Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zničení islámského státu ISIL teď hned? Na co se čeká?

Za chvíli to budou tři roky od vyhlášení a oficiálního vzniku Islámského státu (ISIL). Již od začátku bylo jasné o co jde a jaké má toto samozvané uskupení cíle. A reakce našeho rádoby civilizovaného světa? 

Já to nedokážu pochopit. Od začátku páchá toto uskupení genocidu na civilním obyvatelstvu a celý svět se na to dívá. Pohled do historie mi připomíná pozvolný a poté agresivní nástup nacismu v Německu a Itálii. A co tehdy dělal celý svět? Díval se jak nacismus graduje, politikařilo se, uzavíraly pakty o neútočení a podobné nesmysly, které následně stejně padaly. Nakonec to stálo téměř sto milionů životů. To byla daň za nečinnost celého světa.

A dnes? Všichni se díváme na zabíjení a zotročování a opět se téměř nic neděje. Až se v budoucnu bude v dějepisu učit o vzestupu islámského státu (záměrně malá písmena), o důsledcích a počtu přímých a nepřímých obětích, může naše generace vznést otázku, proč jsme to nezastavili? Proč jsme to nechali dojít tak daleko? Nám nevadí jaká zvěrstva se páchají? Nás se to netýká? Necháme lidi v dotčených lokalitách, ať se s tím vypořádají?

My jako Češi a stejně tak i Poláci, máme s podobným problémem osobní zkušenost. Po Mnichovu se celý svět díval jak nás i Polsko nacisté obsazují a neudělal pro nás nikdo nic. Všichni ostatní si říkali, stejně jako dnes, nás to nepálí, na nás nezaútočí atd. A jak to bylo dál víme všichni. 

Ona i politika je, stejně jako v životě, o správném rozhodnutí ve správnou chvíli. Ale dnešní politické moci asi nejde o lidi, protože jinak si to nelze vysvětlit. Ani nechci připustit hrůznou myšlenku, že se nějakým způsobem dostanou bojovníci IS třeba do Prahy, nebo Brna nebo Ostravy (ať nikoho nezvýhodňuji), tam vyhlásí chálífát nebo jak se to má jmenovat, a začnou vraždit, znásilńovat, brát do otroctví apod. A okolní státy a potažmo celý svět se na to bude dívat a čekat co my s tím tady uděláme. A konat budou až při ohrožení svých hranic, životů, žen či dětí.  

Demokratický svět pokrytecky kouká, politici asi čekají, že by je IS angažovalo jako své spojence nebo si to jinak nedovedu vysvětlit.

Při jednotě celého světa s bojem proti násilí, by nemohlo žádné takové uskupení ani vystrčit hlavičku. Jenže. Chybí jednota a snaha. O ekonomickém zákulisí a prospěchu přeci nesmí být řeč, člověk a jeho život by měl být hodnotově výš než prachy. A nebo už ne? To by bylo smutné.

Jsem zastáncem míru a mírového řešení, někdy či s někým to ale úplně nejde. Ptám se, kde je a co dělá OSN? Pokud nic, tak je nadbytečné. Co dělají naši politici, stejně jako ti v EU? Rusko se snaží, ale my je za to kritizujeme, že nedodržují linie či co. Zkušenosti s liniemi a demarkačními čárami máme v Čechách z druhé světové. Zbytečně to stálo dost životů.

Závěrem chci říci, že zastavení IS v počátku by nepřineslo žádnou migraci a uprchlickou krizi, které nyní čelíme. Stejně tak i zastavení rozvratu ostatních zemí blízkého východu je více než nutné, protože znamená další uprchlíky.  Ale to se musí chtít nerozvracet, ale stabilizovat a tvořit. V tom je poslání člověka.

Problém vidím ve zbytečné nejednotnosti nás lidí, v chamtivosti, které nás politické elity učí a především v nevšímavosti a nezájmu nás občanů, díky kterému se s námi manipuluje. Ale já za sebe, děkuji nechci.

Vy ano? 

Omlouvám se za "nediskuzi", není potřeba diskutovat, je třeba přemýšlet a jednat o naší budoucnosti.

 

Autor: Ladislav Diblík | pondělí 6.6.2016 10:39 | karma článku: 37,88 | přečteno: 2610x
  • Další články autora

Ladislav Diblík

Česko opouští spravedlnost, dovolíme to?

Díky útvaru pana Šlachty nemají posledních pár let klidný spánek nejen politici napojení na lobbisty a obráceně, ale i zločinná spolčení firem tunelujících státní veřejné zakázky.

10.6.2016 v 11:18 | Karma: 32,20 | Přečteno: 1626x | Politika

Ladislav Diblík

Proč nám politici nařizují a nenaslouchají a neříkají pravdu?

Čím začít? Perliček ze života okolo nás je více. V dubnu schválili zástupci 175 zemí klimatickou dohodu, která má zastavit oteplování. Bomba! Vidím, že heslo "poručíme větru dešti" je nadčasové, tedy nejen socialistické.

9.5.2016 v 17:03 | Karma: 32,10 | Přečteno: 1170x | Politika

Ladislav Diblík

Kdo má zájem na zvýšení tarifů u elektřiny?

Pokud se podíváte na ceny akcií nejen společnosti ČEZ, ale i na jiné akciovky podnikající v energetice, bude vám jasno téměř okamžitě. A současně si musíme uvědomit, jak silné je lobby skupiny, která usiluje o zvýšení svých zisků

1.3.2016 v 15:47 | Karma: 30,56 | Přečteno: 1002x | Ostatní

Ladislav Diblík

Další pokus o "odstřel" předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové?

Aneb jak dlouhé prsty má solární byznys, kritiky nazývaný také jako solární mafie? Odpověď, díky celé kauze, je jasná. Velmi dlouhé. Až si myslíte, že žijeme v Itálii sedmdesátých let minulého století. Popravdě, žijeme.

22.2.2016 v 11:12 | Karma: 32,56 | Přečteno: 674x | Politika

Ladislav Diblík

Zastavení všech válek na dosah? To ale musíme chtít....

V době, kdy nevíte jakým zprávám věřit a nejraději máte ty v Blesku, protože tam je to jasné, je těžké udělat si názor na situaci ve válkách zmítaných státech i oblastech. Přitom řešení může být poměrně snadné.

19.2.2016 v 14:18 | Karma: 11,62 | Přečteno: 238x | Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Polské gangy jezdí do Česka s falešnými recepty. Hlavně pro léky na úzkosti

13. června 2024

Premium Polské gangy obchodující s léky na předpis – zejména na deprese a úzkosti – přišly na jednoduchý...

ANALÝZA: Diplomatický teror, zní z Izraele. OSN ho staví na úroveň Hamásu

13. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Napadený Izrael obvinila OSN z válečných zločinů, dává ho na černou listinu s al Káidou a...

Vláda schválila novelu o zjednodušení rozvodů. Zakazuje bití dětí

12. června 2024  23:09

Zjednodušení a zrychlení rozvodu i procesu hledání úpravy péče o děti z rozvedených manželství má...

Pokud nám nedají dost na školství, STAN nepodpoří rozpočet, varuje Bek

12. června 2024  22:56

Jestliže rozpočet na školství nebude splňovat vládní programové prohlášení, ministr Mikuláš Bek pro...

  • Počet článků 32
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1199x
Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Seznam rubrik