Kdo slíbí dluhovou amnestii vyhraje volby
Vyhlášení dluhové amnestie může být reálné, v historii se odpouštělo dlužníkům každých sedm let, USA má něco podobného pro fyzické osoby každých osm let, odvětil Pepa.
Tak jsme se pustili do diskuze jak by bylo možné dát této myšlence reálnou podobu v České republice.
Začneme u legislativy. Viníkem neschopnosti fyzických osob splácet své dluhy je především stát, který legislativou povolil obří kšeft s dluhy, kde z nezaplacených 90 Kč poplatku v nemocnici je konečný dluh 12 tisíc, nebo z opominuté parkovačky od městské policie v hodnotě 500 Kč je konečný dluh 8000 Kč. V demokratické zemi, která je součástí Evropské unie něco šíleného. Ale zpět k myšlence základní.
Dluhová amnestie se samozřejmě dotkne spousty věřitelů, kteří mají základní pohledávky v určité výši, tyto se dají odečíst od daňového základu nebo přímo od výsledné daně z příjmu, samozřejmě v poměrné výši a ceně na trhu s pohledávkami, běžně je to cca 30%, ale stát může být i velkorysý a zvýší procenta.
Svým způsobem se tento krok dotkne všech ostatních občanů, ale kdo volí politiky, kteří tuto legislativu navrhli a schválili? Pomyslné máslo na hlavě máme všichni.
Dále jsou zde spousty advokátů a advokátních kanceláří, tyto provedly nějaký úkon, oslovení dlužníka dopisem atd. Opět kompenzace v pravdivé podobě reálného výkonu, opět v poměru cca 30% z účtovaného výkonu.
Nyní předposlední článek a tím je výše odměny exekutora. Exekutor je pověřený výkonem, státní správy, tedy vyjednávání o kompenzaci odměny za výkon je opět na státní správě, v reálných nákladech a následné možnosti odečtů.
Posledním článkem je souběžná amnestie na úroky nebo penále z daných pohledávek plynoucí, opět volíme odpočet s ohledem na reálný úrok ČNB a poměrnou kompenzaci jako viz výše.
Na závěr se vrátím k Pepovi a jeho vysvětlení proč je dluhová amnestie důležitá pro ekonomiku České republiky. Dluhové zatížení obyvatel postihuje možnou reálnou spotřebu jejich domácnosti, pokud ještě nějakou mají, současně dluhy brání legislativě v podnikání jako OSVČ, díky nemožnosti bankovního účtu, stejně jako brání stát se společníkem společnosti s.r.o, díky svému dluhovému zatížení.
Je to návrh svým způsobem bolestného kroku pro nás všechny, ale ekonomice České republiky se tento krok několikanásobně vrátí na veškerých daních a odvodech a současně i na pozitivní náladě ve společnosti, díky nápravě a návratu ke spravedlivé legislativě, která je pro demokratický stát v 21.století důležitá.
Tak která politická strana nebo hnutí ukončí novodobý hon na čarodějnice a ukončí obchod s bídou?
Ještě citát na závěr, "v zemi kde je největší nespravedlnost a hlad, teče při revoluci nejvíce krve"
Ladislav Diblík
Česko opouští spravedlnost, dovolíme to?
Díky útvaru pana Šlachty nemají posledních pár let klidný spánek nejen politici napojení na lobbisty a obráceně, ale i zločinná spolčení firem tunelujících státní veřejné zakázky.
Ladislav Diblík
Zničení islámského státu ISIL teď hned? Na co se čeká?
Za chvíli to budou tři roky od vyhlášení a oficiálního vzniku Islámského státu (ISIL). Již od začátku bylo jasné o co jde a jaké má toto samozvané uskupení cíle. A reakce našeho rádoby civilizovaného světa?
Ladislav Diblík
Proč nám politici nařizují a nenaslouchají a neříkají pravdu?
Čím začít? Perliček ze života okolo nás je více. V dubnu schválili zástupci 175 zemí klimatickou dohodu, která má zastavit oteplování. Bomba! Vidím, že heslo "poručíme větru dešti" je nadčasové, tedy nejen socialistické.
Ladislav Diblík
Kdo má zájem na zvýšení tarifů u elektřiny?
Pokud se podíváte na ceny akcií nejen společnosti ČEZ, ale i na jiné akciovky podnikající v energetice, bude vám jasno téměř okamžitě. A současně si musíme uvědomit, jak silné je lobby skupiny, která usiluje o zvýšení svých zisků
Ladislav Diblík
Další pokus o "odstřel" předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové?
Aneb jak dlouhé prsty má solární byznys, kritiky nazývaný také jako solární mafie? Odpověď, díky celé kauze, je jasná. Velmi dlouhé. Až si myslíte, že žijeme v Itálii sedmdesátých let minulého století. Popravdě, žijeme.
| Další články autora |
Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu
Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...
Fotky metra, které vás dostanou: Vyhlásili jsme výherce fotosoutěže
Pražské metro se proměnilo v galerii. Alespoň tedy v očích desítek fotografů, kteří se zapojili do...
Kdo ví víc o Vánocích? Otázky, které prověří i Ježíška
Zazvonil zvoneček! Je čas zjistit, jestli máte srdce vánočního elfa, nebo duši lehce kyselého...
Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?
Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...
Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku
Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...
Pět lidí se v Ostravě zranilo při srážce policejního vozu s osobním autem
Pět lidí se dnes v Ostravě zranilo při srážce policejního vozu Škoda Octavia s osobním autem Opel....
Beroun bude v příštím roce hospodařit se schodkem 302 milionů korun
Beroun bude v příštím roce hospodařit s příjmy 830 milionů a výdaji 1,1 miliardy korun. Schodek 302...
Nehoda uzavřela D11. Pět zraněných, jednoho transportoval vrtulník
Nehoda dvou osobních aut na Hradecku uzavřela na 87. kilometru dálnici D11 ve směru na Jaroměř....
Jak pomohou zimní gumy? V Mostě jsme zkoušeli, jak se chovat v situaci, kdy si auto dělá, co chce
Autodrom Most, pátek ráno, mlha, zima a prší. Ideální nastavení vyzkoušet si, jaký rozdíl je mít na...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 32
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1200x



















