 2 biliony korun. Jenže tyto peníze pokrývají pouze 23 procent celkových emisí. To krásně ilustruje, v čem tkví zásadní problém v boji se změnou klimatu.

25.5.2023 v 9:34 | Karma: 34,23 | Přečteno: 784x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Velmi silné bouřky zasáhly jich Čech. Nyní sužují východ republiky

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  19:05

Přímý přenos Do Česka opět dorazily bouřky. Postupují zejména přes jih Čech. Ve Strakonicích voda zaplavila...

Petr Pavel živě z Texasu. Po summitu hodnotí podporu Ukrajiny i roli Číny

12. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:54

Prezident Petr Pavel v pátečním živém rozhovoru s texaského Houstonu hodnotí výsledky právě...

KOMENTÁŘ: Smutné Bidenovo odcházení. Demokraté jsou na okraji propasti

12. července 2024

Premium Televizní debata odhalila, že demokrat Joe Biden už je na další klání o prezidentský úřad příliš...

V Rusku se při zkoušce zřítil dopravní letoun, zahynula tříčlenná posádka

12. července 2024  15:47,  aktualizováno  17:35

V ruské Moskevské oblasti se v pátek zřítil dopravní letoun Suchoj Superjet 100. Na jeho palubě...

  • Počet článků 147
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3100x
Normální holka, co putuje světem, má ráda přírodu a slušné lidi. Svět je malý cirkus, který je třeba pochopit a vybrat si pro sebe to nejlepší.

 

www.mojezelena.cz

 

Seznam rubrik